خروج از ریل ماموریت قبل از انتخابات ۱۴۰۰

چرا عزیزان و آقایانی که خود را اصل می دانند به جوانان و نسل رشد یافته و تحصیل کرده انقلابی اجازه تصمیم گیری و حضور جدی نمی دهند.

0

خروج از ریل ماموریت قبل از انتخابات ۱۴۰۰

به گزارش نجف آباد نگار از روابط عمومی قرارگاه مردمی انتخابات شورای اسلامی نجف آباد،

در فروردین ماه ۱۴۰۰ بود که بعد از کلی دوندگی و پیگیری بچه‌های انقلابی و ارزشی برای اتحاد این عزیزان در شهر و اطلاع نجف آبادی های مقیم مرکز جناب دکتر روح الامینی نماینده مردم تهران در مجلس که از نجف آبادی ها مقیم مرکز است در جلسه ای در محل دفتر نماینده مجلس حضور یافتند.
جمعیت تقریباً ۳۰ نفره (که عمدتاً دعوت‌شده دفتر نماینده بودند) تشکیل شد.

البته اولین ایراد به این دعوت نبودن خیلی از بچه‌های انقلابی و ارزشی در این جمع بود.

خصوصاً جوانان انقلابی مثل مسئولان (خادم‌الشهدا ،جمعیت جوانان انقلابی بینات) فرهنگیان عدالت خواه، کانون تربیت اسلامی، جامعه اسلامی معلمان، جامعه اسلامی مهندسین ،جمعیت ورزشکاران انقلابی، هیئت رزمندگان اسلام، جامعه انقلابی پرستاران و ….)
ظاهراً اصل بر جمع عزیزان هم یاران بود که اگر چنین باشد عیبی بزرگ است.

خروجی آن جلسه که با جدیت و منطق خوب آقای دکتر روح الامینی در برابر خودرأیی و تعصب حزبی آقایان هم یاران انتخاب ۹ نفر هیئت موسس نیروهای انقلابی بود با ماموریت مستقیم ایجاد و برنامه ریزی فرایند انتخابات و تشکیل شورای انقلابیون و بچه های ولایتی و ارزشی که این ۹ نفر عبارت بودند از سه نفر از مسئولان جبهه مردمی گام دوم انقلاب، سه نفر از مسئولان همیاران، یک نفر نماینده بسیج مردمی.

خروج از ریل ماموریت قبل از انتخابات ۱۴۰۰

یک نفر نماینده روحانیت و حوزه، یک نفر هم نماینده شهر در مجلس، که بعداً بسیج که یکی از بازنشستگان و پیشکسوتان سپاهی را به عنوان نماینده بسیج معرفی کرد نزدیک به اعضای همیاران، نماینده محترم هم مسئول دفترش که عضو همیاران است معرفی نمود که عملاً کفه و ترازوی رأی این ۹ نفر به سمت گرایش و خواسته‌های جمعیت همیاران چرخید که بزرگترین عیب بود.

و بعداً در اولین جلسه ای که در اردیبهشت و ماه مبارک رمضان تشکیل شد هدف و ماموریت جلسه از فرآیند انتخاب اعضای جبهه انقلاب به سمت انتخابات شورا و ریاست جمهوری با بهانه نزدیک بودن انتخابات و کرونا تغییر کرد.
اعضای گام هر چه اصرار کردند که آقا این فرایند طی دو هفته انجام می‌پذیرد و می‌توانیم با توجه به کرونا از طریق سایت جبهه انقلاب در نهایت اطمینان انتخابات داشته باشیم اما عزیزان نپذیرفتند.

هرچه گفته شد پذیرفته نشد و نهایتاً در جلسه بعد در مسجد شهدا مقرر شد که عزیزان گام دوم و هم یاران با توجه به استفاده از همه ظرفیت‌ها سیاسی و همه تشکل‌های سیاسی و اقوام و شهر با روندی منطقی لیست نه نفره بیاورند تا بتوانیم از بین آنها به افراد خوبی برسیم.

اعضای گام دوم با کار شبانه روزی و استفاده از همه تشکل‌ها و ظرفیت‌ها اقدام به طراحی قرارگاه انتخاباتی نیروهای انقلاب نمود و با انجام مصاحبه های متعدد و پرسش و سوالات کارشناسی شده در مرحله اول و ارزیابی ۵ کارشناس از هر فرد آنان را وارد مرحله دوم نمود و با انجام مرحله دوم تعداد ۲۰ نفر از ۴۵ نفر عزیزان مصاحبه شده آنان را وارد مرحله و انتخاب کاملا مردمی در منظر خبرنگاران و گروه‌های سیاسی و …. نمود که در این مرحله ۹ نفر از عزیزان جوان و کارآمد و انقلابی انتخاب شدند که بسیار خوشحال کننده بود.

عزیزانی که جوان بودند و گمنام ،کاری بودند و گمنام، ارزشی بودند و گمنام،تحصیل کرده و دارای مدرک عالی ولی گمنام، فرزند شهید و جانباز ولی گمنام .

قرارگاه مردمی انتخابات که ایده بچه‌های گام دوم بود این میدان شناسایی را بعد از ۴۰ سال فراهم نمود.

اما عزیزان هم یاران با انتخابی درون حزبی به ۹ نفر رسیدن آنها طی یک مرحله مصاحبه که چندان قوی نبود بدون استفاده از تشکل‌ها و ظرفیت‌های سیاسی که عملاً خلاف مصوب جلسه نیروهای انقلابی بود.

لذا در جلسه انتخاب لیست ۹ نفر به این شورا عزیزان گام دوم با توجه به تعداد رای همیاران ۵ نفر و تعداد ۳ رای گام دوم و ضایع شدن حق عزیزان مصاحبه شونده نتوانستند به لیست واحد برسند و مقرر شد هر جمعیتی لیستی از نیروهای انقلابی را ارائه نماید.

اگر خارج شدن از ماموریت اصلی این شورا که بهانه‌های اعضا هم یاران انجام شد نبود امروز همه نیروهای انقلاب لیستی واحد داشتند و این مبارک بود.

چرا عزیزان و آقایانی که خود را اصل می دانند به جوانان و نسل رشد یافته و تحصیل کرده انقلابی اجازه تصمیم گیری و حضور جدی نمی دهند. آیا برای انقلاب وقت پوست اندازی نشده است آیا این عزیزان (جسارتاً پدر خوانده ها)نمی خواهند فرزندان را مستقل ببینند واجازه کار دهند.

خواهشی و تقاضایی، اینجا را هم جبهه ای مثل جنگ با صدامیان بدانید و اجازه دهید فرمانده‌ای حتی با سن پایین مثل سردار شهید احمد کاظمی آن را فرماندهی کند.

شما هم مواظبت کنید و فرماندهی.

مشورت دهید نه تعصب و دخالت.

نظریه بدهید و انتقال تجربه و تصمیم‌سازی و تصمیم‌گیری بدانید انقلاب رویشی داشته و دارد البته ریزش هم داشته و دارد.

بگذارید بچه های امین انقلاب اسلامی در میدان باشند.

بسیجی باید وسط میدان باشد تا فضیلت های انقلاب فراموش نشود.
حضرت امام خامنه ای

انتهای پیام/۱۳۷
پایگاه خبری نجف آباد نگار هیچگونه مسئولیتی نسبت به صحت یا عدم صحت مطالب بالا نداشته و فقط نقش اطلاع رسانی دارد.
لطفا نظرات خود را در مورد این مطلب از قسمت ارسال یک پاسخ برای ما ازسال کنید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.