موسوی زاده: بدون کمک مالی خانواده ها امکان مدیریت مدارس وجود ندارد

رییس اداره آموزش و پرورش شهرستان نجف‌آباد گفت: باید اذعان کنیم که با توجه به وضعیت فعلی بودجه‌های دولتی، بدون کمک مالی خانواده‌ها امکان مدیریت مدارس وجود ندارد.

0

موسوی زاده: بدون کمک مالی خانواده‌ها امکان مدیریت مدارس وجود ندارد

به گزارش نجف آباد نگار نشست خبری مدیریت آموزش و پرورش شهرستان نجف آباد با اصحاب رسانه روز یک شنبه ۹ خرداد ماه ۱۴۰۰ در سالن زنده یاد پزشکی اداره آموزش و پرورش شهرستان نجف آباد برگزار شد.
در ابتدای این نشست آقای موسوی زاده ضمن خیر مقدم به خبرنگاران حاضر در جلسه با اشاره به سالگرد عملیات آزادسازی خرمشهر و فداکاری های شهدا و رزمندگان نجف آبادی این روز را گرامی داشتند.

شفاف سازی و اطلاعرسانی صحیح لازمه فعالیت های آموزش و پرورش نجف آباد

رییس اداره آموزش و پرورش شهرستان نجف‌آباد بیان کرد: آموزش و پرورش نجف آباد حدودا با ۲۰۰ هزار نفر از ساکنان نجف آباد ارتباط مستقیم دارد و به همین علت نباید کوچکترین مشکل و یا دغدغه ای را برای مردم ایجاد کند و برای جلوگیری از ایجاد این مشکلات باید شفاف سازی، روشنگری و اطلاعرسانی های صحیح انجام شود.

۴۰ درصد مدارس نجف آباد تخریبی هستند

وی گفت: نجف آباد ۲۸۱ مدرسه دارد که از این تعداد ۶۰ مدرسه غیر دولتی ۱۸۶ مدرسه دولتی، ۱۶ مدرسه حمایتی، ۸ مدرسه بزرگسالان و ۱۱ مدرسه استثنایی هستند. ۴۰ درصد مدارس نجف آباد تخریبی هستند و ایمنی لازم برای تحصیل دانش آموزان در این مدارس تامین نیست.

سه مورد از مشکلات عمده آموزش و پرورش نجف آباد

سید‌رضا موسوی‌زاده با بیان سه مورد از مشکلات عمده آموزش و پرورش نجف آباد گفت: کمبود نیروی انسانی، کمبود فضای آموزشی ایمن و مناسب و فعالیت تحصیلی در زمان کرونا از عمده مشکلات پیش روی ما است.
تا اسفند ماه امسال ۷۰۰ معلم ما به بازنشستگی می رسند.
امیدواریم از اول مهر ماه با برطرف شدن بیماری کرونا مدارس فعالیت حضوری خود را آغاز کنند و اگر تصمیم بر این شد که غیر حضوری باشد نرم افزار ها و آموزش های لازم برای تدریس و تحصیل غیر حضوری به کار گرفته می شود. گفتنی است در سال گذشته تعدادی تبلت  تلویزیون و وام قرض الحسنه به دانش آموزان محروم از امکانات تحصیل مجازی اهدا شد.
۴۰ درصد مدارس ما تخریبی هستن که حدود ۸۰ مدرسه می شود و ۶۰ مدرسه دو نوبته داریم که آمار بالایی است و در این زمینه لازم است خیرین سطح شهر به یاری آموزش و پرورش بشتابند.

بدون کمک مالی خانواده ها امکان مدیریت مدارس وجود ندارد

موسوی زاده: بدون کمک مالی خانواده‌ها امکان مدیریت مدارس وجود ندارد

نجف آباد نیوز: رییس اداره آموزش و پرورش شهرستان نجف‌آباد گفت: اگر بخواهیم صادقانه و بر اساس واقعیات سخن بگوییم، باید اذعان کنیم که با توجه به وضعیت فعلی بودجه‌های دولتی، بدون کمک مالی خانواده‌ها امکان مدیریت مدارس وجود ندارد، ولی نباید از خانواده ها وجه الزامی دریافت شود و هیچ دانش آموزی نباید به این علت محروم از تحصیل شود.

سید‌رضا موسوی‌زاده در جمع اصحاب رسانه اعلام داشت: هرجا با مردم روراست بوده‌ایم و صادقانه مشکلات و محدودیت‌ها را شرح داده‌ایم، مردم نیز استقبال کرده و در حد توان کمک کرده‌اند. واقعیت این است امسال که مدارس ما بهترین وضعیت سرانه در چند سال اخیر را داشتند، حداکثر دو و نیم میلیون تومان برای هزینه‌های یک‌ساله آن‌ها اختصاص داده شد که با توجه به تورم شدید موجود، این میزان به هیچ وجه کفاف هزینه‌های جاری مدارس را نمی‌دهد.

موسوی‌زاده اضافه کرد: طبق ماده ۳۰ آیین نامه اخذ اجباری هرگونه وجهی در زمان ثبت‌نام غیرقانونی است ولی با توجه به مجموع شرایط موجود، مدیران مدارس چاره‌ای جز تامین بخش عمدۀ هزینه‌های جاری و عمرانی مدرسه از محل وجوه دریافتی زمان ثبت‌نام ندارند.

تشریح محل هزینه‌کرد مبالغ دریافتی در سال قبل با همکاری انجمن اولیاء و مربیان

وی خاطر نشان ساخت: البته بخشی از مبالغ مربوط به کتاب‌ها، مجلات و بیمه بوده ولی در مجموع به مدیران مدارس تاکید شده که محل هزینه‌کرد مبالغ دریافتی در سال قبل را با همکاری و نظارت انجمن‌های اولیاء و مربیان، به طور شفاف برای خانواده‌ها تشریح کنند.

تاکید بر گرفتن حداقل هزینه ممکن از خانواده‌ها و لحاظ کردن شرایط اقتصادی والدین دیگر مطلبی بود که موسوی‌زاده با تشریح آن اذعان داشت: همانند سال‌های گذشته، اجازه نخواهیم داد هیچ دانش‌آموزی به دلیل ناتوانی در پرداخت هزینه‌های مربوط به ثبت‌نام، از تحصیل جا بماند و مدارس موظفند تمامی دانش‌آموزانی که در کروکی‌شان هستند را ثبت‌نام کنند.

نیاز به نصب تجهیزات ایمنی مانند دوربین‌های مداربسته به دلیل تعطیلی‌های متعدد کرونایی، لزوم خرید تجهیزات آموزشی ویژه شرایط آموزش غیر‌حضوری، الزام تجهیز به امکاناتی مانند مخزن آب و پمپ به دلیل مشکلات مربوط به افت فشار شبکه، نیاز به تامین مواد و دستگاه‌های ضدعفونی و فرسودگی قابل توجه زیرساخت‌ها و تجهیزات مدارس از مواردی بود که مدیر آموزش و پرورش نجف‌آباد از آن‌ها به عنوان مصادیق افزایش هزینه‌های نگهداری و مدیریت مدارس یاد کرد.

نشست خبری آموزش و پرورش نجف آباد 1400
نشست خبری آموزش و پرورش نجف آباد ۱۴۰۰
نشست خبری آموزش و پرورش نجف آباد 1400
نشست خیری آموزش و پرورش نجف آباد ۱۴۰۰

انتهای پیام / ۱۳۷

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.