امام جمعه نجف آباد : ۴۰ پاسدار حادثه اخیر نشان از ۴۰ سال اقتدار انقلاب است

0

امام جمعه نجف آباد : ۴۰ پاسدار حادثه اخیر نشان از ۴۰ سال اقتدار انقلاب است

به گزارش نجف آبادنا از خبرگزاری فارس، حجت‌الاسلام مصطفی حسناتی ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه این هفته نجف‌آباد ضمن تبریک حضور انبوه مردم در راهپیمایی ۲۲ بهمن ابراز داشت: خدای سبحان را شاکریم که بلوغ فکری مردم را متحول کرد و آحاد مردم همیشه در صحنه نجف‌آباد بیشتر از سال­‌های گذشته در راهپیمایی ۲۲ بهمن شرکت کردند، این حرکت بزرگ باعث شد قدرت‌های بزرگ دنیا و شیاطین قبل و بعد از این حضور اقرار کنند که دیگر نمی­‌شود این ملت را شکست داد.

امام‌ جمعه نجف‌آباد با اشاره به بیانیه اخیر مقام معظم رهبری افزود: بیانیه بلند و با عظمت رهبر انقلاب راه را برای همه ترسیم کرد، چهل سال گذشته را مدبرانه و آگاهانه تشریح و این راه را به‌ عنوان گام دوم انقلاب برای جوانان ابلاغ کردند، جوانان باید آینده انقلاب را رقم بزنند زیرا یک مسلمان اگر در مسائل کشور حاضر نباشد و سرنوشت خود را تعیین نکند اصلاً مسلمان نیست.

 

مبنای طاغوت

حسناتی تصریح کرد: مبنای طاغوت کشتن عدالت و عدالت‌خواهی است، آن زمان شهید و شهادت مطرح نبود اما حالا به لطف الهی جوانان ما که به‌ حق مظلوم‌ترین قشر این جامعه هستند اعتکاف می‌روند، در اردوی راهیان نور شرکت می‌کنند. برای نسل جوان ما شهید و شهادت مهم است و به آن بها می‌دهد.

وی افزود: شتاب علمی را باید جدی بگیریم، یقین بدانید که در آینده شغل‌های زیادی خواهیم داشت که نیروی انسانی برای آن‌ها کم است. جوانان باید به امر تحصیل بیش‌ از پیش اهمیت دهند، بحمدالله امروز راه برای هیچ­کس بسته نیست و مسؤولان هم باید به خودشان بیایند و به جوانان میدان دهند، برخی از مدیران نمی‌خواهند به جوان میدان دهند زیرا جوان وابستگی‌اش به دنیا کم و جرئتش زیاد است.

امام‌جمعه نجف‌آباد تصریح کرد: مسؤولان اگر نمی‌توانند راهی را بروند یا از عهده کاری برنمی‌آیند باید کنار روند و میدان را به نسل جوان واگذار کنند، تدبیر و رشادت جوانان را در جنگ تحمیلی دیده‌ایم، در جنگ به آن‌ها اعتماد شد و نتیجه مثبتش هم به نفع انقلاب و نظام بود.

حسناتی افزود: در هفته‌ای که گذشت دو حادثه تلخ در منطقه اتفاق افتاد. در عربستان و شهر پیامبر آن راننده تاکسی وهابی که نتوانست عظمت شیعه را تحمل کند به بدترین نحو سر کودک ۶ ساله  را مقابل چشمان مادرش برید، این نشان از ضعف دشمنان و شکست آن‌ها در برابر شیعه دارد.

حادثه تروریستی جاده خاش زاهدان

وی گفت: اتفاق بسیار تلخ دیگر حادثه تروریستی جاده خاش زاهدان است که در آن ۴۰ نفر از حامیان امنیت و آسایش این مرزوبوم  شهید و مجروح شدند. عدد ۴۰ نشانه چهل‌سالگی انقلاب و هر سال یک شهید یا زخمی است، برخی از این شهدا نگران گذر عمر خود بودند و دائماً از خدا طلب شهادت می‌کردند که به لطف الهی به آرزوی خود رسیدند.

امام‌جمعه نجف‌آباد در پایان از آحاد مردم شهیدپرور نجف‌آباد دعوت کرد صبح روز یک­شنبه در مراسم تشییع سه شهید شهرستان حضور منسجمی همچون شرکت در راهپیمایی ۲۲ بهمن داشته باشند.

امام جمعه نجف آباد
امام جمعه نجف آباد : ۴۰ پاسدار حادثه اخیر نشان از ۴۰ سال اقتدار انقلاب است

انتهای پیام/ ۱۳۷

منبع: فارس

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.