توهین به مدارک علمی حوزه در مناظرات ۱۴۰۰

جامعه طلاب و روحانیت دغدغه دفاع از حیثیت اجتهاد و ارزش علمی مدارک و تحصیلات حوزوی دارد.

1

توهین به مدارک علمی حوزه در مناظرات ۱۴۰۰

به گزارش نجف آباد نگار جامعه طلاب و روحانیت دغدغه دفاع از حیثیت اجتهاد و ارزش علمی مدارک و تحصیلات حوزوی دارد.
بسم الله الرحمن الرحيم
إِنْ أُرِيدُ إِلَّا الْإِصْلَاحَ مَا اسْتَطَعْتُ وَمَا تَوْفِيقِي إِلَّا بِاللَّه

در مناظرات روز شنبه آقای مهرعلیزاده که جز توهین و تهمت چیزی نداشت بگوید، در آستانه شهادت رئیس حوزه های علمیه و مکتب و فقه جعفری با توهین به دروس و تحصیلات حوزوی، آیت الله رییسی را فردی بی سواد که تنها شش کلاس سواد دارد خطاب کرد.

آیا او می داند حقیقت علم در کلام پیامبر و اهل بیت صلوات الله علیهم همین دروس و علوم حوزوی است؟
آیا او می داند اقتصاد و فرهنگ و سیاست و سبک زندگی تا ریزترین مسائل مورد نياز بشر در همين علوم حوزوی و در مكتب امام جعفر صادق است؟
آيا او مي داند منشأ تحولات بشر و حتی صدور علم به اروپا در طول تاريخ از حوزه های علمیه بوده است؟
آیا او میداند برای اینکه شخصی مجتهد شود چند سال باید زحمت علمی و تلاش محققانه انجام دهد؟
آیا او سواد و سياهی را فقط به مدرک های فرنگی و علم را به غربزدگی میداند؟
آیا او تحصیل را تقلید کور کورانه از پسماند های دست چندم غرب برای کشور های جهان سوم می داند؟

علما و فضلای و نهاد ها و مسؤلان حوزوی باید در مقابل این توهین و تخریبی که نسبت به مکتب امام صادق و دروس حوزوی در این سطح وسیع رسانه ای صورت گرفته، آشکارا اعتراض کنند تا هر غربزده ای مدرک و تحصیلات حوزوی را به سخره نگیرد و فرهنگ جامعه شیعه را متأثر نکند وگر نه در پیشگاه امام صادق و حجة بن الحسن عليهم السلام مسئول خواهيم بود.

والسلام عليكم مجمع طلاب حوزه علميه نجف آباد

لطفا این دغدغه جامعه طلاب و روحانیت را انتشار دهید و به سمع مسئولین برسانید تا از حیثیت اجتهاد و ارزش علمی مدارک و تحصیلات حوزوی دفاع نمائید.
با تشکر فراوان

 

اعتراض مدیر حوزه علمیه تهران به توهین یکی از کاندیداها در مناظره انتخاباتی
حجت الاسلام والمسلمین رحیمی صادق، مدیر حوزه علمیه تهران
حوزه/ حجت الاسلام والمسلمین رحیمی صادق با ابراز تاسف از توهین یکی از کاندیداهای ریاست جمهوری در مناظره انتخاباتی به جایگاه علمی حوزه های علمیه، گفت: متاسفانه در شب شهادت رئیس مکتب و در جریان مناظرات انتخاباتی، به مدارک و درجه علمی حوزه های علمیه و میراث گرانبهای هزار و چهارصد ساله مکتب امام صادق علیه السلام جاهلانه توهین شد.

به گزارش نجف آباد نگار از خبرنگار خبرگزاری «حوزه» حجت الاسلام والمسلمین رحیمی صادق، در جمع اساتید و فضلای شهرک مهدیه قم که بعد از شرکت در عزاداری شهادت رئیس مکتب، امام جعفر صادق علیه السلام در مسجد امیرالمومنین علیه السلام این شهرک اجتماع کرده بودند، با بیان ویژگی ها و شرایط خاص دوران آن حضرت، گفت: امام صادق(ع) با سیاست، درایت و علم الهی خود بهترین استفاده را از شرایط خاص زمان کردند و با یک مبارزه تمام عیار فرهنگی و مقابله با جریانات منحرف و شبهات، زمینه اضمحلال شجره ملعون بنی امیه را فراهم آودند.

مدیر حوزه علمیه تهران با اشاره به شیوه های مبارزاتی امام صادق علیه السلام در دوران خفگان خلفای ظلم و جور، اظهار کرد: یکی از ابزارها و شیوه های کارآمد امام صادق علیه السلام در تبیین حقایق دین و مکتب اهل بیت علیهم السلام، مناظره با علما و پیروان مکاتب الحادی و منحرف بود. صادق آل محمد با استدلال و منطق و رعایت اخلاق و بدون تخریب و توهین به روشنگری و تحکیم مبانی دین پرداختند.

وی در ادامه با ابراز تاسف از توهین یکی از کاندیداهای ریاست جمهوری در مناظره انتخاباتی به جایگاه علمی حوزه های علمیه، افزود: متاسفانه در شب شهادت رئیس مکتب و در جریان مناظرات انتخاباتی، به مدارک و درجه علمی حوزه های علمیه و میراث گرانبهای هزار و چهارصد ساله مکتب امام صادق علیه السلام جاهلانه توهین شد.

مدیر حوزه علمیه استان تهران در پایان از مسئولین صدا و سیما و کمیسیون نظارت بر انتخابات درخواست کرد طبق قانون، زمینه ارائه پاسخ به این توهین آشکار و جلوگیری از تکرار موارد مشابه را فراهم نمایند.

انتهای پیام/ ۱۳۷

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

1 نظر
 1. بنده خدا می گوید

  باسلام و احترام
  مطالب شما درین یادداشت هیچگونه سندیت علمی و تاریخی مبرهنی ندارد .
  به عنوان مثال :
  آیا او می داند حقیقت علم در کلام پیامبر و اهل بیت صلوات الله علیهم همین دروس و علوم حوزوی است؟
  – حقیقت علم در کلام پیامبر و اهل بیت چگونه و بر چه اساسی و با چه منطقی و استناد به کدام سندی مطابق با دروس حوزوی است ‌‌؟؟؟
  دروس حوزوی تماما در وادی شریعت گنجانده میشود و لاغیر . البته از دیدگاه اینجانب شریعت هم به اندازه دیگر علوم اهمیت دارند ولیکن
  مابقی دعوی شما عزیزان صرفا موهومات عالم دهر پنداری است و دخالت در امور نامربوط ‌‌.
  و این موهومات مسبب اصلی عقب ماندگی ایران در اکثر ابعاد علمی و عملی شده است .
  براستی حقیقت علم در کلام پیامبر منتسب به هیچ پایگاه و مدرسه و مکتبی نیست بلکه این حقیقت برای هر شخصی مطابق با طلب و تلاش حسنه اش تعبیر می شود .
  پس این حقیر تقاضا دارم جامه تقدس را از تن خود بیرون آورده و کمی مطالعات خود را از وادی کوته نظری وسیع تر کنید .
  چنانکه ما همان مردمانی هستیم که اگر علم در ثریا باشد به آن نایل خواهیم شد . و نه در قصر و بارگاه هایی که از بیت المال برای خود ساخته اید