حمایت از صنعت نوغانداری در استان اصفهان

نوغانداران شهرستان‌های نطنز، مبارکه، لنجان، فلاورجان، اصفهان، نجف آباد، تیران و کرون و خمینی شهر کرم ابریشم را در استان پرورش می‌دهند.

0

حمایت از صنعت نوغانداری در استان اصفهان

به گزارش نجف آباد نگار از خبرگزاری صدا و سیما، مرکز اصفهان؛ مدیر امور طیور سازمان جهاد کشاورزی استان با اشاره به توزیع تخم نوغان در نوغانداری شعبه نطنز از اواسط فروردین با شروع فصل برگ‌دهی درختان توت تا اوایل خرداد ماه گفت: در پایان هر سال سازمان جهاد کشاورزی با همکاری این مرکز نهال توت رایگان بین متقاضیان پرورش کرم ابریشم توزیع می‌کند.
علی دهقانی با بیان اینکه پرورش کرم ابریشم در یک دوره ۴۰ تا ۴۵ روزه و زمان محصول اواخر بهار است افزود: با تلاش‌های صورت گرفته جایگاه استان اصفهان در پرورش کرم ابریشم از رتبه هفتم به ششم تغییر ارتقا یافته است.
وی سرمایه‌گذاری کم، بازگشت سرمایه سریع‌تر و خرید تضمینی محصول نهایی که پیله است را از دیگر محاسن پرورش کرم ابریشم بیان کرد و گفت: اصفهان تامین‌کننده بخشی از تخم نوغان استان‌های مرکزی و جنوبی کشور است.
دهقانی افزود: نوغانداران شهرستان‌های نطنز، مبارکه، لنجان، فلاورجان، اصفهان، نجف آباد، تیران و کرون و خمینی شهر کرم ابریشم را در استان پرورش می‌دهند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.