توقعات جامعه بانوان از شورای اسلامی شهر

بانوان از شوراها انتظار دارند شهر یک مکان امن برای خود و فرزندانشان باشد.

0

توقعات جامعه بانوان از شورای اسلامی شهر

به گزارش نجف آباد نگار شوراهای اسلامی شهر و روستا نهادی هستند که اعضای آن توسط مردم هر منطقه و با رای آن ها انتخاب شده
و وظایفی از قبیل پیشبرد برنامه های اجتماعی، فرهنگی، اقتصادی و… بر عهده دارند که در قوانین شوراهای شهر و روستا مفصل ذکر شده است.
اقشار مختلف جامعه در پی برآورده ساختن نیازهای خود خواسته هایی از شورای شهر دارند که در ادامه به بخشی از این توقعات خواهیم پرداخت.

برخی از توقعات جامعه بانوان از شورای اسلامی شهر

در سال های اخیر بانوان با شهامت بیشتری در پی احقاق حقوقشان از جامعه برآمده اند. از آن جا که حدودا نیمی از جمعیت کشور را بانوان تشکیل می دهند طبیعی است که برای خود حق و حقوقی قائل شوند.
یکی از این حقوق برقراری عدالت جنسیتی است که متاسفانه نبود آن سبقه ای تاریخی دارد.
از توقعات بانوان در این سال ها این بوده که مکان هایی مناسب بانوان برای تفریح، کسب و کار، مکان هایی فرهنگی مانند کتابخانه هایی با کتاب هایی غنی
و یا مکان های ورزشی در نزدیکی هر محله و به منظور آسایش بانوان مهیا گردد. که در برهه ای کوتاه این اتفاق رخ داد اما بسیار محدود و سپس به فراموشی سپرده شد.

بانوان همیشه این حس ناخوشایند را داشته اند که به آن ها به اندازه ی مردان بها داده نمی شود و سال ها برای کم شدن این نارضایتی تلاش کرده اند
و باید گفت: در سال های اخیر بیشترین بهره را از این تلاش به دست آورده اند و البته شاید حمایت گروه های سیاسی در برآورده شدن این خواسته ها
تاثیر فراوان داشته است. اما بانوان متوجه این نکته نیز بوده اند که اگر نمایندگانی از خود در تشکل های دولتی داشته باشند بیشتر و بهتر به نتیجه خواهند رسید. بنابر این یکی از توقعاتشان این بود که بیش از یک نفر از اعضای شورای شهر خانم باشد و خوشبختانه این امر محقق گشت.
شاید به این شیوه مشکلات بانوان به شکل ویژه ای مطرح و دیده شود.

انتقاد بانوان این است که از آن جا که تربیت هر نسلی به دست زنان صورت می گیرد چگونه است که آن ها در برخورداری از امتیازات جامعه سهم کمتری نسبت
به مردان دارند؟ آیا این به معنای تبعیض نیست؟
آن هم در جامعه ای اسلامی که اصل و اساسش باید بر پایه ی عدالت باشد.
بانوان از اعضای شورای شهر انتظار دارند با انتخاب شهرداری لایق که اصول کارش را بر پایه ی عدالت قرار میدهد به سوی شهری شاد گام بردارند.
و در کل بانوان از شوراها انتظار دارند شهر یک مکان امن برای خود و فرزندانشان باشد.
دلهره، نا امنی و عدم آسایش حق هیچ بانویی نیست.

انتهای پیام/۱۳۹

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.