امام‌جمعه نجف‌آباد: روز حماسه و ایثار نجف‌آباد بحث ناسیونالیستی نیست

0

امام‌جمعه نجف‌آباد: روز حماسه و ایثار نجف‌آباد بحث ناسیونالیستی نیست

به گزارش نجف آبادنا از خبرگزاری فارس، نبی اله صالحی  پیش از ظهر امروز در جلسه برنامه‌ریزی روز نجف‌آباد ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدای انقلاب اسلامی، هشت سال دفاع مقدس، شهدای مدافع حرم و شهدای حادثه تروریستی اخیر، بابیان دستور کار جلسه هدف از تشکیل جلسه و برنامه‌های روز نجف‌آباد را اعلام و خواستار هماهنگی و همکاری دستگاه‌ها برای برگزاری هرچه بهتر مراسم روز نجف‌آباد شد.

معاون سیاسی اجتماعی فرمانداری ویژه نجف‌آباد بابیان اصل نام‌گذاری پنجم اسفندماه به‌عنوان روز حماسه و ایثار مردم نجف‌آباد ابراز داشت: از تمامی دستگاه‌های اجرایی می­خواهیم تا از عنوان نکوداشت حماسه و ایثار شهرستان نجف‌آباد استفاده نمایند.

وی  با اشاره به  علل نام‌گذاری پنجم اسفند تصریح کرد:  در اسفندماه‌ در طول ۸ سال دفاع مقدس ۵۸۵  نفر از بهترین جوانان و رزمندگان این شهرستان به درجه رفیع شهادت نائل شدند، همچنین  در اسفندماه سال ۶۲ تعداد ۳۳۴ نفر در عملیات خیبر به شهادت رسیدند و  فقط در ۵ اسفند سال ۶۲ تعداد ۱۹۲ نفر از ایثارگران این شهرستان شهید شدند که ۴۷ نفر از آنان در یک روز تشییع‌جنازه شدند.

روز حماسه و ایثار نجف‌آباد  بحث ناسیونالیستی نیست

در ادامه حجت‌الاسلام مصطفی حسناتی  بابیان اینکه گرامیداشت روز حماسه و ایثار نجف‌آباد  بحث ناسیونالیستی نیست، اظهار کرد: هدف یادآوری  نعمت‌های خداست که به ما داده است و با دخیل کردن مردم، بازاریان اصناف و استفاده از ظرفیت خیرین می‌توان این روز را هرچه باشکوه برگزار کرد.

امام‌جمعه شهر نجف‌آباد با اشاره اینکه مقام معظم رهبری فرمایشات بسیار ارزشمندی در وصف نجف‌آباد دارند افزود: از آن فرمایشات در مکاتبات اداری، بنرها و پوسترها استفاده شود و  به‌ضرورت تشکیل کمیته فرهنگی از سوی دستگاه‌های متولی نسبت به برنامه‌ریزی هرچه باشکوه‌تر برگزار شدن برنامه‌های ۵ اسفند سال‌های آینده تأکید  داشت.

وی گفت:  باید قدر و ارزش پدران و  مادران شهدا را داشته باشیم و بنیاد شهید با همکاری دستگاه‌ها نسبت به مصاحبه و دیدار با این خانواده‌ها را به‌صورت مستمر در برنامه‌های کاری خود لحاظ کند، همچنین خواستند نشریات و اصحاب رسانه با افرادی که در عملیات خیبر حضور داشتند مصاحبه و نسبت به انعکاس آنان اقدام و نسبت به برنامه‌ریزی با عنوان شبی با جانبازان با حضور مسئولین اقدام تا مسئولین صحبت‌ها و مشکلات این جانبازان عزیز را بشنوند.

دیدار مردم نجف‌آباد با رهبر معظم انقلاب در ۵ اسفند سال ۱۳۹۴ و دارا بودن بیشترین شهید در عملیات خیبر علت نام‌گذاری روز حماسه و ایثار نجف‌آباد است.

امام‌جمعه نجف‌آباد روز حماسه و ایثار نجف‌آباد بحث ناسیونالیستی نیست
امام‌جمعه نجف‌آباد روز حماسه و ایثار نجف‌آباد بحث ناسیونالیستی نیست

انتهای پیام/ ۱۳۷

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.