سومین اجلاس نماز شهرستان نجف آباد با عنوان نماز و خانواده برگزار گردید

0

سومین اجلاس نماز شهرستان نجف آباد با عنوان نماز و خانواده برگزار گردید

 

به گزارش نجف آبادنا از ستاد اقامه نماز استان اصفهان، سومین اجلاس نماز شهرستان نجف آباد با عنوان نماز و خانواده روز سه شنبه ۳۰ بهمن ماه سال جاری با حضور حجه الاسلام رنجبر مدیر ستاد اقامه نماز استان اصفهان، حجه الاسلام حسناتی امام جمعه شهرستان، راعی فرماندارشهرستان، جمعی از مدیران و مسئولان دستگاه های اجرایی، فرهنگی و اقشار مختلف مردم در سالن شهید حججی دانشگاه آزاد اسلامی شهرستان نجف آباد برگزار گردید.

در ابتدای این مراسم پس از تلاوت آیاتی از قرآن کریم و پخش سرود جمهوری اسلامی ایران، گزیده ای از بیانات مقام معظم رهبری ( مدّ ظله العالی) پخش شد.

در ادامه نقش رئیس دانشگاه ازاد اسلامی شهرستان، ضمن خیر مقدم، گزارشی از روند مراحل برگزاری اجلاس و فعالیّتهای این دانشگاه در جهت ترویج و توسعه فرهنگ نماز در بین دانشجویان ارائه کرد.

سپس حجه الاسلام حسناتی امام جمعه شهرستان بر لزوم برنامه ریزی جدّی برای فعالیّتهای فرهنگی شهرستان با محوریّت نماز تأکید کرد و ایجاد دغدغه بیشتر بین مدیران، کودکان، نوجوانان، جوانان و اقشار مختلف جامعه برای اقامه نماز را خواستار شد.

در ادامه راعی فرماندار شهرستان ضمن خیر مقدم، از زحمات خالصانه آقای قیصری دبیر ستاد اقامه نماز شهرستان قدردانی کرد.

وی با بیان این که اقامه نماز در جامعه باعث کاهش آسیبهای اجتماعی می شود بر برگزاری نماز جماعت در ادارات، مدارس و دانشگاهها تأکید کرد.

در ادامه حجه الاسلام بهشتی از اساتید تخصصی نماز و کارشناس برنامه سمت خدا با اشاره به آیه شریفه « انّ الصلوه کانت علی المؤمنین کتابا موقوتا» افزود ترویج و توسعه فرهنگ نماز بین مردم و به ویژه کودکان و نوجوانان نیازمند کار جمعی و مشارکت تمامی دستگاه ها و نهادهای مرتبط است.

وی با بیان این که جامعه جهانی تحت تأثیر امواج تبلیغاتی بیگانگان رو به گسترش فساد و بی بندوباری است، از مهمترین آثار نماز را جلوگیری از فساد ومنکرات دانست.

حجت الاسلام بهشتی ضمن تقدیر و تشکر از مسئولین در برگزاری اجلاس نماز با اشاره به پیام مقام معظم رهبری (مدّ ظلّه العالی)، آموزش و پرورش را مخاطب اصلی این پیام دانست و تأکید کرد تمامی دستگاه ها و نهادهای مرتبط جهت ترویج وتوسعه فرهنگ نماز بین مردم و به ویژه کودکان و نوجوانان با ستاد اقامه نمازشهرستان همکاری بیشتری داشته باشند.

وی با اشاره به آیه شریفه « أرایت الذی ینهی عبداً اذا صلّی» افزود اوّلین شهید در اسلام شهید نماز بوده است.

استاد تخصصی نماز با بیان این که در اسلام مناسبات زن و شوهر به نماز گره خورده است افزود اقامه نماز باعث استحکام خانواده و کاهش آسیبهای اجتماعی به ویژه طلاق می شود.

وی همچنین تأکید کرد برنامه های آموزشی نماز در دوران مدارس باید همه جانبه و فراگیر باشد تا شمار بیشتری از دانش آموزان به خواندن نماز ترغیب شوند.

لازم به ذکر است در این اجلاس از تعدادی از فعالیّن و خادمین نماز با اهدای لوح تقدیر شد.

سومین اجلاس نماز شهرستان نجف آباد با عنوان نماز و خانواده برگزار گردید
سومین اجلاس نماز شهرستان نجف آباد با عنوان نماز و خانواده برگزار گردید

انتهای پیام / ۱۳۷

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.