غربت روز نجف آباد در نجف آباد

0

غربت روز نجف آباد در نجف آباد

به گزارش نجف آبادنا از نجف آبادنیوز، شاید اگر هر شهری دیگری، «پنجم اسفند» داشت، برای گرامیداشت آن سنگ تمام می گذاشت ولی در نجف آباد، انگار نه انگار که این روز سالگرد شهادت نزدیک به دویست جوان در یک روز است. جوانانی که پیکرشان تا سال ها به کشور بازنگشت.

پنجمین روز اسفند ماه، به یاد حماسه آفرینی نیروهای لشکر۸ نجف اشرف در عملیات خیبر طی اسفند ماه سال۶۲ با عنوان «روز حماسه و ایثار مردم نجف آباد» نامگذاری شده و به همین مناسبت هم سال ۹۴ مردم این شهر دیداری حماسی با رهبر انقلاب داشتند.

با این وجود، طی سال های اخیر ویژه برنامه های تدارک دیده شده برای این روز، سال به سال ضعیف تر شد به طوری که امسال این اقدامات از نصب چند بنر و چند جمله سخنرانی در محافل مختلف فراتر نرفته است.

حداقل کاری که برای این شهدا می شد انجام داد، نصب حجله ای در محل تولدشان بود که آن هم انجام نشده. امسال حتی برنامه ای در سالن شهروند نیز تدارک دیده نشد تا کارنامه دستگاه های مسئول، خالی نباشد.

در عملیات خیبر طی اسفند سال ۶۲ که اولین عملیات آبی و خاکی ایران به شمار می آمد، لشکر۸نجف اشرف در جزایر خیبر عمل کرد و توانست بخشی از این منطقه را به عنوان مهمترین دستاورد این عملیات تصرف و حفظ کند. در پنجم اسفند ماه، چهار گردان این لشکر که برای برقراری خط تدارکاتی زمینی از جزیره خارج شده و راهی گذرگاه مرزی طلائیه شدند، به دلیل ناموفق بودن دیگر یگان ها در تکمیل این نقشه، محاصره شدند و بعد از نبردی حماسی به شهادت رسیدند یا اسیر شدند.

در کل این عملیات، بیش از ۳۳۴ نجف آبادی به شهادت رسیدند که از این تعداد چهل و هفت نفر در یک روز تشییع شدند.

غربت روز نجف آباد در نجف آباد
غربت روز نجف آباد در نجف آباد

انتهای پیام / ۱۳۷

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.