مصاحبه ای متفاوت با خانم ستاره سادات قطبی

6

مصاحبه ای متفاوت با خانم ستاره سادات قطبی

 

به گزارش نجف آبادنا خانم ستاره سادات قطبی مجری تلویزیون و گوینده ای که با تلاش و سرسختی به قله ها بلند زندگی خود رسیده است، در ۱۵ سالگی برای رسیدن به یکی از اهداف خود ترک تحصیل می کند. لذتبخش ترین تفریح دوران نوجوانی و جوانی خانم قطبی ورزش والیبال و کیک بوکسینگ بوده است.

خبرگزاری نجف آبادنا به دنبال حضور خانم ستاره سادات قطبی در نجف آباد در پی مصاحبه ای متفاوت با خانم قطبی برآمد که به علت مشغله فراوان و کمبود زمان ایشان پس از ارسال سوالات به آنها پاسخ گفتند و جواب ها را برای ما ارسال نمودند.

 

ستاره سادات قطبی
خانم ستاره سادات قطبی

 

سوال اول

 

* نجف آبادنا: لطفا بیوگرافی کوتاهی در مورد خودتان بیان کنید؟ ( تولد، تحصیلات، تخصص ها، تفریحات دوران نوجوانی و جوانی)

 

صوت سوال اول از خانم ستاره سادات قطبی

** خانم ستاره سادات قطبی: بنده ستاره سادات قطبی هستم متولد اصفهان، شهرستان نجف آباد، اسفندماه سال ۱۳۶۵، تحصیلات دوران دبیرستان من رشته ادبیات بوده و در دانشگاه رشته خبرنگاری خواندم.

من از کلاس سوم و چهارم دبستان رشته والیبال را انتخاب کردم و در مسابقات بین مدارس نیز شرکت می کردیم مدال می آوردیم و من از اینکه مقام می آوردیم، به ما کاپ قهرمانی داده می شد و اسم ما سر صف خوانده می شد خیلی خوشحال می شدم.

من خیلی رشته والیبال را دوست داشتم، در دوران راهنمایی و دبیرستان این رشته را ادامه دادم و در این ۷ الی ۸ سالی که به این رشته ورزشی مشغول بودم خدا را شکر خیلی پیشرفت کردم و در این ورزش تیمی مقام هم آوردیم.

بعد از آن علاقه مند شدم به ورزش انفرادی کیک بکس و های فول کنتاکت که خیلی هم دوستش داشتم و خیلی علاقه مند به ادامه دادن آن بودم ولی متاسفانه به علت یک سری از مسائل شخصی نتوانستم آن را ادامه دهم.

ستاره سادات قطبی
خانم ستاره سادات قطبی

 

سوال دوم

 

* خبرنگار نجف آبادنا: در مورد حفظ قرآن و اثر آن در زندگی شخصی خود برامون چند جمله صحبت کنید؟

 

صوت سوال دوم از خانم ستاره سادات قطبی

 

** خانم ستاره سادات قطبی: من از بچگی صدای قرآن در گوشم بوده به علت این که مادرم علاقه مند به قرآن بود و مربی قرآن هم بود.

از دوران دبستانم مادرم قرآن حفظ می کرد و من صدای نوار کاست قرآنی که مادرم گوش می کرد را می شنیدم و تکرار می کردم؛ بعد از مدتی بدون اینکه من کلاسی برای حفظ قرآن رفته باشم و یا مادرم به من حفظ قرآن آموخته باشد، جزء اول قرآن را با صدای استاد پرهیزگار حفظ شده بودم.

خیلی دلم می خواست این اتفاق برای من هم بیفتد چون در آن زمان آقای سید محمد حسین طباطبایی یکی از نابغه های کشورمان خیلی گل کرده بود و همه جا مطرح شده بود که ایشان دکتر هفت ساله و نابغه هفت ساله هستند.

 

تصمیم گرفتم یک سال ترک تحصیل کنم.

 

من در آن زمان ۱۵ ساله بودم، یک سال به جامعه القرآن که اولین سال تاسیس آن در نجف آباد بود رفتم و در آنجا حفظ قرآن را شروع کردم، اون سال یک سال پر از خاطره بود و رنگ و بوی دیگری برای ما داشت.

تاثیر حفظ قرآن در زندگی من آنقدر قشنگ بود که قابل توصیف نیست، چه از نظر مادی و چه از نظر معنوی تاثیرات مثبتی داشت. روح آدم خیلی عوض میشه، روحیات آدم رو به لطافت میره، موقعی که  اتفاقی می افته کمتر و دیرتر عصبانی میشی، آرامشت خیلی بیشتره و من آدم مهربونتری شدم بعد از اینکه حافظ قرآن شدم.

البته تمام اینها از لطف خداست، “هذا من فضل ربی” و من تمام  اتفاقاتی که برام افتاده را مدیون خداوند هستم، ولی قطعا و قطعا بی تاثیر نیست حفظ قرآن و حتی قرائت قرآن. اگر من یک روز باصدای بلند قرآن نخوانم و یا صوت قرآن در خانه من پخش نشه آن روز برای من خسته کننده است و آن روز یکم برای من تاریکه.

نمیگم هر روز قرآن می خوانم، چرا باید غلو کنم، واقعا این چند سال اینقدر مشغله کاریم زیاد شده، بچه کوچک دارم، سر کار میرم، خانه دار هستم، به هر حال شغل مادری را دارم و باید به خودم قدرت و سعه صدر مضاعف بدم تا بتوانم به تمام کارهام برسم.

من سعی می کنم حداقل هفته ای یک بار صوت قرآن در خانه من بپیچه و بچه های من از شنیدن قرآن لذت ببرند و خدا رو شکر سید صدرای من موقع خواب همیشه به من میگه مامان برام قرآن بخون

و من باید حتما براش آیت الکرسی را با صدای بلند و با صوت بخونم تا به خواب بره.

ستاره سادات قطبی
خانم ستاره سادات قطبی

 

سوال سوم

 

* خبرنگار نجف آبادنا: ممنون میشم چند تا از باورهای قلبی خود را درباره فرهنگ استفاده از فضای مجازی و حفظ ارزش های بانوان بیان کنید؟

 

صوت سوال سوم از خانم ستاره سادات قطبی

** خانم ستاره سادات قطبی: من خودم آدمی اهل فضای مجازی هستم و از آن استفاده می کنم، ولی متاسفانه خانم هایی دارند از این فضا بهتره بگیم سوء استفاده می کنند و از آن برای نشان دادن خودشان سوء استفاده می کنند.

مشکل من اینه که چرا یک خانم باید عفت و حیا خودش رو از دست بدهد و باید خودش رو آنقدر نشان نامحرم بده تا تعداد فالوورهاش بره بالا؟

آیا ارزش زن فقط به دیده شدن است؟ خوب تو الان این کار را کردی، نگاه های هرزه نامحرم ها روی شما زوم شد، قراره بعدش به چی برسی؟

آیا به این فکر می کنی که یک حساب و کتابی هست؟ آیا به این فکر می کنی که ما حیا و عفت زنانگی خود را باید حفظ کنیم و یک روزی به خانم فاطمه زهرا سلام الله علیها باید جواب بدیم؟

من واقعا شرمم میشه، تعدادی از خانم ها رو میبینم که میان از نامحرم ها دلبری می کنند و میان که توسط نامحرم ها دیده بشوند و مورد به‌به و چه‌چه  آن ها قرار بگیرند.

من واقعا متاسفم و از زن بودن خودم خجالت می کشم که دخترانی با سن خیلی پایین هستند، دختران دهه هفتادی ما آنقدر به طرز خیلی فجیعی خودشون رو عرضه می کنند و من همیشه به خودم میگم پدر و مادر این بچه ها این دخترا حیا ندارند، دعواشون نمی کنند که چرا این کار رو می کنی؟ آخه چرا داری اینقدر بی آبرویی می کنی؟ به چه قیمت داری عفت زنانگی خودت رو می فروشی؟ قراره به کجا برسی؟

و یک سوال دیگری که من همیشه از خودم میپرسم این است که آیا این دخترها ازدواج موفقی خواهند داشت؟ آیا بچه های آن ها بچه های پاکی خواهند بود؟

آخه قراره اینها در این جامعه زندگی کنند، بچه دار بشن و بچه های آن ها به یک ثمره ای برسند.

 

نمیدانم هدف آن ها از این کار هایی که می کنند چیه؟!

 

خیلی های دیگری هم هستند که دارند کار های مفید و فرهنگی دارند انجام می دهند.

مثل مراکز مشاوره و یا گروه هایی که اطلاعات خودشان را دارند ترویج می دهند و این خیلی خوبه و خیلی کار های خوبی مخصوصا در تلگرام داره انجام میشه ولی کاش ما آدم ها کاش ما ایرانی ها فرهنگ استفاده از فضای مجازی را داشته باشیم، کاش شعورش رو داشته باشیم و بدانیم فضای مجازی برای خودنمایی و فروختن عفت و حیا نیست، برای اینه که ما از چند نفر یک چیز یادبگیریم برای اینه که ما به اشتباهات خودمان پی ببریم برای اینه که ما توسط این تکنولوژی چیزهایی یاد بگیریم؛ نه اینکه خودنمایی کنیم، خود فروشی کنیم و هم دینمان را از دست بدهیم و هم دنیامون رو.

ستاره سادات قطبی
خانم ستاره سادات قطبی

 

سوال چهارم

 

* خبرنگار نجف آبادنا: لطف کنید بفرمایید الگوی شما در دوران نوجوانی و جوانی چه کسی بوده و به نظر شما نقش الگوی مناسب برای رشد شخصیت فردی و اجتماعی انسان چیست؟

 

صوت سوال چهارم از خانم ستاره سادات قطبی

** خانم ستاره سادات قطبی: الگوی من در نوجوانی و جوانی مادرم بوده و هست. ایشون در مشکلاتی که بوجود می آمد همیشه صبور بودند، توکلشون همیشه به خدا بود، هیچوقت خم به ابرو نمی آوردند و من از صبر مادرم عصبانی می شدم می گفتم، آخه چرا مامانم اینقدر صبر می کنه و به روی خودش نمیاره، هیچی نمیگه و ناراحتیش رو بروز نمیده؟

البته بعد از اینکه من به جامعه القرآن رفتم خدا صبر من را هم بیشتر کرد و باعث شد که من هم صبور بودن را تمرین کنم.

اگر مادرم به عنوان یک الگو در پرانتز باشه من خودم یک کاری کردم که موفق باشم، تلاش کردم، پشت کار داشتم و روی هدفی که بهش فکر می کردم پایبند بودم و اسرار داشتم که من حتما باید به هدفم برسم و خواهم رسید، همش به آیندم فکر می کردم، به اینکه ستاره قراره موفق باشه، قراره که در این رشته به موفقیت برسه و الحمد لله خدا رو شکر آنقدر خدای مهربون کمکم بود و من رو یاری کرد که تونستم موفق بشم، علاقه من اجرا و گویندگی بوده و الحمد لله رب العالمین خداوند باعث شد که من در این رشته تحصیل کنم، کلاس هاش رو برم، من از جاهای خیلی کوچیک شروع کردم و الحمد لله آلان دارم کار می کنم و خدا رو شکر به جایی رسیدم که باید می رسیدم و همش تلاش خودم بوده و زحمتی که برای اینکار کشیدم.

ستاره سادات قطبی
خانم ستاره سادات قطبی

 

سوال پنجم

 

* نجف آبادنا: اگر قرار باشه چند جمله درباره شهید حججی بیان کنید چه جملاتی بر زبان شما جاری میشه؟

 

صوت سوال پنجم از خانم ستاره سادات قطبی

** خانم ستاره سادات قطبی: شهید محسن حججی برای من یک پهلوان به تمام معناست.

همیشه پهلوان ها قد بلند، صدای درشت، زور زیاد دارند؛ ولی پهلوان زندگی من اول عموی شهیدم بود و دوم شهید محسن حججی کسی که جسه خیلی ریزی داشت، سن خیلی کمی داشت، خیلی ماخوذ به حیا بود، زن داشت، زندگی داشت، بچه داشت، ولی تمام این ها را کنار گذاشت و رفت با دشمن مبارزه کرد و از حرم حضرت زینب سلام الله علیها دفاع کرد.

من حقیقتا اگر به جای شهید محسن حججی بودم، این اتفاق می افتاد و قرار بود برم بجنگم و حتی شک داشتم که شهید می شدم یا نه، کشته می شدم یا نه، هیچوقت قبول نمی کردم؛ چون تعلقات دنیایی من خیلی بیشتره و هنوز ایمانم آنقدر قوی نشده که بخوام از بچم بگذرم، از آرامشم بگذرم، از جوانیم بگذرم، از پدر و مادرم بگذرم و چشم روی همه چیز ببندم و برم بجنگم، شاید دلم اون موقع بلرزه، شاید لباس بپوشم و تا لب مرز برم ولی به احتمال خیلی زیاد برگردم .

ولی از خدای مهربون میخوام که اگر یک روزی قرار بشود ما زن ها هم اسلحه به دست گیریم و از کشورمان و از حرم اهل بیت علیهم السلام دفاع کنیم، آنقدر به من توان و ایمان قوی بدهد که بتوانم مثل شهید محسن حججی چشمم را روی تمام متعلقات دنیا ببندم و با نیرویی چند برابر و نیرویی مضاعف بجنگم، انشا الله که بتوانم و خداوند این قدرت را به من بدهد.

ستاره سادات قطبی
خانم ستاره سادات قطبی

 

سوال ششم

 

* نجف آبادنا: اگر مطلب پایانی هست که دوست دارید درموردش صحبت کنید بفرمایید؟

 

صوت سوال ششم از خانم ستاره سادات قطبی

** خانم ستاره سادات قطبی: حرف پایانی من برای دخترها و پسرهای جوان و نوجوان است.

میخوام بهشون بگم که لطف خدا رو فراموش نکنید، مطمئن باشید که خدا داره بهتون نگاه می کنه، مطمئن باشید که اگر یک هدفی رو مشخص کنید و برای آن تلاش کنید حتما به آن خواهید رسید حتی اگر اطرافیان به شما پوزخند بزنند، حتی اگر دلتان را بشکنند، حتی اگر بگویند تو نمیتونی، این تو نمیتونی پله ای بشود برای ترقی شما.

من به این نتیجه رسیده ام که آدم هایی که تنها هستند و خدای مهربان را در نظر دارند، پیش خودشون می گویند که فلانی دلم رو شکست ولی من آنقدر تلاش می کنم تا به نتیجه برسم، مطمئن باشید که به نتیجه خواهد رسید و تلاش شما به نتیجه می رسد.

انشا الله که در تمام مراحل زندگیتون موفق باشید هیچوقت، هیچوقت و هیچوقت دست از تلاشتان برندارید، هیچوقت کنار نگذارید و باز تکرار می کنم همیشه یک هدف مشخص داشته باشید و آن را دنبال کنید و قراره شما آنقدر برای رسیدن به این هدف زمین بخورید تا بهش برسید.

سختی های خیلی زیادی داره که آدم به هدفش برسه، باید توکلتون به خدا باشه، باید وقتی که زمین می خورید دستت رو خودت روی زمین بگذاری و یا علی بگی و بلند بشی.

مثل رسیدن به قله کوهه، وقتی شما می خواهید بالای کوه بروید، باید از سنگلاخ ها بگذری، از دره ها باید بگذری، پاهات خراشیده میشه، خس و خار و خاشاک به توی پاهات فرو میره، سربالایی ها باعث میشه که تو نفست گرفته بشه، عضلات پاهات گرفته بشه خیلی ها هستند که تا نیمه های راه می روند و سریع در سراشیبی کوه برمی گردند و می گویند به کوه یا تپه دیگه ای می رویم،

ولی وقتی که به قله میرسی میگی که به‌به، چه لذتی داره، این همه اذیت شدن و این همه تلاش کردن، ارزشش رو داشت. انشا الله که همه دختران و پسران شهرستان نجف آباد به آنچه که می خواهند برسند و لطف خدا شامل تک تک شما ها باشه و انشا الله مثل شهید محسن حججی که باعث شد شهرستان نجف آباد ورد زبان خاص و عام و حتی کشورهای خارج بشه، باز هم با پیشرفت جوانان و نوجانان دختر و پسرهای عزیز نجف آبادی، باز هم نجف آباد حرف اول را بزند و مثل یک نگین درخشان در استان و کشور و جهان بدرخشد.

موفق باشید یا علی مدد خداحافظ.

ستاره سادات قطبی
خانم ستاره سادات قطبی

* نجف آبادنا: از اینکه وقت گذاشتید و با صبوری به سوالات ما پاسخ دادید سپاسگزارم.

ما هم برای شما بانوی ارزشمند و دوستدار ارزش های دینی و انسانی، آرزوی موفقیت و خوشبختی می کنیم.

انشا الله همیشه خوش بدرخشید و همیشه از رسیدن به آرزوهای خود لذت ببرید.

حجت الله سلیمان نجف آبادی

 

انتهای پیام / ۱۳۷

 

 

6 نظرات
 1. نوشین آذری می گوید

  عزیزم ستاره جان منم بعنوان دبیر و دوست همیشه ناظر پیشرفت تو در زندگیت بودم و به خودم افتخار می کردم که دانش آموزان سخت کوشی چون تو ایمان و باورهای مرا نسبت به شغلم شدت می دهد
  از خدای بزرگ سلامتی و پیروزی همیشگیت را خواهانم

  1. ستاره سادات قطبی می گوید

   خانم آذری عزیزم.همیشه همراه من و سنگ صبور من بودید،ممنون که بودی و ممنون که هستی

 2. مرضیه باقری می گوید

  بسیار عالی بود ستاره جون دوست دارم😊😍

 3. فرزانه بهرامیان می گوید

  سلام ستاره سادات دوست عزیزم که نمونه یک خانم موفق و باپشتکاری که با توکل به خدا و اراده قوی خودت به موفقیت دست پیداکردی و روز به روز انشالله به موفقیت های بیشتری میرسی.مایه افتخاره دوست باایمان وباکلاسی دارم.موفق باشی عزیزم درکنارآقای شکیبا.

 4. زهرا می گوید

  ستاره جون مثل همیشه عالی😙

 5. محمدزاده می گوید

  سلام
  سرکار خانم قطبی از پیشرفت روزافزون شما بسیار خرسندم. انشاالله همیشه موفق و سرافراز باشید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.