امام‌ جمعه نجف آباد :وعده دادن و گذر زمان دردی از مردم دوا نمی‌کند

0

امام‌ جمعه نجف آباد :وعده دادن و گذر زمان دردی از مردم دوا نمی‌کند

 

به گزارش نجف آبادنا از خبرگزاری فارس، حجت‌الاسلام  مصطفی حسناتی ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه این هفته نجف‌آباد ابراز داشت: اولین گام امام ایجاد امنیت برای کشور و دوم کمک به مستمندان و فقرا بود که با ایجاد کمیته امداد محقق گردید و ۱۴ اسفند سال ۵۷ به‌فرمان بنیان‌گذار انقلاب اسلامی کمیته امداد امام خمینی تأسیس شد.

امام جمعه نجف‌آباد گفت: دین و اولیاء خدا سفارش بسیار زیادی برای کمک به مستمندان کرده‌اند و شاهد فعالیت گسترده کمیته امداد امام خمینی هستیم تا آنجا که برخی کشورها هم به تقلید از ایران اقدام به تشکیل کمیته امداد کردند.

وی افزود: اگر در بین بستگان خود مستمندی سراغ دارید حق ندارید صدقات خود را به غیر بدهید. در مدارس دانش‌آموزانی هستند که به خاطر شرایط بد اقتصادی یا مشکلات خانوادگی نمی‌توانند به‌درستی درس بخوانند و اگر به آن‌ها نرسیم و از محیط مدرسه جدا شوند معلوم نیست در آینده چه اتفاقی برای آن‌ها بیفتد.

حسناتی با اشاره به روز درختکاری خاطرنشان کرد: شایسته است  هر شهروند در این روز یک درخت بکارد، ما باید فرزندان خود را از کودکی با طبیعت آشنا کنیم چون طبیعت حق همه است و باید از آن مراقبت کنیم.

امام جمعه نجف‌آباد ضمن اشاره به بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی ابراز داشت: یک نظام پخته و انقلابی بر مبنای اصول حرکت می‌کند و قطعاً موفق خواهد بود، اگر مدیران تشکیلات دولتی سالم باشند برآیند کار به درد مردم می‌خورد وگرنه وعده دادن و گذر زمان  به درد مردم نمی‌خورد.

وی بیان کرد: در یک نظام انقلابی هر شخص از خانواده گرفته تا سران کشور باید به عملکرد خود نگاه کنند و ببینند برای مردم و کشورش چه کرده و آن را ارزیابی کند، سران سه قوه باید مسائل روز کشور را رصد کرده و برنامه‌های جدی‌تری داشته باشند ولی این‌گونه نیست.

حسناتی تأکید کرد: امروز مشکلات کشور در مباحث قانون‌گذاری، اجرایی یا قضایی است، مسؤولان برای هر مشکل باید یک نشست اختصاصی بگذارند و آن را حل کنند، آن طوری که مردم دلسوز کشور هستند و دغدغه آن را دارند حاکمان و مسؤولین نیستند. مسؤولان مدیریت را پذیرفته وامانت دار مردم هستند و شرعاً و قانونا باید خدمت کنند، نمی‌شود مردم را در وسط میدان تنها بگذارند و فرار کنند این گناه کبیره است.

امام‌ جمعه نجف آباد وعده دادن و گذر زمان دردی از مردم دوا نمی‌کند
امام‌ جمعه نجف آباد وعده دادن و گذر زمان دردی از مردم دوا نمی‌کند

انتهای پیام/ ۱۳۷

منبع: فارس

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.