جشنواره مخترعان و مبتکران دانشگاه آزاد در نجف آباد آغاز شد

0

جشنواره مخترعان و مبتکران دانشگاه آزاد در نجف آباد آغاز شد

 

به گزارش نجف آبادنا از ایرنا، در این جشنواره همچنین ۶ کارگاه آموزشی با عنوان‌های آشنایی با حقوق مالکیت فکری و قوانین ثبت اختراع، جستجو و تحلیل پتنت، شکار فرصت‌های تجاری‌ سازی و بازاریابی پتنت و فناوری، ایده ‌پردازی و تکنیک‌های خلاقیت، آشنایی با شرکت‌های دانش ‌بنیان و قوانین آن، روش‌های اعتبارسنجی ایده‌ها و ارزشگذاری اختراعات برگزار می‌شود.

همچین همزمان با این جشنواره رویداد فرصت پرواز، مات و تجربه در مسیر از دیگر بخش‌های جنبی این جشنواره است که حضور در آن برای تمامی شرکت کنندگان آزاد است.

۱۳۱ طرح از بین بیش از ۱۹۰ طرح ارسالی به دبیرخانه هفتمین جشنواره مخترعان، مبتکران و نوآوران به مرحله داوری حضوری راه یافته است این طرح‌ها بعد از داوری‌های اولیه توسط کمیته داوران شرایط لازم و امتیاز مورد نظر را برای شرکت در مرحله حضوری نمایشگاه پیدا کردند.

 

پیام رئیس دانشگاه آزاد کشور

بنابر این گزارش در مراسم آغازین جشنواره مخترعان، مبتکران و نورآوران پیام رئیس دانشگاه آزاد کشور توسط امیر رضا نقش رئیس دانشگاه آزاد نجف آباد خوانده شد.

محمد مهدی تهرانچی رئیس دانشگاه آزاد کشور در پیام خود نوشت : برگزاری هفتمین جشنواره مخترعان، مبتکران و نوآوران به میزبانی دانشگاه آزاد اسلامی واحد نجف‌آباد بارقه ‌‏ای نوید بخش از سحرگاهان طلوع خورشید علم و دانش و شکوفایی فرهنگ و تمدن‌‏سازی دوباره است.

وی افزود : این اقدامات چشم ‌گیر که به اهتمام عاشقان گسترش علم برگزار شده، گامی بزرگ در راه اعتلای سرمایه‏‌های علمی، معنوی و فرهنگی ملت بزرگ ایران است که درک ابعاد وجودی و آشنایی با عمق استعدادهای نهفته در جوانان پراستعداد این مرز و بوم را از منظر مجامع بزرگ علمی بین‌المللی، نهادینه خواهد کرد چرا که آفرینش‌های بزرگ علمی جهان که منتج به اختراع، ابداع و نوآوری گردیده، همراه دیرینه استعدادهای درخشان نهفته در دل جوانان این سرزمین بوده است.

 

دستیابی به فناوری‌‏های روز دنیا

تهرانچی تاکید کرد : بدون شک موفقیت‏‌های گران‌ سنگی چون دستیابی به فناوری‌‏های روز دنیا در حوزه‏‌های هسته ‏‌ای، نانو فناوری، زیست فناوری، دفاعی، امنیتی و پزشکی نوید حیات و شکوفایی مجدد تمدن ایرانی اسلامی را می‌‏دهد، به طوری که به‌ کارگیری دانسته‏‌ها و اکتشافات علمی در رفع مشکلات مبتلا به جامعه باید در سرلوحه برنامه‌‏های دانشگاه آزاد اسلامی قرار گیرد و توجه همزمان به نیازهای مردم، استفاده و همکاری از دیگر دانش‏‌های حوزه‏‌های مختلف علمی، قرار دادن سطح دانشگاه‏‌های کشور در تراز برترین مجامع علمی دنیا می‌‏تواند رویکردی نوین برای این دانشگاه و مخترعان و مبتکران به شمار آید.

رییس دانشگاه آزاد اسلامی تصریح کرد : امیداوارم مسئولان و مدیران خدوم و زحمتکش بتوانند بستر، شرایط و پیش نیاز‏های دستیابی به این مهم را برای شما جوانان آینده ‌ساز فراهم کنند.
هفتمین جشنواره مخترعان، مبتکران و نوآوران دانشگاه آزاد اسلامی ۱۴‌تا ۱۶ اسفند امسال در مجموعه ورزشی شهید حججی واحد نجف آباد برگزار می شود .

دانشگاه آزاد اسلامی نجف آباد دارای ۲۶هزار دانشجو و ۱۴ دانشکده است.

جشنواره مخترعان و مبتکران دانشگاه آزاد در نجف آباد آغاز شد
جشنواره مخترعان و مبتکران دانشگاه آزاد در نجف آباد آغاز شد

انتهای پیام / ۱۳۷

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.