امام جمعه نجف آباد: مسؤولان از اقدامات خود حسابرسی کنند

0

امام جمعه نجف آباد: مسؤولان از اقدامات خود حسابرسی کنند

به گزارش نجف آبادنا از خبرگزاری فارس، حجت‌الاسلام مصطفی حسناتی ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه این هفته نجف‌آباد ضمن تبریک اعیاد ماه رجب اظهار داشت: ماه رجب زمینه‌ساز شب‌های قدر است، در شب و روز اول ماه رجب است که اعمال شب‌های قدر مشخص می‌شود، در این ماه بود که انقلاب پیامبر اسلام(ص) زمینه‌ساز امیر شدن حضرت علی(ع) شد.

امام جمعه نجف‌آباد افزود: در آن زمان‌ها دشمنان تلاش می‌کردند که بین اندیشه‌های نبوی و علوی تفرقه بیندازند، امام باقر(ع) که لقب شکافنده علوم را دارد به‌ حق گام مؤثری در ترویج اندیشه‌های اسلامی برداشت تا جایی که اگر حوزه‌های علمیه و دین امروز هستند مدیون امام صادق(ع) و امام باقر(ع) است.

وی در ادامه مطرح کرد: ما در گام دوم انقلاب اسلامی هستیم و مأموریت همه انقلابیون و متدینین به‌ ویژه نسل جوان این است که در جهت شتاب علمی بکوشند، جوانان باید در رشته‌های مختلف علمی کار کنند تا شتاب علمی کشور بیش‌ از پیش شود.

حسناتی در ادامه گفت: خوشا به حال اساتید و معلمانی که کمر همت می‌بندند برای تربیت نسلی پاک و حاضر نیستند در این شرایط بد اقتصادی محصل ما یک ساعت وقتش را به بطالت بگذارند؛ تلاش می‌کنند او را به علم، فضیلت و رشد هدایت کنند، معلمان ما خود را در مقابل جامعه مسؤول می‌دانند و همین باعث می‌شود که ارزش آن‌ها اگر بیشتر از شهدا نباشد کمتر هم نشود.

امام جمعه نجف‌آباد با اشاره به وجود مشکلات اقتصادی جامعه ابراز داشت: قرار است مشکلات باشد همان‌گونه که در طول تاریخ بوده است و پیروزی نهایی هم از دل همین سختی‌ها بیرون می‌آید، مردم باید بدانند که احتکار و گران کردن اجناس باعث فاصله گرفتن از خدا می‌شود؛ همه ما مسؤول هستیم و بیشتر از ما قوای سه‌گانه مسرول هستند که باید بر بازار شب عید و مسائل اقتصادی کشور بیشتر نظارت و دقت کند.

وی در پایان گفت: درست است که شب عید است و باید کاسبی کرد اما نیاز است مراقب فطرت خودمان هم باشیم؛ پایان سال است و زمان حساب‌ و کتاب، مسؤولان باید در کارنامه خود حسابرسی کنند و ببینند که در طول خدمت خود چگونه عمل کرده و در مقابل مردم چقدر روسفید شده‌اند.

امام جمعه نجف آباد مسؤولان از اقدامات خود حسابرسی کنند
امام جمعه نجف آباد مسؤولان از اقدامات خود حسابرسی کنند

انتهای پیام / ۱۳۷

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.