جشنواره ایران شناسی “قومیت ها” در پیش دبستانی ثمین ویلاشهر برگزار شد + تصاویر

0

جشنواره ایران شناسی “قومیت ها” در پیش دبستانی ثمین ویلاشهر برگزار شد

 

به گزارش نجف آبادنا روز سه شنبه ۱۴ اسفند ۱۳۹۷ در پیش دبستانی ثمین با هدف آموزش، آشنایی و احترام گزاری نوآموزان به قومیت های ایرانی و آشنایی با تمام فرهنگ ها، صنایع دستی، آداب و رسوم، شناسایی غذا و لباس و آشنایی با اقوام مختلف ایران، جشنواره ایران شناسی برپا شد.

 

** هدف برگزاری جشنواره ایران شناسی قومیت ها

 

مدیریت پیش دبستانی ثمین با اشاره به اهداف اصلی برپایی این جشنواره گفت: احترام و ارزش نهادن به قومیت های ایرانی و اقلیت های افغانی و آشنایی با تمام فرهنگ ها، صنایع دستی، آداب و رسوم، شناسایی غذا و لباس و آشنایی نوآموزان با فرهنگ های مختلف از جمله اهداف برگزاری این جشنواره بوده است.

جشنواره ایران شناسی قومیت ها در پیش دبستانی ثمین ویلاشهر
جشنواره ایران شناسی قومیت ها در پیش دبستانی ثمین ویلاشهر

** قومیت های مطرح شده در جشنواره

 

خانم عبدانی در مورد اقوام معرفی شده در جشنواره گفت: اقوام مختلفی در این جشنواره معرفی شدند و صنایع دستی، غذاها، لباس های محلی و … این اقوام در معرض نمایش نوآموزان و بازدیدکنندگان قرار گرفت که از جمله می توان به قوم بختیاری، قوم قشقایی، گرجی، بچه های جنوب، فارس، افغانی و … اشاره کرد.

ایشان تعداد شرکت کنندگان و بازدیدکنندگان را حدودا ۲۵۰ نفر تخمین زده و در مورد بازدیدکنندگان ویژه از جشنواره گفت: امام جمعه مردمی و محترم ویلاشهر حجت الاسلام محمدی دبیر شورایاری شهر ویلاشهر و سرکار خانم کافی موسوی از اداره آموزش و پرورش شهرستان نجف آباد از غرفه های این جشنواره یک روزه بازدید به عمل آوردند.

 

** حرکت اسلامی، ایرانی و سنتی در ویلاشهر

 

دبیر شورایاری ویلاشهر در حاشیه این جشنواره از حرکت اسلامی، ایرانی و سنتی پیش دبستانی ثمین تشکر کرده و گفت: باتوجه به اینکه شهر ویلاشهر یک شهر کوچک با تنوع اقوام بالا است، برای حفظ همبستگی به برنامه های متنوعی مانند این جشنواره نیازمند است.

خانم نسرین عبدانی در گفت و گو با خبرنگار نجف آبادنا در مورد سابقه اجرایی این جشنواره در شهر ویلاشهر گفت: تاجایی که من اطلاع دارم این اولین باری بود که جشنواره معرفی قومیت های ایران در این سطح و با این کیفیت در شهر ویلاشهر برپا شده است.

جشنواره ایران شناسی قومیت ها در پیش دبستانی ثمین ویلاشهر
جشنواره ایران شناسی قومیت ها در پیش دبستانی ثمین ویلاشهر

** افرادی که در تشکیل و برپایی این جشنواره کمک کردند

 

نسرین عبدانی با تشکر از تمامی خانم هایی که در برپایی این جشنواره زحمت کشیده اند در ادامه افزود: مربیان و معاونان دلسوز و متعهد پیش دبستانی ثمین به ترتیب همکاری خانم شهرزاد بهارلویی، پریسا مسعودی، مریم نکوبین، شهناز صامتی، فرزانه پناهی و زهره نصیری زاده از مجموعه پیش دبستانی و همکاری بی نظیر خانواده های محترم در برپایی با شکوه این جشنواره نقش موثر ی داشته اند.

 

** بازخوردها جشنواره برای نوآموزان و بازدیدکنندگان

 

خانم عبدانی در مورد بازخوردهای جشنواره در بین نوآموزان و بازدیدکنندگان گفت: بازخوردهای خیلی عالی و مثبتی نسبت به این حرکت زیبا وجود داشت، تمام بازدیدکنندگان رضایت کامل داشتند و این جشنواره مورد تقدیر و تشکر همگان واقع شد.

وی در ادامه افزود: در این جشنواره طبق هدف تعیین شده نوآموزان روز شادی را با خانواده سپری کردند و همراه با بازی و شادی با فرهنگ های گوناگون ایرانی آشنا شدند.

جشنواره ایران شناسی قومیت ها در پیش دبستانی ثمین ویلاشهر
جشنواره ایران شناسی قومیت ها در پیش دبستانی ثمین ویلاشهر

** انگیزه برای ادامه فعالیت های فرهنگی و هنری شهر ویلاشهر

 

در ادامه نسرین عبدانی، مدیر پیش دبستانی مستقل ثمین ویلاشهر افزود: با تشکر از حضور اعضای شورای شهر و امام جمعه ویلاشهر که به ما انگیزه بیشتری برای ادامه فعالیت های فرهنگی و هنری دادند.

 

** معرفی اجمالی مدیریت پیش دبستانی مستقل ثمین

 

نسرین عبدانی، مدیریت پیش دبستانی مستقل ثمین از سال ۱۳۷۹ با اداره بهزیستی همکاری داشته است و در سال ۱۳۹۰ مجوز پیش دبستانی مستقل ثمین را گرفته است. ایشان در چند سالی در دو شعبه با بهزیستی و آموزش و پرورش  در ویلاشهر همکاری داشته است.

 

انتهای پیام / ۱۳۷

خبرنگار: حجت الله سلیمان

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.