دستگاه چشم صوتی برای افراد نابینا و آلزایمری توسط دانش آموز نجف آبادی ساخته شد

0

دستگاه چشم صوتی برای افراد نابینا و آلزایمری توسط دانش آموز نجف آبادی ساخته شد

 

به گزارش نجف آباد نگار از خبرگزاری آنا، در پایان هفتمین دوره جشنواره مخترعان، مبتکران و نوآوران دانشگاه آزاد اسلامی که از ۱۴ تا ۱۶ اسفند و به میزبانی دانشگاه آزاد اسلامی واحد نجف‌آباد برگزار شد، زهرا عرب دانش‌آموز دبیرستان دخترانه دوره نخست سمای نجف‌آباد با ساخت دستگاه چشم صوتی عنوان مبتکر برتر در بخش دانش‌آموزی را به خود اختصاص داد.

این دانش‌آموز مبتکر درباره نحوه کارکرد دستگاه چشم صوتی به خبرنگار آنا گفت: این اپلیکیشن برای استفاده افراد نابینا و آلزایمری طراحی شده که با وارد کردن آدرس محل مراجعه به آن، فرد را تا رسیدن به مقصد راهنمایی خواهد کرد.

دانش‌آموز سمای نجف‌آباد قابلیت استفاده در هر نوع از تلفن‌های همراه هوشمند، قابلیت شخصی‌سازی با شرایط کاربر و امکان استفاده از هندزفری و بلوتوث را از ویژگی‌های این دستگاه برشمرد و افزود: تلاش دارم با افزایش قابلیت‌های آن، امکان مشاهده و اطلاع از محل دقیق حضور فرد نابینا و آلزایمری برای خانواده وی فراهم شود.

دستگاه چشم صوتی برای افراد نابینا و آلزایمری
دستگاه چشم صوتی برای انسان های نابینا و آلزایمری

مدارس سمای نجف‌آباد با ۹ طرح و ایده ابتکاری و اختراعی در این جشنواره حضور داشتند و از ۱۶ طرح راه‌یافته به مرحله نهایی داوری در بخش دانش‌آموزی، ساخته دانش‌آموز دبیرستان دخترانه دوره نخست سمای این مرکز موفق شد در برگزیدگان این بخش قرار گیرد.

شناسایی صاحبان طرح و ایده، معرفی طرح‌های برتر به بنیاد ملی نخبگان و حمایت از نخبگان و نوآوران تا مرحله تجاری‌سازی، از اهداف اصلی برگزاری هفتمین جشنواره مخترعان، مبتکران و نوآوران دانشگاه آزاد اسلامی عنوان شده است.

دستگاه چشم صوتی برای افراد نابینا و آلزایمری
دستگاه چشم صوتی برای انسان های نابینا و آلزایمری

انتهای پیام/ ۱۳۷

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.