امام‌‌جمعه نجف‌آباد: ترویج نهج‌البلاغه در شهری که با امیر‌المونین گره خورده است

0

امام‌‌جمعه نجف‌آباد: ترویج نهج‌البلاغه در شهری که با امیر‌المونین گره خورده است

 

به گزارش نجف آباد نگار از فارس، حجت‌الاسلام مصطفی حسناتی ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه این هفته نجف‌آباد ضمن تبریک میلاد امام جواد(ع) ابراز داشت: ماه رجب اعیاد خجسته‌ای برای ما مسلمانان دارد و در هفته پیش رو میلاد جوادالائمه(ع) است؛ جوان‌ترین امامی که شهید شد اما به شیعه یاد داد که چگونه تلاش کند و از همه مهم‌تر زمینه‌ساز استقرار حکومت اسلامی شد.

امام جمعه نجف‌آباد افزود: میلاد امیرالمؤمنین هم در این ماه است؛ ولادت عدالت علم، امامت نور و ایثار است. ایشان قرآن ناطق هستند و باید برای رسیدن به سعادت و کمال دنیا و آخرت سرلوحه همه قرار بگیرند و نباید به امامان محدود نگاه کنیم چون آن­‌ها تا قیامت همراه ما ناظر بر اعمال ما هستند و باید سالروز میلادشان را جشن بگیریم و با عمل خود ادامه‌دهنده راحشان باشیم.

وی بیان داشت: آفرین به مجموعه‌هایی که در ترویج نهج ­البلاغه گام برداشته‌اند به‌ویژه در نجف‌آباد که با نام امیرالمؤمنین گره‌ خورده، بیش از هزاران نهج ‌البلاغه به خانه‌های مردم وارد شده و این باعث حفظ درخت تنومند اسلام می‌شود.

حسناتی گفت: سال ۹۷ سالی بود که مشکلات اقتصادی فشار زیادی بر مردم مخصوصاً طبقه ضعیف آورد اما مردم ما صبور و بردبار هستند؛ ترورها و سختی‌هایی که در این سال بر کشور وارد شد، موجب شناخت عظمت مردم توسط مسؤولان شد و مردم یکپارچه متوجه شدند حتی آن‌هایی که یک مقدار شعارهای بیگانگان رویشان اثر گذاشته بود یا تعداد اندکی که شهدای مدافع حرم را قبول نداشتند که باید در صحنه حفاظت از انقلاب حاضر باشند.

امام جمعه نجف‌آباد ابراز داشت: انتقاد خوب و سازنده باید در جامعه رواج یابد زیرا همین انتقادهاست که باعث می­ شود مسؤولان و مدیران از سمت خود لذت ببرند؛ اگر مدیری از نقد به­ جا و درست ناراحت شود، معلوم است که در کارش مشکلی وجود دارد و مسؤولان باید از نقد سازنده به نفع پیشرفت امور استفاده کنند.

وی در پایان گفت: در خریدهای عید مراقب باشیم که خوشی ما باعث عذاب دیگران نشود پس سعی کنیم در این روزها به قشر ضعیف هم نگاه کنیم و اگر کسی را در اطراف خود می‌شناسیم که در خرید عید ناتوان است، دستش را بگیریم؛ از سفرهای بی‌مورد هم پرهیز کنیم چراکه هزینه‌های بسیاری صرف مصرف سوخت و تصادفات می‌شود و هرساله بیش از ۲۰ هزار کشته در تصادفات داریم که با رعایت قوانین می‌توان این آمار را کم و در هزینه‌های جاری آن صرفه‌جویی کرد.

امام‌‌جمعه نجف‌آباد ترویج نهج‌البلاغه در شهری که با امیر‌المونین گره خورده است
امام‌‌جمعه نجف‌آباد ترویج نهج‌البلاغه در شهری که با امیر‌المونین گره خورده است

انتهای پیام/ ۱۳۷

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.