اعتکاف مسجد مهدیه گلدشت + تصاویر

1

اعتکاف مسجد مهدیه گلدشت + تصاویر

آقای جمشیدیان مسئول اجرایی اعتکاف سال ۹۷ مسجد مهدیه گلدشت در طی گفتگویی با خبرنگار خبرگزاری نجف آباد نگار گفت: اعتکاف امسال در مسجد مهدیه و مسجد الزهرا گلدشت از توابع شهرستان نجف آباد با استقبال نوجوانان، جوانان و میانسالان برگزار شد.

وی هدف از برگزاری این مراسم معنوی را با توجه به فرمایش رهبری که اعتکاف یکی از رویش های انقلاب است و ما باید این رویش ها را تقویت کنیم.

ایشان در ادامه انگیزه دیگر اجرا و برنامه ریزی اعتکاف مسجد مهدیه گلدشت را مقابل با تهاجم های صورت گرفته برعلیه جوانان دانست که با برگزاری اعتکاف می تواند جذب جوانان به دین و انس و الفت مردم به خصوص جوانان با خداوند و الگوگیری از معصومین بیشتر شود.

مسئول اجرایی اعتکاف مسجد مهدیه گلدشت در خصوص تعداد معتکفین اعلام کرد، تعداد کل معتکفین مسجد مهدیه گلدشت ۸۳ نفر است که شامل ۴۳ نفر از خواهران و ۴۰ نفر از برادران می باشد و کوچک ترین معتکف این مسجد دختر خانم ۷ ساله ای است که همراه بزرگتر های خود در این مسجد معتکف شده است.

اعتکاف مسجد مهدیه شهر گلدشت
اعتکاف مسجد مهدیه شهر گلدشت

برنامه های اعتکاف مسجد مهدیه گلدشت

آقای جمشیدیان با اشاره به اینکه برای دهمین سال پیاپی برنامه اعتکاف در این مسجد برگزار می شود افزود؛ برنامه های اعتکاف امسال مسجد مهدیه گلدشت برنامه های متنوع، معنوی و جذابی بود از جمله سخنرانی، مداحی، روایتگری شهدا، پخش کلیپ و … .

وی با اشاره به مهمانان ویژه این اعتکاف گفت: از جمله مهمانان ویژه اعتکاف امسال حاج آقا حساتی امام جمعه محترم نجف آباد، امام جمعه شهر گلدشت و استاد رحمانی بودند.

ایشان در ادامه گفت: شروع مراسم اعتکاف سحر ۲۹ اسفند ۱۳۹۷ بود و عصر روز سوم اعتکاف بعد از برگزاری اعمال و دعای ام داوود، اختتامیه و نماز مغرب و عشا معتکفین مسجد را ترک کردند.

اعتکاف مسجد مهدیه شهر گلدشت
اعتکاف مسجد مهدیه شهر گلدشت

صحبت پایانی مسئول اجرایی اعتکاف مسجد مهدیه گلدشت

آقای جمشیدیان در ادامه گفتوگو با خبرنگار نجف آباد نگار با اشاره به نقش حضور روحانی ملبس در بین معتکفین گفت: متاسفانه امسال در بین معتکفین مسجد ما هیچ روحانی ملبسی وجود نداشت درحالی که اگر حداقل یک طلبه ملبس بین معتکفین وجود داشت تاثیر بسیار بیشتری داشت مخصصوصا اگر آن یک نفر روحانی مسجد باشد.

وی در ادامه خاطر نشان کرد، البته در بین معتکفین ما از طلاب غیر ملبس وجود دارند ولی اگر روحانیون ملبس در این مسجد معتکف می شدند تاثیر و جذابیت بسیار بیشتری داشت.

 

انتهای پیام / ۱۳۷

حجت الله سلیمان خبرنگار نجف آباد نگار

مطالب بیشتر

اعتکاف مسجد جامع ویلاشهر نوروز ۹۸ + کلیپ و تصاویر

اعتکاف دانش آموزی مسجد جامع صالح آباد

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.