ذخیره سد زاینده‌رود اصفهان به ۱۸۷ میلیون مترمکعب رسید

1

ذخیره سد زاینده‌رود اصفهان به ۱۸۷ میلیون مترمکعب رسید

به گزارش نجف آباد نگار روابط عمومی شرکت آب منطقه ای اصفهان مهندس حسن ساسانی، معاون حفاظت و بهره‌برداری شرکت آب منطقه‌ای اصفهان صبح امروز ششم فروردین ماه اظهار داشت: میزان بارندگی در چلگرد ، ایستگاه شاخص زاینده رود در ۲۴ ساعت گذشته ۱۸۶ میلیمتر ثبت شده است . وی آمار تجمعی بارش ها را در این ایستگاه یک هزار و ۷۱۴ میلیمتر اعلام کرد.

ساسانی در خصوص تاثیر بارش‌های اخیر بر وضعیت سد زاینده‌رود گفت: طی ۲۴ ساعت حدود ۱۶ میلیون متر مکعب به حجم آب در مخزن سد زاینده رود افزود شده است .

معاون حفاظت و بهره‌برداری شرکت آب منطقه‌ای اصفهان با تاکید بر این که حجم سد زاینده رود در بالاترین تراز یک میلیارد و ۴۰۰ میلیون متر مکعب است ، خاطر نشان کرد : در حال حاضر ذخیره سد زاینده‌رود ۱۸۷ میلیون مترمکعب است که این حجم در مدت مشابه سال گذشته ۱۳۷ میلیون مترمکعب و در درازمدت ۷۶۲میلیون مترمکعب ثبت شده که به ترتیب ۳۶ درصد افزایش و ۷۵ درصد کاهش داشته است .

ساسانی ادامه داد: براثر بارش‌ها، ورودی سد زاینده‌رود از ۳۵ متر به ۲۰۷ مترمکعب بر ثانیه افزایش داشته است.

سد زاینده‌رود اصفهان
سد زاینده‌رود اصفهان

سد زاینده رود سرریز نمی‌شود

حسن ساسانی افزود: حتی دو برابر بارش‌های اخیر نیز نمی‌تواند بیش از یک میلیارد متر مکعب کمبود آب این سد را جبران کند.
معاون شرکت آب منطقه‌ای اصفهان خاطرنشان کرد: ورودی فعلی این سد ۲۲۵ و خروجی آن ۱۰.۵ مترمکعب بر ثانیه و میزان آب ذخیره شده در این سد ۲۳۵ میلیون مترمکعب است.

وی به مقایسه ارقام یاد شده پرداخت و افزود: این میزان حدود ۳۹ درصد بیشتر از مدت مشابه سال قبل است اما در مقایسه با متوسط بلندمدت ۷۵ درصد کاهش نشان می‌دهد.

ساسانی میزان بارش‌ها از ابتدای سال آبی جاری(مهر۹۷) تاکنون در سرشاخه‌های زاینده رود را یک‌هزار و ۷۵۷ میلی‌متر اعلام کرد و افزود: این مقدار در دوره زمانی متوسط بلندمدت (۴۴ ساله) یک‌هزار و ۱۷۰ میلی‌متر بوده است و امسال رشد ۳۹ درصدی در استان داشته‌ایم.

سد زاینده‌رود اصفهان
سد زاینده‌رود اصفهان

انتهای پیام / ۱۳۷

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.