نجف آباد شهر علم و ایمان و ایثار

0

نجف آباد شهر علم و ایمان و ایثار

 

به گزارش نجف آباد نگار ایثار و از خود گذشتگی مردم شهید پرور و ولایت مدار نجف آباد شهره خاص و عام است و به همین علت یکی از شهرت های این شهر نجف آباد شهر علم و ایمان و ایثار است.

نجف آباد تاکنون بیش از ۲۵۰۰ شهید در طول دوران مبارزات انقلاب، سالهای دفاع مقدس و عرصه امنیت تقدیم اسلام و نظام کرده که این تعداد با آمار شهدای سه استان کشور برابری می کند.

در میان این شهدا نام بیش از ۸۷ سردار شهید دیده می شود و از شهدایی مانند سردار احمد کاظمی، دکتر سید حسن آیت و حجت الاسلام محمد منتظری می توان به عنوان شاخص ترین آنها یاد کرد طی سال ۹۶ نیز با شهادت پاسدار شهید مدافع حرم محسن حججی و تشیع باشکوه او در چندین نقطه کشور این شهر بار دیگر در کانون توجه‌ها قرار گرفت.

نجف آباد شهر علم و ایمان و ایثار
نجف آباد شهر علم و ایمان و ایثار

 

یادمان شهدا

پیکر این شهید در محل یادمان شهدا که چند سال پیش در گلزار شهدا ساخته شده بود تدفین شده است.

نجف آباد با ۱۳ خانواده سه شهیدی، یک خانواده ۴ شهیدی، ۱۱۴ طلبه شهید، ۱۹۴ پاسدار شهید، ۷۵۵ دانش آموز و ۷۰ دانشجوی شهید توانسته خود را به یکی از شاخص ترین شهرهای کشور در شاخص های مختلف تبدیل کند.

با توجه به شهادت نزدیک به ۲۰۰ رزمنده نجف آبادی طی عملیات خیبر در سال ۶۲ این روز به عنوان «روز حماسه و ایثار نجف آباد» شناخته شده و همه ساله این روز با اجرای ویژه برنامه های گرامی داشته می‌شود.

به همین مناسبت مردم نجف آباد در سال۹۵ دیدار تاریخی و مهمی با مقام معظم رهبری داشتند.
نشانی یادمان شهدا و مقبره شهید مدافع حرم محسن حججی: نجف آباد، بلوار آیت الله طالقانی، گلزار شهدا، یادمان شهدا نجف آباد.

نجف آباد شهر علم و ایمان و ایثار
نجف‌آباد شهر علم و ایمان و ایثار

انتهای پیام / ۱۳۷

منبع: برگرفته از نجف آباد قدیمی ترین شهر جدید ایران

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.