در نخستین حضورم در رقابت‌های کشوری رکورد ایران را جابجا کردم

0

در نخستین حضورم در رقابت‌های کشوری رکورد ایران را جابجا کردم/ مربی ام در تیم ملی همراهم شد

به گزارش نجف آبادنا ورزش اسکیت یکی از ورزش‌های هیجان‌انگیز و مورد اقبال جوانان در سراسر جهان است که هر ساله بسیاری از افراد با وجود این که جزو رشته‌های المپیکی نیست، جذب این رشته ورزشی می‌شوند.

در این رشته انفرادی همه‌چیز به آمادگی جسمانی، داشتن بدنی منعطف و تمرکز ذهنی بازمی‌گردد و از جمله رشته‌هایی است که ایرانیان به‌ خصوص برای خردسالانشان به آن علاقه دارند و بسیاری در پارک‌ها و خیابان‌ها به انجام آن می‌پردازند.

در بیست و سومین شماره از با ملی‌پوشان نقش‌جهان به سراغ لعیا عربی، بانوی ملی‌پوش اصفهانی تیم ملی اسکیت رفتیم که از سال ۸۸ این رشته را از سن ۱۱ سالگی آغاز کرده است.

علت علاقه‌مند شدن به رشته اسکیت

وقتی از عربی راجع به علت علاقه‌مند شدنش به رشته اسکیت و زمان ورود به این رشته جویا شدم، این‌گونه پاسخ داد: من ورزش اسکیت را از سال ۸۸ و زمانی که ۱۱ ساله بودم، آغاز کردم و اهل نجف‌آباد هستم و اسکیت ورزش موردعلاقه من بود، به همین دلیل در کلاس‌های آموزش اسکیت شرکت کردم و در این ورزش ماندگار شدم و علاقه من به اسکیت دلیل خاصی نداشت.

وی با اشاره به این‌که ۷ سال است عضو تیم ملی است، تصریح کرد: در سال ۹۰ اولین مسابقه‌ای که توانستم شرکت کنم، مسابقات قهرمانی کشور بود که در آنجا توانستم رکورد قهرمانی ایران را جابجا کنم و این در حالی بود که تنها ۱۲ سال سن داشتم و پس‌ از آن مصدوم شدم و در رقابت‌های انتخابی تیم ملی نتوانستم شرکت کنم و پس از گذراندن یک سال مصدومیت برای شرکت در رقابت‌های انتخابی تیم ملی شرکت کردم و مجدداً رکورد تیم ملی را جابجا کردم و وارد تیم ملی شدم.

بانوی آینده‌دار تیم ملی اسکیت در مورد مربیانش از بدو فعالیت وی تاکنون اظهار داشت: از همان ابتدا با خانم ایوبی و آقای حبیب‌آبادی در نجف‌ آباد آغاز کردم و آقای حبیب‌آبادی حدود دو سال است که سرمربی تیم ملی ایران شده است و این در حالی است که وی در شهرستان نجف آباد فعالیت می‌کرد.

عربی در مورد مدال‌هایی که در رقابت‌های برون‌مرزی و داخلی کسب کرده است، گفت: از سال ۹۰ تاکنون به‌ غیر از یک سالی که مصدومیت داشتم، در مسابقات قهرمانی کشور و قهرمانی استان و انتخابی تیم ملی و هم چنین در رقابت‌های لیگ‌، رتبه اول را کسب کردم و در مسابقات بین‌المللی از سال ۲۰۱۳ شرکت داشته‌ام که در اولین تجربه بین‌المللی‌ام توانستم اولین مدال خود را در رقابت‌های کاپ آزاد روسیه به دست بیاورم و در سال ۲۰۱۳ مدال برنز مسابقات جهانی تایوان را در رده سنی زیر ۱۶ سال به دست آوردم.

مدال نقره مسابقات آسیایی

وی در این‌ باره ادامه داد: در سال ۲۰۱۴ باوجود این‌که هنوز ۱۶ سالم نشده بودم با نظر فدراسیون و تیم ملی در رده سنی بالای ۱۶ سال در مسابقات آسیایی مدال نقره کسب کردم، همان سال در مسابقات جهانی پاریس مقام چهارمی جهان را به دست آوردم و در سال ۲۰۱۵ در ایتالیا چهارم جهان شدم؛ در سال ۲۰۱۶ نیز طلای قهرمانی آسیا را در چین به دست آوردم و سال گذشته نیز نایب‌قهرمان مسابقات کاپ آزاد روسیه و چین شدم.

بازیکن تیم ملی اسکیت بانوان در مورد بهترین مسابقه‌ای که در آن شرکت داشته، گفت: بهترین مسابقه‌ای که در آن شرکت داشت رقابت‌های قهرمانی آسیا بود که توانستم مدال طلا بگیرم، زیرا برای اولین بار بود که به مدال قهرمانی دست پیدا می‌کردم و کاروان اسکیت نیز همراه ما بود.

عربی در مورد این‌که آیا رشته اسکیت در رقابت‌های آسیایی جاکارتا جزو رشته‌های این رقابت‌ها است یا خیر اظهار داشت: در دوره‌های قبلی مسابقات آسیایی کلاً رشته‌های اسکیت در این رقابت‌ها وجود نداشت، اما امسال اسکیت سرعت و اسکیت برد در این رقابت‌ها وجود داشت که ما سهمیه‌ای کسب نکردیم.

بانوی ملی‌پوش اصفهانی در مورد وضعیت اسکیت در استان اصفهان اظهار داشت: رشته فری استایل که رشته تخصصی بنده نیز هست، اکنون در استان اصفهان بسیار پرقدرت دنبال می‌شود، به‌ طوری‌که اصفهان اکنون یکی از قطب‌های این رشته است و ورزشکاران اصفهانی در این ماده در آسیا و حتی جهان حرف برای گفتن دارند و علت آن نیز این است که در اکثر شهرستان‌های استان این رشته دنبال می‌شود و سرمربی تیم ملی نیز اصفهانی است، وی علاوه بر این که در نجف‌آباد مربی‌گری می‌کند، کار استعدادیابی را به‌ویژه در استان اصفهان انجام می‌دهد و به همین دلیل است که در بیشتر رقابت‌هایی که ما شرکت می‌کنیم اکثر مدال‌ها را ورزشکاران اصفهانی درو می‌کنند.

وی در مورد حمایت‌ها از ورزشکاران گفت: حمایت‌ها خوب است و در هیأت استان اصفهان تقریباً همه ورزشکاران استان از هیأت راضی هستند، من نیز به‌ عنوان ملی‌پوش این استان نیز از هیأت راضی هستم.

نهایت آرزوهای عربي

عربی در مورد این‌که نهایت آرزوهایش چیست، به ما گفت: آرزوی من این است که بتوانم تا حد ممکن بهترین عنوان‌ها را کسب کنم و در کنار تیم و مربیان باشم و همه ما جزو بهترین‌های جهان باشیم.

بانوی اسکیت‌باز تیم ملی درباره این که تا چه زمانی قصد دارد اسکیت را ادامه دهد، گفت: برنامه من این است که حداقل تا ۵ سال آینده به‌صورت حرفه‌ای ورزش حرفه‌ای و قهرمانی را دنبال کنم.

در پایان از عربی راجع الگوی ورزشی‌اش و همچنین وضعیت ورزش بانوان در رشته اسکیت پرسیدم که او این‌گونه پاسخ داد: الگوی ورزشی من مربی بنده است و در مورد وضعیت ورزش بانوان در رشته اسکیت باید بگویم با حمایت‌های فدراسیون، این رشته وضعیت مطلوبی دارد و امکاناتی که مورد نیاز است برایمان تأمین می‌شود.

===============

گفتگو از جلال سلمانی

===============

انتهای پیام / ۱۳۷

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.