جشن بزرگ دختران آسمانی نجف آباد به مناسبت اعیاد شعبانیه

0

جشن بزرگ دختران آسمانی نجف آباد به مناسبت اعیاد شعبانیه

 

به گزارش نجف آباد نگار جشن بزرگ دختران آسمانی نجف آباد به مناسبت اعیاد شعبانیه ویژه مادران و دختران با حضور حجت الاسلام امان اللهی روز پنج شنبه ۲۲ فروردین ۱۳۹۸ ساعت ۹:۳۰ صبح، در سالن شهروند نجف آباد برگزار می گردد.

لازم به ذکر است علاقه مندان برای حضور در این جشن با شکوه و بزرگ، تهیه بلیط و رزرو صندلی، به مجتمع علمی پژوهشی آیت الله حججی واقع در ابتدای خیابان منتظری شمالی مراجعه کنند.

همایش دختران آسمانی
همایش دختران آسمانی

جشن بزرگ دختران آسمانی نجف آباد به مناسبت اعیاد شعبانیه

در ادامه توجه شما را به گزارشی اجمالی از طرح دختران آسمانی نجف آباد جلب می کنیم.

عنوان طرح:

لحظه های ناب دختران آسمانی

نوع طرح :

فرهنگی ، اجتماعی

اهداف طرح :

جذب مخاطبین دختر در سنین ۱۲ الی ۲۰ سال با هر فرهنگ و هرگونه اعتقادات درراستای کمک به ساماندهی ذهن در مقابل هجمه های فرهنگی و پاسخ به شبهات اعتقادی  ونشستهای پرسش و پاسخ برای سوالاتی که به هرنحوی ذهن و فکر عزیزان مارا به خود مشغول کرده است.

 

ایجاد فضایی که دختران متین شهرمان که بعلل مختلف از فضاهای شاد و فرهنگی و تفریحی دور می مانند، گرد هم جمع شوند و علاوه بر اینکه در حوزه سبک ومهارت های زندگی اسلامی ودر زمینه رویکردهای مذهبی درزمینه حجاب و عفاف، برنامه ریزی برای یک زندگی ناب ازجمله ارتباط با جنس مکمل و ازدواج و…..آموزش می بینند ، در کنار هم در قالب اردوهای تفریحی ، سفرهای زیارتی و سیاحتی ، بازدیدهایی از مکانهای علمی و آموزشی  و میراث فرهنگی،دورهمی های ناب دخترانه در ایام و مناسبتهای شاد مذهبی وحتی ایام عزاداریها روزهای به یاد ماندنی را رقم بزنیم.

 

تعداد شرکت کننده در طرح:

  تیرماه ۹۷  اولین جلسه  بصورت همایش  عمومی با هدف طرح موضوع بین دختران در قالب افتتاحیه با حضور بیش از ۵۰۰ نفر مادر ودختر در فرهنگسرای شهروند اجرا شد و جلسات بعدی بصورت هفتگی  بلافاصله بعد از افتتاحیه  پنج شنبه ها  از ساعت ۱۰ الی ۱۲ صبح  با حضور   ۱۰۰ -۸۰ نفراز دختران آسمانی  تشکیل می شود.

مدرس هفتگی: حجه الاسلام امان اللهی

در ایام و مناسبتها از افراد دیگری جهت اجرای برنامه های جنبی دعوت می شود.افرادی که بنا به تخصصشان در زمینه  مولودی خوانی و مرثیه خوانی ،روایت خوانی ، مشاوره و… می توانند به جذابیت برنامه ها کمک کنند.

.

جشن بزرگ دختران آسمانی نجف آباد
جشن بزرگ دختران آسمانی نجف آباد

شرح مختصر فعالیت:

با توجه به اینکه این روزها  رسانه ها اثرات زیادی در شکل گیری افکار و هدایت اعتقادات فرزندانمان  دارند و متاسفانه شدت هجوم افکار غلط و به بیراهه رفتن اعتتقادات رو به افزایش است ، باعث شد تا به این فکر بیفتیم تا کاری کنیم. هرچند اندک.

درطی سه سال گذشته با طرح فانوس با رویکرد نشستهای دانشجویی  و دانش آموزی( با پوشش دختران و پسران) و طرح لحظه های ناب  دختران آسمانی ویژه دختران آشنا شدیم. برآن شدیم تا برای دختران شهرمان( دررده های سنی ۱۲ تا ۲۰ سال) این طرح را اجرا کنیم. سرپرست گروه دختران آسمانی حجه الاسلام امان اللهی  در شهرها و مناطق دیگر استان (سپاهان شهر، بهارستان، فلاورجان ، خمینی شهر) نیز این طرح را گسترش داده اند.

طرح جذب دختران نوجوان و جوان  درقالب نشستهای تعاملی و پرسش و پاسخ با حضور مدرسان و مشاوران توانمند در حوزه های مذهبی، خانوادگی و اجتماعی  و فرهنگی  از اردیبهشت ماه کلید خورده است. در اواخر تیرماه اولین جلسه تحت عنوان جشن افتتاحیه با حضور عموم مادران و دختران  با یک فراخوان عمومی انجام شد.

جشن بزرگ دختران آسمانی نجف آباد
دختران آسمانی نجف آباد

جلسات هفتگی با عضو گیری اولیه

سپس جلسات هفتگی با عضو گیری اولیه  تشکیل گردید که هر هفته پنج شنبه ها  در خدمت دختران آسمانی است.

تاکنون جذب دختران بصورت فردبه فرد و از طریق اطلاع رسانی پیامکی بوده است . اما برآنیم که با آغاز بازگشایی مدارس دست کمک بسوی مدیریت آموزش و پرورش دراز کرده تا مجوز حضور در مدارس صادر شود تا فرایند جذب و حتی در صورت امکان اجرای طرح در غالب مدرسه ای نیزفراهم شود.لازم به گفتن نیست که تقریبا” تمام دختران  اسمانی در مدارس قابل دسترس هستند.و برای دعوت از انها این بهترین راه دسترسی است.

چشم انداز اینده  اجرای این طرح،  تسکین بخشی از دغدغه های خانواده ها و حتی خودمان بعنوان متولیان امرآموزش و پرورش نسل فعلی در زمینه رفع ضعف های اعتقادی ، حجاب و عفاف  است. ضمن اینکه محیطی فراهم شود تا به دختران عفیفه شهرمان  فرصتی داده شود برای باهم بودن و شاد بودن وراسخ بودن در انتخابی که کرده اند( تابع هجمه های مد وآلامد نشدن).

کاری کنیم برای عزیزانی که فکر می کنند زیبایی دختران ویترین نگاه نامحرم است .

حجاب و عفاف را مصونیت بدانند نه محدودیت.

اینجا همه ی دختران را آسمانی و ملکوتی می دانند. فقط چون پله های کمال برای هرکدامشان معنی متفاوتی دارد ، سعی می شود آنها که کمی بالاترند به راهشان رو به جلو ادامه دهند و آنهایی که  مسیر را با کمی انحراف و پای لرزان می روند ، در مسیر قرار گیرند. برای آنها که محجوب اند ، تاج افتخارشان با اقتدار برسرشان بماند و برای آنها که از این موقعیت به هر دلیلی دور شده اند، فرصتی فراهم شود که با شناخت به انتخاب بهتری برسند.

دختران آسمانی نجف آباد

کمک خیرین فرهنگی و سازمان تبلیغات اسلامی استان اصفهان

اجرای این برنامه ها با کمک خیرین فرهنگی انجام می شود و تحت پوشش هیچ ارگانی نیست. مجوز انجام این نشستها هم از طریق سازمان تبلیغات اسلامی استان اصفهان دریافت شده است. بخشی از هزینه ها از این طریق تامین می شود.

مجریان برنامه ها در تمام قسمتها اعم از رسانه، دعوت کننده، اجرا و…..خود دختران اسمانی هستند و برنامه ریزان آن که بعنوان حامیان فکری  پشت سرایشان کمک دهنده اند، افراد مختلفی از حوزه ، آموزش وو پرورش( فرهنگیان)، و جناب آقای امراللهی و همکاران ایشان در مرکزمی باشند.

لذا خواهشمند است برای کمک به ادامه طرح وپویایی آن دست مدد خواهی  ما را بفشارید و اجازه فرمایید تا با حضور در مدارس ویا اطلاع رسانی از طریق اتوماسیون  فرایند جذب و دعوت دختران را به نحو بهتر و وسیعتری انجام دهیم.

محل اجرای و برگزاری جلسات هر هفته بصورت روتین در کتابخانه ایت الله مرحوم حاج شیخ احمد حججی(ره) است.ضمن اینکه سایر مراسم جشنها و مناسبتها نیز در همان محل اجرا شده و خواهد شد.واگر اینکه برنامه ای برای شرکت در سایر مراسمها در خارج مجموعه داشته باشیم و یا بازدید و اردویی برنامه ریزی شود حتما” از ولی دختران رضایت نامه دریافت خواهدشد.

کانون فرهنگی مسجد مرحوم آیت الله  شیخ احمد حججی(ره)

جشن بزرگ دختران آسمانی نجف آباد
جشن بزرگ دختران آسمانی نجف آباد

انتهای پیام / ۱۳۷

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.