امام جمعه نجف آباد: نجف آبادی ها همواره پای کار انقلاب بوده اند

امام جمعه نجف‌آباد گفت: هر کجا مسوولان اعلام می‌کردند برای حفظ انقلاب نیرو می‌خواهند، نجف‌آبادی‌ها حاضر بودند، که اوج آن در عملیات خیبر بود و با افتخار مردم این شهر عزیزانشان را تقدیم کردند و به استقبال شهدایشان رفتند و بعد از آن هم اعزام‌های بعدی قوی‌تر و بیشتر شد.

0

نجف آبادی ها همواره پای کار انقلاب بوده اند

به گزارش نجف آباد نگار از خبرگزاری فارس حجت‌الاسلام مصطفی حسناتی امام جمعه نجف‌آباد صبح امروز در گرامیداشت روز حماسه و ایثار نجف‌آباد اظهار داشت: هیچ ملتی نمی‌تواند راهی را برود مگر گذشته را خوب تشخیص دهد.

وی با بیان اینکه موفقیت‌های گام اول را باید ذکر کرد، تصریح کرد: روز حماسه و ایثار نجف‌آباد نیز بیانگر موفقیت‌های گام اول است که باعث شد شهرستان ما همچون نگینی در استان و کشور بدرخشد.

حسناتی افزود: برای اینکه بدانیم چه بودیم و به کجا رسیدیم و رسالت ما چیست باید تاریخ خود را بدانیم تا مبنایی برای برنامه‌ریزی آینده کشور شود.

امام جمعه نجف‌آباد با بیان اینکه نجف‌آبادی‌ها در جهاد سازندگی جبهه به اندازه چند استان کار کردند، ابراز داشت: لشکر ۸ نجف‌اشرف و مجموعه‌های نظامی دیگر مستقر در نجف‌آباد باعث شدند که این شهرستان در انقلاب بدرخشد.

وی تلاش مردم نجف‌آباد برای انقلاب را ستودنی خواند و افزود: هر کجا مسوولان اعلام می‌کردند برای حفظ انقلاب نیرو می‌خواهند نجف‌آبادی ها حاضر بودند، اوج آن در عملیات خیبر بود و با افتخار مردم این شهر عزیزانشان را تقدیم کردند و به استقبال شهدایشان رفتند و بعد از آن هم اعزام‌های بعدی قوی‌تر و بیشتر شد.

حسناتی با تاکید بر اینکه امروز هم همان سرمایه و مردم را داریم، عنوان کرد: انسان‌های کارآزموده جدیدی را بدست آوردیم و جوانان ما در میدان اقتصادی و فرهنگی باید همان روحیه ایثار را داشته باشند.

امام جمعه نجف‌آباد با تاکید بر اینکه دشمنان در همه ابعاد علیه انقلاب فعال هستند، اظهار داشت: دشمن تمام تلاشش را می‌کند که همه هستی‌مان را نابود کند و لازم است ما با سازماندهی بیشتر در میدان جهاد اکبر تلاش کنیم.

۵ اسفند روز نجف آباد

امروز نباید از جوانانمان غافل شویم

موسی مباشری فرماندار ویژه نجف‌آباد نیز در این برنامه اظهار داشت: سال‌ها است کارشناسان زبده‌ای می‌نشینند و علیه انقلاب توطئه می‌چینند اما همین برنامه‌ها که در کوچه پس کوچه‌های شهرها اجرا می‌کنیم باعث می‌شود روح همان جوانان حضور داشته باشد و در حفظ نظام تاثیر بگذارد.

وی با بیان اینکه ارزش‌های شهدا نسل به نسل منتقل شود، گفت: نه تنها در دفاع مقدس بلکه بعد از جنگ تحمیلی نیز نجف‌آباد در دفاع از حریم اهل بیت نقش برجسته‌ای داشت از این رو مسئوولین باید جهادی کار کنند تا حق این مردم را ادا کنند.

در اسفند ماه سال ۱۳۶۲ و در طول عملیات مهم خیبر، ۳۳۳ نفر از دلاور مردان حافظ دین، ناموس و میهن از شهرستان سرافراز نجف آباد همچون کبوتران عاشق به پرواز در آمدند و بیش از ۲۰۵ نفرشان فقط در روز پنجم اسفند به شهادت رسیدند از این رو ۵ اسفند روز حماسه و ایثار شهرستان نجف‌آباد نام‌گذاری شد.

انتهای پیام/ ۱۳۷

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.