رئیسی: ایران گاو شیرده نیست /اظهارات بایدن علیه ایران از حواس پرتی است

رئیس‌جمهور در مراسم ۱۳ آبان خطاب به بایدن گفت: ایران ۴۳ سال قبل آزاد شد و مصمم است به اسارت شما درنیاید. ما هرگز گاو شیرده نخواهیم شد.

0

آیت الله رئیسی: ایران گاو شیرده نیست

به گزارش نجف آباد نگار از تسنیم آیت‌الله رئیسی رئیس‌جمهوری صبح امروز در مراسم روز 13 آبان که روبروی لانه جاسوسی (سفارت سابق آمریکا در تهران) برگزار شد، اظهار داشت: فرعون هم به شخص و هم به روحیه‌ای که می‌گویند که انسان از یک سیئه اخلاقی برخوردار شود که فقط خود را ببیند و به خود بیاندیشد، ولو به اینکه منافع انسان‌های بسیاری در خطر قرار بگیرد و انسان‌های بسیاری از بین بروند.

وی ادامه داد: ائمه اطهار و قرآن کریم هشدار دادند که مراقب باشید دچار خود بزرگ‌بینی نشوید. این خطر موجب سقوط فرد و جامعه می‌شود. امروز نماد استکبار، نظام سلطه حاکم بر آمریکاست.

رئیس‌جمهور با اشاره به اینکه امام خمینی (ره)، آمریکا را شیطان بزرگ نامید، گفت: آمریکا برای اینکه به منافع خودش برسد، حاضر است بسیاری از مردم را از بین ببرد و منافع آن‌ها را به خطر بیاندازد.

رئیسی خاطرنشان کرد: ملت بزرگ ایران با انقلاب شکوهمندش مبارزه با استکبار و استبداد را در دستور کارش قرار داد. در 22 بهمن 57 به حرکت رژیم استبدادگر پهلوی پایان داد. حرکت بصیر دانشجویان در آبان 58 جریان مبارزه با استکبار (استعمار خارجی) کامل کرد.

وی روز مبارزه با استکبار جهانی را نماد اقتدار و مظلومیت مردم ایران دانست و عنوان کرد: در این روز باید ابعاد حرکت فرعونی و استکباری مستکبرین تبیین شود. توطئه‌ها و فتنه‌های مستکبرین باید روشن شود. می‌خواهند بین ملت‌ها تفرقه‌اکنی کنند تا به سلطه خودشان ادامه بدهند.

آیت الله رئیسی ایران گاو شیرده نیست
آیت الله رئیسی: ایران گاو شیرده نیست

رئیس‌جمهور با اشاره به اقدامات تروریستی و جنایتی آمریکا گفت: آمریکا در بیش از 300 جنگ در عالم حضور داشته است. آمریکا در 62 کشور کودتا انجام داد. آمریکا در پرتلفات‌ترین جنگ‌ها افغانستان، عراق و ویتنام نقش اول را داشته است. دخالت‌های نظامی این کشور در کشورها به نام مبارزه با تروریسم و آزاد کردن ملت‌ها. بنیان‌گذاری گروه‌های تکفیری و حامی آن‌ها در عالم و کشورهای منطقه بوده است. حمایت از جریان‌های تجزیه‌طلب و تروریست. به راه انداختن نظام‌های تحریمی علیه کشورهای مستقل به ویژه در ایران اسلامی.

وی روحیه آمریکا را استکباری و سلطه‌گری خواند و گفت: آمریکا می‌خواهد کشورها گاو شیرده برای او باشند. در میان همه این جنایت‌ها خودشان را به عنوان طرفدار آزادی و حقوق انسان معرفی می‌کنند. کجای عالم از شما می‌پذیرد که خودتان بنیان‌گذار داعش بودید و در عالم جنایت می‌کند. نتیجه حضور دو دهه آمریکا در افغانستان جز جنایت و خون‌ریزی چه بود؟ اقدامات آمریکا پیش‌روی همه است.

وی با بیان اینکه چند ساعت قبل مطلع شدم رئیس‌جمهور آمریکا جمله‌ای بر زبان رانده، شاید از حواس پرتی که دارد، باشد و ایشان گفته است که ما بنا به آزاد کردن ایران داریم، گفت: ایران 43 سال قبل آزاد شد و مصمم است به اسارت شما درنیاید. ما هرگز گاو شیرده نخواهیم شد. ملت ایران بارها مواضع خود را اعلام کرده است. امروز دهه هشتادی‌ها و دهه‌ نودی‌ها هم همین نگاه را دارند.

رئیس‌جمهور ادامه داد: به برخی افراد گول‌خورده و خائن نگاه نکنید. ملت بزرگ ایران سخنش همین است و بارها اعلام کرده است. جمهوری اسلامی ایران علی‌رغم همه تحریم‌ها مسیر پیشرفت را طی می‌کند. کشوری که شما سیم خاردار به رزمندگانش نمی‌دادید، یکی از تولیدکنندگان در صنایع هسته‌ای و دفاعی است.

رئیسی با بیان اینکه امروز دشمن وحدت و انسجام ملی ما را هدف قرار داده است، گفت: امروز آمریکا امنیت، آرامش و اقتدار را هدف قرار داده است. در این عرصه باید هوشیاری و بصیرت داشته باشیم. دشمن داشته‌های ما را هدف قرار داده است. امروز هرکس در اغتشاشات باشد در جهت راهبرد دشمن حرکت کرده است.

آیت الله رئیسی 13 آبان
آیت الله رئیسی 13 آبان

رئیسی اضافه کرد: جمهوری اسلامی ایران علی‌رغم همه تحریم‌ها مسیر پیشرفت را طی می‌کند، کشوری که شما سیم خاردار به رزمندگانش نمی‌دادید، یکی از تولیدکنندگان در صنایع هسته‌ای و دفاعی است.

رئیس‌جمهور همچنین درباره اغتشاشات اخیر نیز، گفت: هر کس در جهت ناامنی و اغتشاش در کشور حرکت کند، در جهت خواست دشمنان نظامی اسلامی گام برداشته است.

رئیسی با بیان اینکه امروز آمریکایی‌ها شاهد پیشرفت کشورمان هستند، اظهار کرد: ما تولید و صادرات داریم، آن‌ها می‌خواستند صادرات نفت را به صفر برسانند و تولید را در کشور کُند و متوقف کنند، آن‌ها می‌خواستند ایران اسلامی را منزوی کنند، اما در همه این نقشه‌ها شکست خوردند.‌

وی ادامه داد: امروز حضور ایران در منطقه تعیین‌کننده است و آن را همه می‌دانند، همه از نقش ایران در منطقه مطلع هستند، هیچ معادله‌ای در منطقه بدون نظر موافق ایران اسلامی رقم نخواهد خورد.

رئیس‌جمهور با تأکید بر اینکه همه می‌دانند و آمریکایی‌ها نیز به خوبی از آن مطلع هستند که امروز نقش جمهوری اسلامی ایران در منطقه چگونه است، گفت: داعش را ایجاد کردند و به جان مردم مسلمان انداختند و قتل و کشتار و خونریزی انجام دادند، ایران اسلامی برای حفظ منطقه از حضور دست‌نشاندگان آمریکا حرکت کرد.

وی اضافه کرد: حاج قاسم سلیمانی ما نماد مبارزه با تروریسم در جهان و نقشه آمریکایی‌ها در منطقه نقش بر آب شد، اما باز هم به دنبال فتنه‌گری هستند، فکر کردند حرکت کشور کُند می‌شود، اما مشاهده کردند که در مسیر پیشرفت قرار دارد.

رئیس‌جمهور خطاب به مردم، جوانان، دانش‌آموزان و دانشجویان، گفت: عنایت کنید که امروز دشمن وحدت و انسجام ملی ما را هدف قرار داده است؛ اقوام ایران، کردهای عزیز و بلوچ‌های گرامی، ترک، فارس، ترکمن، عرب و عجم همه بدانند که آمریکایی‌ها و دشمنان انقلاب اسلامی، وحدت و انسجام ملی را هدف گرفته‌اند.

رئیسی با بیان اینکه امروز دشمن، علم و فناوری را هدف قرار داده است، اظهار کرد: دشمنان کسب علم و دانش در دانشگاه‌های ما و جایگاه برتر علمی و فناورانه کشور را هدف قرار داده‌‌اند.

وی تأکید کرد: امروز آمریکا و دشمنان انقلاب اسلامی پیشرفت و امید را در کشورمان هدف قرار داده‌اند، امروز آمریکایی‌ها به دنبال ناامیدی در این ۴۳ سال، امنیت، آرامش، اقتدار را در کشور هدف قرار داده‌اند.

رئیس‌جمهور تأکید کرد: آرامش در اقتصاد و بازار هدف دشمن است، امروز امنیت و آرامش جان انسان‌ها به ویژه جان انسان‌های ارزشمندی که حاضر هستند برای حفظ انقلاب و نظام خطر پذیری داشته باشند، مورد هدف دشمن است.

وی با تأکید بر اینکه امروز دوگانه ما این است که هر کسی در جهت اغتشاش و ناامن کردن کشور گام بردارد و حتی کوچک‌ترین عنصر در این مسیر باشد، بداند که در جهت خواست دشمنان انقلاب اسلامی گام برداشته است، گفت: رهبر معظم انقلاب گفتند مراقب باشید دشمن می‌خواهد داشته‌های بسیار ما و از همه مهم‌تر، اعتماد به نفس ما را بگیرد، زیرا ما گفتیم زندگی مردم را به لبخند و اخم دیگران بند نمی‌کنیم و این را برنتافتند؛ بنابراین باید هوشیار و با بصیرت باشیم.

رئیس‌جمهور تصریح کرد: امروز همه باید بدانند نظام اسلامی پیشرفت‌های بسیاری داشته که به برکت خون شهدا، ایثار و ازخودگذشتگی جانبازان و ناله‌ها و دعاهای نیمه‌شب مادران، پدران، همسران و فرزندان شهدا و خون دل خوردن‌های بسیار انقلابیون در این کشور و کسانی است که شاید در هیچ مجلس و محفلی نام و نشانی از آن‌ها ذکر نمی شود، کسانی که گمنام هستند، اما نفس آن‌ها و کار و تلاش‌شان در حفظ این انقلاب اسلامی تأثیر بسیار داشته است.

رئیسی با تأکید بر اینکه امروز ما مقتدریم به اقتداری که خون پاک شهدا، رهنمودها و رهبری‌های حکیمانه امام راحل و رهبری معظم انقلاب ایجاد کرده است، گفت: مردم با بصیرت ما با حضورشان در صحنه‌های مختلف انقلاب، قدرت آفریده است.

وی اظهار کرد: قدرت ما به موشک و صنایع دفاعی است، اما فقط در قدرت نظامی خلاصه نمی شود، قدرت ما حضور میلیونی مردم در مراسم ملی ۱۳ آبان در سراسر کشور اسلامی است.

رئیس‌جمهور همچنین این سوال را نیز طرح کرد که دولتمردان آمریکایی که چند بار می‌خواهند ایران و ایرانیان را تجربه کنند، چرا از تجربه‌های شکست‌خورده‌شان درس نمی‌گیرند و پاسخ داد: آمریکایی‌ها تصور کردند نسخه‌ای مثل آنچه در کشورهایی همچون سوریه، لیبی و برخی کشورها و مناطق دیگر اجرا کردند، می‌توانند در ایران هم اجرا کنند، زهی خیال باطل.

رئیسی ادامه داد: آنچه به اسم آزادی بر سر مردم افغانستان، سوریه، عراق و منطقه و ‌دنیا آورده‌اید، پیش رو و مقابل دیدگان ما قرار دارد و ما شرایط این کشورها را می‌بینیم که شما به اسم آزادی و مبارزه با تروریسم چگونه ملت‌ها را به اسارت درآوردید، اما بدانید که ملت بزرگ ایران به رهبری امام راحل بزرگوار و با خون شهدای دانش‌آموز و دانشجو و شهدای مدافع حریم و حرم و خون شهدای امنیت، آزاد شده است و هرگز به اسارت در نخواهد آمد و در مقابل شما سر فرود نخواهد آورد.

پایان پیام/

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.