شهیدستان ایران میزبان اصحاب رسانه اصفهان

همزمان با دهه فجر و ایام پیروزی انقلاب اسلامی اصحاب رسانه اصفهان با حضور در مزار شهید حججی در شهیدستان ایران با نثارگل یاد و نام شهدا را گرامی داشتند.

0

به گزارش نجف آباد نگار از خبرگزاری شبستان اصفهان، اصحاب رسانه در ابتدای برنامه بازدید از شهیدستان ایران، شهرستان نجف آباد با حضور در مزار مطهر شهید محسن حججی و گلستان شهدای نجف آباد دیگر بار بر ادامه راه شهدا و زنده نگهداشتن یاد و راه آنها تاکید کردند.

خبرنگاران سپس در ادامه با حضور مسئولان شهری از روند پیشرفت فیزیکی پروژه های نیمه تمام بازدید به عمل آوردند و عبدالرسول امامی، شهردار نجف آباد نیز به تشریح برنامه‌های پیش رو در راستای اتمام آن در جهت خدمت‌رسانی ایده آل به مردم پرداخت.

امامی در این بازدیدها بابیان اینکه این ایام عزیز و فرخنده، فرصتی است بس غنیمت که بدانیم رسیدن به تکامل ۴۴ سالگی را مرهون شهدای گرانقدر و عزیزی هستیم که درخت این انقلاب با خون آنان سیراب شده است‌.

وی با بیان اینکه نجف آباد جزو پیشگامان طلیعه اسلام بوده است اظهار داشت: این شهر توانسته یکی از پیشگامان شهادت باشد و با تقدیم دو هزار و پانصد شهید، شهیدستان ایران نام دارد.

امامی دلیل معروف بودن نجف آباد ودبیرستان شهید محمد منتظری  به «شهیدستان» ایران را به خاطر ۲۳۴ دانش‌آموز شهیدی‌ دانست که در طول سال‌های جنگ تقدیم میهن و اسلام و انقلاب کرده است و اضافه کرد:  از مجموع ۷۵۰ نفر دانش‌آموز شهید شهرستان نجف‌آباد قریب به یک سوم شهدا، در این مدرسه به تعلیم و تعلم مشغول بوده‌اند.از یک کلاس ۲۵ نفری در این دبیرستان حدود ۲۰ نفر شهید شده و چند نفر باقی مانده نیز یا آزاده دفاع مقدس یا جانباز هستند.

شهردار نجف‌آباد با عنایت به فرمایشات رهبر انقلاب درخصوص جهاد تبیین و ایجاد امید و نشاط در جامعه از طریق تبیین دستاوردها و اقدامات مسئولان در عرصه خدمت‌گذاری به مردم، دستاوردهای شهرداری در دوره جدید را تبیین کرد.

 

این مسئول در ادامه بودجه پیشنهادی سال ۱۴۰۲ را با ۴۳ درصد رشد به میزان ۸۴۶ میلیارد تومان اعلام کرد و گفت: با توجه به منشور شورای شهر نجف آباد و تاکید بر اتمام پروژه های نیمه تمام و همچنین تحقیق به بودجه پروژه های نیمه تمام به اتمام رسیده و به اهدافمان رسیده ایم.

 

امامی با اشاره به اینکه در کمتر از یک ماه آینده شاهد افتتاح تعدادی از پروژه ها هستیم اظهار داشت: پروژه های فرهنگی مذهبی گردشگری نیز از جمله پروژه های تکمیل شده هستند.

وی با اشاره به افزایش ۶۰ درصدی بودجه سال جاری نسبت به سال گذشته اظهار داشت: برای سال آینده نیز بودجه را ۴۳ درصد افزایش داده ایم که با درآمدهای منطقی و مشارکت مردم و شهروندان شاهد تحولات بهترین در نجف آباد خواهیم بود.

امامی پروژه های شاخص آماده بهره برداری شهرداری نجف آباد را با هزینه ۸۳۰۳ میلیارد ریال عنوان کرد و افزود: ۴۰۷ میلیارد ریال نیز مبلغ هزینه های پروژه های محله محور آماده بهره برداری  می باشد.

خبرنگاران در این بازدید از خانه های تاریخی نجف آباد، هفت برج خارون، خانه کتاب، موزه تاریخ  مفاخر و گذر مذهبی گردشگری بوستان زندگی دیدن کردند.

نجف آباد قصبه ای خجسته بنیاد در پنج فرسخی اصفهان و محلی بهجت توامان در زمین هموار واقع و سمت شمال اندک گرفته و سه طرفش واسع استت و بازار دکان و مسجد،  همه را دارد.

نجف آباد شهر ایمان و علم و ایثار است که نامش با نام شهر امام علی بن ابیطالب و دل مردمانش با محبت و ارادت علی و آل علی علیه السلام پیوند خورده است.

مهد علم و دانش که مشهور است عالم بزرگ جهان اسلام شیخ بهایی با نیش بوده و در ادوار مختلف عالمان و فقیهان نامداری در دامنش پرورش یافتند.

شهر ایثار و شهادت که جوانان جوانمرد در سال های مبارزه با حکومت ستمشاهی و چه در دوران دفاع مقدس و جنگ تحمیلی و دفاع از میهن کارنامه درخشانی ثبت کردند و با خون خود سند پایمردی و وفاداری و میهن دوستی را امضا نمودند.

گلستان شهدای نجف آباد
گلستان شهدای نجف آباد

پایان پیام/137

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.