ساماندهی متکدیان و دستفروشان خیابانی شهرهای شهرستان نجف آباد

0

ساماندهی متکدیان و دستفروشان خیابانی شهرهای شهرستان نجف آباد

به گزارش نجف آبادنا جلسه برنامه ریزی، هماهنگی و اتخاذ تمهیدات لازم جهت ساماندهی متکدیان و دستفروشان خیابانی شهرهای شهرستان نجف آباد چهارشنبه مورخ ۱۳۹۷/۰۵/۱۰ با حضور اعضاء محترم و به ریاست آقای صالحی معاون محترم سیاسی- اجتماعی فرمانداری ویژۀ شهرستان نجف آباد تشکیل گردید.

پس از تلاوت کلام وحی معاون محترم فرماندار با بیان این موضوع که چرا برخی از شهروندان تلاش دارند، مانع هر گونه برخورد با متکدیان شوند و داشتن صرفاً نگاه ترحم آمیز و دلسوزانه و حتی پرداخت کمک نقدی به متکدیان، علاج واقعی این معضل نیست؛ بر این نکته اشاره کرد که گاها این کمک های ناشی از دلسوزی زمینه سازی وقوع ناهنجاری اجتماعی و فرهنگی و دیگر مشکلات می گردد. این مقام از مردم فهیم شهرستان خواست تا وجوهات و کمک های غیر نقدی خود را به سازمان های ثبت شدۀ مربوط با این امر پرداخت نمایند.

ساماندهی متکدیان و دستفروشان نجف آباد
ساماندهی متکدیان و دستفروشان نجف آباد

نیاز به برخورد قاطعانه دستگاه قضا با این افراد و سر کردگان آنها

وی در ادامه گفت: شواهد حاکی است برخی از متکدیان به صورتی سازماندهی شده در گذرهای عمومی طی ساعات مشخصی فعالیت داشته که با توجه به روحیه گذشت، دلسوزی و ترحم مردم شهرستان، از این محبت و حس نوع دوستی همشهریان عزیز سوء استفاده می نمایند و در راستای مبارزه با این شیوه های مذموم نیازمند برخورد قاطعانه دستگاه قضا با این افراد و سر کردگان آنها هستیم و همچنین جهت مبارزه با این پدیدۀ قبیح و ناهنجاری های متعاقب آن شهرداری‌ها در همکاری با نیروی انتظامی و دستگاه‌های حمایتی همچون کمیته امداد امام خمینی (ره) و اداره بهزیستی موظفند، نسبت به جمع‌آوری، شناسایی و برخورد با متکدیان اقدام جدی به عمل آورند.

آقای صالحی اظهار نمود، یکی از راهکارهای بنیادین در راستای حذف این معضل اجتماعی ضرورت اجرای طرح ساماندهی متکدیان، با توجه به مقولۀ فرهنگ سازی در این زمینه است. چراکه می توان با ساماندهی و برنامه ریزی منسجم و هدفمند فرهنگی و اجتماعی ادارات و نهادهای مربوطه در شهرستان، شاهد حذف این پدیدۀ مذموم از چهرۀ متعالی این شهرستان پرسبقه باشیم.

در ادامه اعضای محترم حاضر در جلسه هریک به بیان نقطه نظرات خود پرداختند و سرانجام با توجه به تبیین راهکارهای متنوع از سوی حاضران جناب آقای صالحی معاون محترم سیاسی – اجتماعی فرماندار ویژۀ شهرستان به جمع بندی مطالب و تایید مصوبات پرداختند و در آخر جلسه با ذکر صلوات به اتمام رسید.

انتهای پیام / ۱۳۷

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.