معلم باید اختلافات جامعه را حل نماید

مسئول نمایندگی ولی فقیه سپاه حضرت صاحب الزمان(عج)

0

مسئول نمایندگی ولی فقیه سپاه حضرت صاحب الزمان(عج) حجت الاسلام رحمت الله صادقی در مراسم گرامیداشت هفته عقیدتی سیاسی ناحیه مقاومت بسیج نجف آباد سه شنبه ۱۰ اردیبهشت ۱۳۹۸ در مسجد جامع نجف آباد گفت: در وصف معلم و شأن معلم همان بس که خدا اول معلم عالم است و در واقع شغل معلمی شغل انبیا است.

معلم باید اختلافات جامعه را حل نماید

 

به گزارش نجف آباد نگار حجت الاسلام صادقی گفت: خداوند متعال مربی و پرورش دهنده تمام عالمیان است و پس از آن انبیاء و ائمه معلم بشریت هستند. حضرت زهرا و حضرت زینب نیز کلاس درس برگزار می کردند و معلم بودند.

وی در ادامه با اشاره به شباهت معلم به شمعی که می سوزد و بهترین دوران زندگی خود را نثار متربیان می کند افزود: مقام معلم اینقدر بالا است که در قرآن کریم آمده است که برای یاد گرفتن یک مطلب حضرت عزیر ۱۰۰ سال میرانده می شود و دوباره زنده می گردد.

حجت الاسلام صادقی تأکید کرد: پیامبر اکرم(ص) می فرمایند مجالست با معلمانی باید انجام شود که پنج ویژگی را داشته باشند. اولین ویژگی این است که معلم متربی را از شک به یقین برساند؛ کسی که به وجود خدا شک دارد را به باور به خدا برساند.

مسئول نمایندگی ولی فقیه سپاه حضرت صاحب الزمان(عج) ادامه داد: دومین ویژگی معلم این باید باشد که فرد را از تکبر به تواضع و فروتنی برساند. و سومین ویژگی آن است که متربی را از ریا به اخلاص برساند.

ایشان افزود: چهارمین ویژگی معلم این باید باشد که متربی را از عداوت و دشمنی به دوستی برساند و اختلافات را حل نماید. سرچشمه بسیاری از اختلافات از یک معلم بوده است؛ معلم باید اختلافات جامعه را حل نماید. سرچشمه وهابیت، بهائیت و… یک معلم کثیف بوده است.

حجت الاسلام صادقی خاطرنشان کرد: پنجمین ویژگی معلم این است که ولنگاری فرهنگی و اقتصادی را به زهد تبدیل نماید؛ اگر معلم این ویژگی ها را داشت در دل مردم جای خواهد گرفت.

مسئول نمایندگی ولی فقیه سپاه حضرت صاحب الزمان(عج) گفت:بسیاری از معلمان در دفاع مقدس هم درس می دادند و هم درس می گرفتند؛ هم شهید می شدند و شهم شهید می پروراندند.

ایشان با اشاره به تواضع شهید مطهری در برابر خداوند گفت: همسر شهید مطهری می گوید ندیدم یکبار در قنوت نمازش آیه افوض امری الله را بخواند و گریه نکند.

معلم باید اختلافات جامعه را حل نماید
معلم باید اختلافات جامعه را حل نماید

انتهای پیام/ ۱۳۷

روابط عمومی ناحیه سپاه نجف آباد

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.