طرح امین موقت به کمک خانواده های بدسرپرست می آید

0

طرح امین موقت به کمک خانواده های بدسرپرست می آید

به گزارش نجف آبادنا علیرضا قناعتکار اظهار کرد: فرآیند فرزند خواندگی به صورت متمرکز در مرکز استان انجام می شود و همزمان طرحی نیز با عنوان «امین موقت» در دستور قرار داده ایم که در آن فرزندان خانواده های بد سرپرست که عمدتا نیز نوزاد هستند، برای مدتی در کنار خانواده های دارای صلاحیت زندگی کنند.

قناعتکار با اشاره به امکان بازگشت این فرزندان به خانواده اصلی مشروط به احراز صلاحیت های مورد نیاز تصریح کرد: در یک مورد خانواده ای ثروتمند سرپرستی کودک معلول دو ساله ای را عهده دار شدند که دارای معلولیت ها و مشکلات شدید جسمانی بود و اکنون بعد از چند سال انجام انواع درمان های پزشکی، این فرزند خوانده شرایط بسیار بهتری دارد.

وی با اشاره به ایجاد اشتغال برای معلولان و مددجویان نجف آباد خاطرنشان کرد: در تلاشیم با ارایه آموزش ها و تسهیلات خوداشتغالی، زمینه استقلال کامل معلولان و مددجویان را فراهم کنیم، اما قدرت خطر پذیری پایین و پشتوانه ضعیف مالی جامعه هدف، تحقق اهداف پیش بینی شده را با محدودیت های خاصی مواجه کرده است.

رییس بهزیستی نجف آباد از مجموعه های خیریه مردم نهاد درخواست کرد: برای ورود جدی تر به عرصه اشتغال معلولان در زمینه هایی مانند آموزش و بازاریابی کمک کنند.

وی با با اشاره به تسهیل در تردد سالمندان و معلولان در سطح شهر گفت: همزمان با انجام اقدامات فرهنگی برای آگاهی بیشتر شهروندان و پرهیز از اقداماتی مانند سد معبر و … اقدامات فرهنگی زیادی انجام شده و برای بهسازی مبلمان شهری نیز با همکاری شهرداری به زودی طرح هایی اجرایی می شود.

وی با اشاره به اقدامات انجام شده بهزیستی در روستاها اظهار کرد: در هر روستا شورای توانبخشی که متشکل از دهیار، یکی از خیران، کارشناس و یکی از فعالان اداره بهزیستی است در زمینه جذب مشارکت خیران فعالیت می کند.

انتهای پیام / ۱۳۷

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.