امام جمعه نجف آباد: شهید حججی می‌تواند بار رویش های انقلاب را به عهده بگیرد

خادمی بیش از ۸۰۰ نفر در یادمان شهدای نجف آباد

0

امام جمعه نجف آباد با اشاره به سخنرانی های رهبر معظم انقلاب در مورد رویش های انقلاب و نام بردن از شهید حججی به عنوان یکی از رویش های انقلاب گفت: ما می‌توانیم با وجود ظرفیت عظیمی مانند شهید حججی برای تمامی دانشجوها، بسیجیان، خانواده‌های شهدای کشور و … برنامه‌ریزی کنیم.

امام جمعه نجف آباد: شهید حججی می‌تواند بار رویش های انقلاب را به عهده بگیرد

 

به گزارش خبرگزاری نجف آباد نگار نشست هم اندیشی مسئولین یادمان شهدای نجف آباد با حضور ۳۰ نفر از مسئولین یادمان و با حضور حجت الاسلام و المسلمین حسناتی امام جمعه محترم نجف آباد روز شنبه در نجف آباد برگزار گردید.

 

حجت الاسلام حسناتی در جمع مسئولین یادمان شهدای نجف آباد با اشاره به موفقیت های این مجموعه گفت: موفقیت در اداره جهادی چنین مجموعه ای یکی از لطف های خداوند است و رمز بدست آوردن  لطف خداوند این است که همه مجموعه برای خداوند پای کار آمده‌اند.

امام جمعه نجف آباد افزود: در دین مان گفته شده است آنکه به دنبال کسب مسئولیتی باشد مسئولیت از آن فرد فرار می کند، ولی اگر از مسئولیتی فراری بودید آن مسئولیت بر دوش شما گذاشته می شود و البته وقتی که  مسئول شدید آن مسئولیت را به نحو احسن انجام دهید. خداوند در آیه ۶۳ سوره بقره می فرماید: (خُذُوا ما آتَیْناکُمْ بِقُوَّةٍ)

ایشان ضمن تشکر از فعالیت های صورت گرفته توسط مسئولین یادمان شهدای نجف آباد تاکید کرد: رهبری معظم انقلاب با عنایت خاص، در چندین سخنرانی با موضوع رویش های انقلاب به صورت ویژه از شهید حججی نام می برند. این به این معنا است که شهید محسن حججی ظرفیت بسیار زیادی دار شهید حججی می‌تواند بار رویش انقلاب را به عهده بگیرد ما می‌توانیم با وجود ظرفیت عظیمی مانند شهید حججی برای تمامی دانشجوها، بسیجیان، خانواده‌های شهدای کشور و … برنامه‌ریزی کنیم.

 

*خادمی بیش از ۸۰۰ نفر در یادمان شهدای نجف آباد

 

ولایتی مسئول یادمان شهدای نجف آباد و در حاشیه این نشست در گفت و گو با خبرنگار ما گفت: بیش از ۸۰۰ نفر خادم افتخاری در ۲۱ شیفت در یادمان شهدای نجف آباد مشغول به خدمت زائرین یادمان شهدای نجف آباد هستند، كه حدود ۱۰۰ نفر از این خادمان از طلاب می باشند.

ایشان در ادامه افزود یکی از ۲۱ شيفت يادمان شهدا فقط توسط طلاب حوزه علمیه برگزار می گردد و البته به صورت پراکنده در سایر شیفت ها طلاب برادر و خواهر وجود دارند.

مسئول يادمان شهداي نجف آباد با اشاره به خدماتی که در یادمان شهدای نجف آباد در طول سال صورت می‌گیرد افزود: برپایی نماز جماعت، روایت گری در طول ۲۴ ساعت شبانه روز، استقبال و پذیرایی از زائرین به صورت ۲۴ ساعته، نمایشگاه و فروشگاه کتاب، دعای کمیل و دعای ندبه از جمله برنامه‌های این يادمان می باشد.

وي در ادامه افزود: خواندن ۱۷ رکعت نماز قضا در شب های دوشنبه هر هفته، کلاس تفسیر قرآن در شب های سه شنبه و ترویج فرهنگ نهج البلاغه خوانی با خطاطی رایگان حکمت های نهج البلاغه در عصر های پنجشنبه و جمعه همچنین شب های جمعه و شنبه در محل یادمان شهدای نجف آباد انجام می شود.

ولایتی در خصوص ویژه برنامه های ماه مبارک رمضان در یادمان شهدای نجف آباد افزود: برنامه مشاوره، پاسخگویی به مسائل شرعی و برپایی مهدکودک  توسط طلاب از یک ساعت به اذان مغرب تا اذان مغرب و از ساعت ۲۱ الی ۲۳ در ماه مبارک رمضان، پخش صوت در جوار شهدا، خواندن دعای ابوحمزه در شب های جمعه و شنبه، ویژه برنامه شب های قدر از ساعت ۱۱ تا یک و نیم ساعت قبل از اذان  صبح از جمله برنامه های یادمان در ماه مبارک رمضان است.

ایشان در خصوص گروه هایی که از استان های دیگر جهت زیارت یادمان شهدای نجف آباد به یادمان مراجعه می کنند، افزود: تمامی گروه ها می توانند با هماهنگی قبلی از طریق شماره تلفن ۰۳۱۴۲۷۲۷۲۸۲ در یادمان حضور یافته و از خدماتی مانند اسکان، روایتگری، مداحی و … استفاده کنند.

مسئول یادمان شهدای نجف آباد در ادامه افزود: برنامه های فرهنگی درخصوص ترویج فرهنگ ایثار وشهادت وحجاب و…. نیز در طول مدت برپایی خیمه شهدا انجام شده که آثار خوبی را داشته است.

خادمی بیش از ۸۰۰ نفر در یادمان شهدای نجف آباد
خادمی بیش از ۸۰۰ نفر در یادمان شهدای نجف آباد

انتهای پیام / ۱۳۷

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.