جشن تکلیف ۱۸۰۰ دانش آموز پسر در حوزه علمیه نجف آباد برگزار شد + تصاویر

معاونت تبلیغ حوزه علمیه جامعه الامام المنتظر(عج) نجف آباد از برگزاری جشن تکلیف 1800 دانش آموز پسر در قالب 17 برنامه 6ساعته خبر داد.

0

جشن تکلیف ۱۸۰۰ دانش آموز پسر در حوزه علمیه نجف آباد برگزار شد

 

به گزارش خبرگزاری نجف آباد نگار به منظور اطلاع رسانی از اجرای جشن تکلیف ۱۸۰۰ دانش آموز پسر در حوزه علمیه جامعه الامام المنتظر(عج) گفت و گویی با حجت الاسلام غلامی مسئول برنامه ریزی و اجرای این برنامه صورت گرفت، که در ادامه تقدیم حضور علاقه مندان می گردد.

جشن تکلیف پسران در حوزه علمیه نجف آباد
جشن تکلیف پسران در حوزه علمیه نجف آباد

* نحوه شکل گیری ایده ابتدایی جشن تکلیف ۶ساعته پسران

معاونت تبلیغ حوزه علمیه جامعه الامام المنتظر نجف آباد در مورد ایده ابتدایی برگزاری جشن تکلیف ویژه دانش آموزان پسر گفت: در سال ۱۳۹۵برخی از مدارس سطح شهرستان نجف آباد درخواست همکاری جهت برگزاری جشن تکلیف در حوزه علمیه نجف آباد داشتند و در سال ۴ الی ۵ جشن تکلیف در حوزه برگزار می شد که حوزه علمیه برنامه ریزی کاملی برای این موضوع نداشت.

حجت الاسلام مهدی غلامی در ادامه افزود: از سال تحصیلی ۹۶ – ۹۷ طبق نامه نگاری صورت گرفته بین حوزه علمیه جامعه الامام المنتظر نجف آباد و اداره آموزش و پرورش شهرستان نجف آباد، حوزه علمیه آمادگی خود را جهت برگزاری جشن تکلیف مدارس پسرانه اعلام کرد.

آموزش و پرورش با این نامه موافقت کرد و سپس این برنامه را به مدارس زیر مجموعه خود اطلاع رسانی کرد و این برنامه مورد استقبال مدارس قرار گرفت.

ایشان در ادامه گفت: برنامه ها از زمستان سال ۹۶ رسما شروع شد و در زمستان سال ۹۷ برای دومین سال استقبال خوبی از برنامه جشن تکلیف پسران صورت گرفت.

این برنامه( جشن تکلیف ۱۸۰۰ دانش آموز پسر )در زمستان سال جاری نیز به صورت قوی تر و منسجم تر برگزار شد.

جشن تکلیف پسران در حوزه علمیه نجف آباد
جشن تکلیف پسران در حوزه علمیه نجف آباد

* شرح مختصری از شیوه و محتوای برنامه جشن تکلیف

حجت الاسلام غلامی در خصوص برگزاری جشن تکلیف در حوزه علمیه جامعه الامام المنتظر نجف آباد گفت: برنامه از ساعت ۸:۱۵ صبح با ورود دانش آموزان به حوزه علمیه آغاز و تا ساعت ۱۴ ادامه داشت.
جشن تکلیف با شعار” اجرای برنامه جذاب، متنوع، شاد و مفید برگزار می شد.
وی افزود: عمده برنامه های تشکیل دهنده جشن تکلیف به سه دسته اصلی تقسیم می شود.

دسته اول: برنامه های معرفتی
برنامه های معرفتی شامل سخنرانی امام جمعه محترم نجف آباد حجت الاسلام و المسلمین حسناتی با موضوع معرفت افزایی برای دانش آموزان نسبت به سن تکلیف و اجرای برنامه حجت الاسلام پاداش با بیان احکام متناسب با سن بلوغ در قالب نمایش عمو شمس الله.
حلقه معرفتی دانش آموزان با طلاب حوزه علمیه، کارگاه تست وضو، نماز جماعت، مناجات و عهدنامه جشن تکلیف از دیگر برنامه های معرفتی اجرا شده در جشن تکلیف بوده است.

دسته دوم: برنامه های تفریحی
از جمله برنامه های تفریحی می توان به بازدید از حوزه علیمه جامعه الامام المنتظر عجل الله به مدت ۳۰ دقیقه و ورزش به مدت ۳۰ دقیقه اشاره کرد. گرفتن عکس یادگاری به صورت دسته جمعی و اهدای هدیه جشن تکلیف از دیگر برنامه های تفریحی جشن تکلیف بود.

دسته سوم: پذیرایی
طبق برنامه ریزی صورت گرفته جهت پذیرایی از دانش آموزان دو تغذیه میان وعده و سلف ناهار، در حین برنامه انجام شد.و برنامه ها با خداحافظی و بدرقه دانش آموزان به پایان می رسید.

جشن تکلیف پسران در حوزه علمیه نجف آباد
جشن تکلیف پسران در حوزه علمیه نجف آباد

* راز موفقیت این طرح

حجت الاسلام مهدی غلامی مسئول برنامه ریزی و اجرای این برنامه راز موفقیت این طرح را چنین بیان کرد: این برنامه بدون اغراق در مرحله اول ایجاد انس و الفت بین دانش آموزان و تمامی عوامل اجرایی جشن تکلیف می باشد و در مرحله دوم ویژگی جشن که شامل برنامه های جذاب، متنوع، شاد و مفید بود.
وی در ادامه گفت: می توان برنامه ریزی قوی، عوامل اجرایی توانمند و مورد پسند دانش آموزان مقطع متوسطه اول را از جمله عوامل موفقیت این طرح دانست.

جشن تکلیف پسران در حوزه علمیه نجف آباد
جشن تکلیف پسران در حوزه علمیه نجف آباد

* آمار مدارس و دانش آموزان شرکت کننده

مسول اجرایی جشن تکلیف سال ۱۳۹۷ حوزه علمیه جامعه الامام المنتظر نجف آباد در خصوص آمار دانش آموزان و مدارس شرکت کننده در برنامه جشن تکلیف ۱۸۰۰ دانش آموز پسر گفت: در سال جاری (زمستان ۹۷) تعداد ۲۸ آموزشگاه متوسطه اول سطح شهرستان نجف آباد در این برنامه شرکت کردند.
وی در ادامه گفت: تعداد دانش آموزانی که در برنامه جشن تکلیف امسال شرکت کردند ۱۸۰۰ نفر بود که در قاب ۱۷ برنامه در ۱۷ روز برگزار شد و به طور متوسط ۱۰۰ نفردانش آموز در هر برنامه حضور داشت.

جشن تکلیف پسران در حوزه علمیه نجف آباد
جشن تکلیف پسران در حوزه علمیه نجف آباد

* تامین هزینه های

حجت الاسلام غلامی در خصوص شیوه تامین هزینه های برنامه اینگونه پاسخ داد: از دانش آموزان و مدارس هیچگونه هزینه ای بابت مخارج جشن تکلیف دریافت نشده است و فقط برای هر روز اجرای برنامه مبلغ ۵۰ هزار تومان از آموزشگاه ها برای هدیه بین برنامه ها دریافت شده است، اگر در روزی دو آموزشگاه به صورت مشترک در برنامه شرکت می کردند به نسبت دانش آموزان هزینه ۵۰ تومان بین دو آموزشگاه تقسیم می شد. هدیه جشن تکلیف نیز در صورت تمایل و صلاح دید مدرسه توسط مدرسه تامین شده است.
وی در ادامه گفت: تمام اجراهای مربیان و عوامل اجرایی به صورت جهادی بوده است و تامین هزینه های پذیرایی ناهار توسط بانی صورت گرفت.

جشن تکلیف پسران در حوزه علمیه نجف آباد
جشن تکلیف پسران در حوزه علمیه نجف آباد

**توصیه های مسئول اجرایی برنامه

مسئول برگزاری برنامه جشن تکلیف ۱۸۰۰ دانش آموز پسر حجت الاسلام مهدی غلامی با اشاره به تعاملی که بین مدارس، دانش آموزان و حوزه علمیه به وجود می آید برای الگوگیری از این برنامه افزود: توصیه ما به دیگر حوزه های علمیه این است که برگزاری جشن تکلیف را در برنامه های خود داشته باشند و از این پتانسیل استفاده کنند.

معاونت تبلیغ حوزه علمیه جامعه الامام المنتظر عجل الله تعالی فرجه الشریف نجف آباد ضمن اعلام همکاری فکری برای بهتر اجرا شدن جشن تکلیف توسط دیگر حوزه های علمیه، در ادامه گفت: نسل جوان در معرض تهاجم دشمن می باشد و چون فطرت های پاکی دارند اگر حوزه های علمیه در انجام وظایف خود کوتاهی کنند ضررهای جبران ناپذیری متحمل می شویم.
ایشان در ادامه تاکید کرد: می توان با برنامه ریزی دقیق هم در راستای وظایف حوزه علمیه (تحصیل و تهذیب) کوشا باشیم و هم در راستای وظایف تبلیغی فعالیت داشته باشیم.
حجت الاسلام غلامی به عنوان پیشنهادی برای رشد حوزه های علمیه گفت: امروزه حوزه های علمیه نیاز به تدوین برنامه ای جامع جهت فعالیت های فرهنگی _ تبلیغی برای طلاب، حتی در سطح مقدمات دارد.

انتهای پیام / حجت الله سلیمان

کد خبر : 5462 ساعت خبر : ۸:۰۰ ب٫ظ

لینک کوتاه مطلب : https://njfn.ir//?p=5462

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

هفده − شش =