فعالیت گروه تبلیغی هنری فانوس شب در نجف آباد + تصاویر

مسئول گروه تبلیغی هنری فانوس شب به بیان تولیدات، افتخارات و اهداف گروه تبلیغی هنری فانوس شب پرداخت.

0

فعالیت گروه تبلیغی هنری فانوس شب در نجف آباد

به گزارش نجف آباد نگار حجت الاسلام امیر حسین کاملیان در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری «حوزه» از نجف آباد، درباره تاسیس گروه فانوسِ شب گفت: این گروه فعالیت خود را زیر نظر دفتر تبلیغات اسلامی، تشکل فراگیر تبلیغ گروهی طلاب، اساتید برجسته حوزه هنری استان قم مانند دکتر آزاد و اساتید حوزه هنری استان اصفهان، از سال ۱۳۹۴ با حضور طلاب سطوح عالی حوزه و دانشجویان، آغاز کرد.

 

افتخارات گروه

مسئول گروه تبلیغی هنری فانوس شب با اشاره به افتخارات کسب شده توسط گروه اظهار داشت: گروه فانوس شب در جشنواره بچه های مسجد برای اجرای نمایش “بنده آزاد” و نمایش “فانوس” و در جشنواره روایت راهیان حوزه هنری استان تهران برای اجرای نمایش “ببار ای اشک بر کویر ندامت” در سال ۱۳۹۷ برگزیده شد.

فعالیت گروه تبلیغی هنری فانوس شب در نجف آباد
نمایش حاج تقی و پسراش در نجف آباد

حجت الاسلام کاملیان با اشاره به اجراهای گروه در ایران و عراق افزود: تاکنون ۲۵ نمایش متفاوت را در استان های اصفهان، تهران، خوزستان، هرمزگان و در ایام اربعین حسینی در کشور عراق اجرا نموده ایم که تعداد ۲۰ متن نمایشی اجراهای صورت گرفته توسط خود گروه تولید شده است.

ایشان در ادامه بیان کرد: از جمله آثار تولیدی گروه می توان به نمایش “روایت وصال”با موضوع داستان زندگی شهید مصطفی کاظم زاده، نمایش طنز”حاج تقی و پسران” با موضع اختلافات خانوادگی بر سر ارث و میراث، نمایش “بنده آزاد”، نمایش “آن شب”، نمایش “عبود”، نمایش “فانوس” و نمایش ” ببار ای اشک بر کویر ندامت” اشاره کرد.

فعالیت گروه تبلیغی هنری فانوس شب در نجف آباد
فعالیت گروه تبلیغی هنری فانوسِ شب در نجف آباد

حجت الاسلام امیر حسین کاملیان با اشاره به نمایشی که هم اکنون در پارک آزادگان تیران و کرون برگزار می گردد، گفت: نمایش “حاج تقی و پسراش” به نویسندگی گروه نویسندگان گروه تبلیغی هنری فانوس شب و کارگردانی حجت الاسلام حسام خدادادی تا ۲۹ اردیبهشت هر شب از ساعت ۲۱ در پارک آزادگان شهرستان تیران و کرون برگزار می گردد.

 

خلاصه ای از داستان نمایش حاج تقی و پسران

ایشان با اشاره به خلاصه ای از داستان نمایش افزود: نمایش “حاج تقی و پسراش” داستان شخصی است به اسم حاج تقی که قبل از مردن وصیت نامه خود را تحویل امام جماعت مسجد می دهد و از او می خواهد بعد از مرگش فرزندان او را دور هم جمع کند.

حاج تقی وصیت کرده که قبری در نزدیکی امام زاده برای او خریداری کنند که به جهت قیمت بالای قبر همه پسران مخالفت می کنند و می خواهند او را در یک قبر ارزان دفن کنند، یکی از پسرها با پول شخصی خودش آن قبر را خریداری می کند تا به وصیت پدر عمل کرده باشد. پسر در حال حفر قبر متوجه می شود که پدر … .

فعالیت گروه تبلیغی هنری فانوس شب در نجف آباد
نمایش حاج تقی و پسراش

اهداف تشکیل گروه فانوس شب

حجت الاسلام کاملیان در خصوص اهداف تشکیل گروه فانوس شب بیان کرد: با هدف تربیت طلاب متخصص در زمینه نمایشنامه نویسی و فیلمنامه نویسی گروه فانوس شب تاسیس شد، در ادامه به جهت اینکه نیروها خروجی نمایشنامه های خود را ببینند، همچنین برای جهت دهی مسیر نمایش های اکران شده و جذب نیرو، اقدام به اجرای نمایش در دستور کار گروه قرار گرفت.

وی در ادامه افزود: الحمد لله تا کنون موفق به تربیت نیروهای توانمندی در زمینه نمایشنامه نویسی، فیلمنامه نویسی، بازیگری، کارگردانی، طراحی دکور و نور شده ایم.

فعالیت گروه تبلیغی هنری فانوس شب در نجف آباد
نمایش حاج تقی و پسراش

انتهای پیام / ۱۳۷

فعالیت گروه تبلیغی هنری فانوس شب در نجف آباد
فعالیت گروه تبلیغی هنری فانوس شب در نجف آباد

کد خبر : 5509 ساعت خبر : ۱۱:۴۰ ق٫ظ

لینک کوتاه مطلب : https://najafabadnegar.ir/?p=5509

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.