معرفی موسسه حضرت ولی عصر (عج) امیر آباد + تصاویر

ثبت نام دوره تابستانی موسسه فرهنگی قرآن و عترت حضرت ولی عصر(عج) امیر آباد از تاریخ 11 خرداد تا 29 خرداد سال 98 صورت می گیرد.

0

معرفی موسسه حضرت ولی عصر (عج) امیر آباد + تصاویر

به گزارش نجف آباد نگار آقای حمید اصلانی  مدیر عامل موسسه فرهنگی قرآن و عترت حضرت ولی عصر(عج) به معرفی دوره های تابستانی موسسه این موسسه پرداخت.

مدیر عامل موسسه فرهنگی قرآن و عترت حضرت ولی عصر(عج) امیر آباد با اشاره به اهداف تشکیل این موسسه گفت: هدف از تشکیل و فعالیت این موسسه توسعه و ترویج فعالیت های قرآنی و ایجاد زمینه های انس و ارتباط نسل نونهال و نوجوان جامعه با قرآن کریم و زمینه سازی تربیت دینی و قرآنی فرزندان است.

معرفی موسسه حضرت ولی عصر (عج) امیر آباد
معرفی موسسه حضرت ولی عصر (عج) امیر آباد

آقای اصلانی در خصوص فعالیت های این موسسه افزود: مؤسسه فرهنگی قرآن و عترت حضرت ولی عصر(عج) امیرآباد؛ دوره ها و کلاس های قرآنی؛ فرهنگی؛ هنری و ورزشی خود را در طول سال؛ در دو گروه خواهران و برادران؛ برای تمامی مقاطع سنّی برگزار می نماید.

وجود چارت تشکیلاتی مستقل(واحد برادران و خواهران)؛ برگزاری اردوهای میان دوره و پایان دوره (آموزشی/تفریحی/زیارتی)؛ اهدای جوایز؛ انجام پذیرایی در دوره ها و کلاس ها؛ اعطای گواهینامه پایان دوره و بکارگیری از متعلّمین ممتاز برای تدریس و مربّیگری در دوره ها و کلاس های بعدی؛ از جمله محاسن و مزایای این مجموعه قرآنی می باشد.

آقای حمید اصلانی در خصوص تاسیس موسسه اظهار کرد: موسسه فرهنگی قرآن و عترت حضرت ولی عصر امیر آباد با مجوز رسمی از سازمان دارالقرآن الکریم و سازمان تبلیغات اسلامی از سال ۱۳۸۴ فعالیت های خود را رسما آغاز کرده است.

این مؤسسه در حال حاضر در رتبه بندی مؤسسات قرآنی استان اصفهان؛ در جایگاه مؤسسات قرآنی برتر و ممتاز استان قرار دارد.
این مجموعه قرآنی؛ در سال ۸۸ موفّق گردید تا از سوی رادیو قرآن؛ به عنوان یکی از مؤسسات قرآنی ممتاز کشور و استان اصفهان دعوت به مصاحبه شده و به صورت زنده؛ به مدّت حدود ۱۰ دقیقه؛ ضمن معرّفی مؤسّسه، اهداف و برنامه ها؛ گفتگوی جذّابی پیرامون فعالیّت های قرآنی خود ارایه نماید.

آدرس موسسه موسسه حضرت ولی عصر (عج) امیر آباد: نجف آباد، امیر آباد، خیابان شریعتی، ۲۰۰ متر بالاتر از شهرداری امیر آباد، سمت راست، جنب مسجد امام حسن مجتبی علیه السلام.

شماره تماس: ۰۹۹۱۵۸۵۳۴۱۵

معرفی موسسه حضرت ولی عصر (عج) امیر آباد
معرفی موسسه حضرت ولی عصر (عج) امیر آباد

*تصاویر فعالیت های موسسه فرهنگی قرآن و عترت حضرت ولی عصر (عج) امیر آباد در سال ۹۷

 

برگزاری کلاس آموزش تخصصی صوت و لحن قرآن کریم با حضور قاریان ممتاز قرآن کریم سطح شهرستان در محل مؤسسه.

 

* مهد کودک قرآنی

برگزاری طرح ((مهد کودک قرآنی)) و ((آموزش سنین پیش دبستانی)) ویژه کودکان ۴ تا ۶ سال.
در این طرح ؛ علاوه بر آموزش کلیه موضوعات و سرفصل های متعارف و متداول آموزشی موجود در دوره های مهد و پیش دبستانی ؛ با جذب مربیان مجرب و توانمند ؛ ترجیحاً از مربیان ممتاز حوزه و جامعه قرآنی شهرستان و با بهره گیری از روش های آموزشی با رویکردی قرآنی و محتوای دینی و کاربردی ؛ کودکان تحت تعلیم قرار می گیرند و در پایان ضمن برگزاری جشن پایانی ؛ گواهینامه معتبر پایان دوره طرح به آنها اعطا می گردد.

برگزاری ویژه برنامه ها ؛ مانند : جشن تحویل سال ؛ جشن تولد کودکان ؛ جشن شب یلدا ؛ جشن در ولادت ها و برپایی اردوهای آموزشی و تفریحی ؛ از دیگر فعالیت ها و برنامه هایی است که برای متعلمین دوره های مهد کودک و پیش دبستانی انجام می گیرد.

*ویژه برنامه های جشن و مراسمات

برگزاری ویژه برنامه های جشن و مراسمات ؛ در مناسبت های ملی و مذهبی (شهادت ها و ولادت ها) در طول سال ؛ برای عموم علاقمندان و بویژه متعلمین دوره ها و کلاس ها.

 

*طرح بوستان معرفت برای پسران دوره راهنمایی

در این طرح با حضور یک روحانی مجرّب و توانمند در حوزه تبلیغ و مربّیگری و ارتباط با نوجوانان و جوانان؛ موضوعاتی از قبیل: احکام و عقاید؛ قصه های قرآنی؛ آموزش اذان و نماز؛ آموزش روخوانی روانخوانی قرآن کریم؛ اشعار آموزنده اخلافی تربیتی و … ؛ با شیوه هایی جذاب و مفرّح؛ مانند اجرای نمایش و جمع خوانی و … به متعلّمین آموزش داده می شود.

*کلاس آموزش زبان

برگزاری کلاس آموزش زبان انگلیسی (مکالمه و متن خوانی) برای نونهالان و نوجوانان با دعوت از اساتید ممتاز سطح شهرستان.

* آموزش قرآن برای خواهران

برگزاری کلاس های آموزش روخوانی و روانخوانی و تجوید و صوت و لحن قرآن کریم برای خواهران ؛ با دعوت از مربّیان و اساتید ممتاز قرآنی شهرستان.

*کارگاه های آموزش خانواده

برگزاری کارگاه های آموزش خانواده؛ با دعوت از اساتید ممتاز دانشگاهی؛ با محتوای آموزشی مفید و کاربردی؛ همچون: راهکارهای تربیت دینی فرزندان؛ آموزش فنون و شیوه های مواجهه با ناهنجاریهای رفتاری در کودکان؛ راه های پاسخگویی به سؤالات اعتقادی کودکان و … .

*برگزاری اردوهای تفریحی و زیارتی و علمی برای متعلّمین

*گروه سرود آل طاها

تشکیل گروه سرود ممتاز و منتخب منطقه امیرآباد و حومه “گروه سرود آل طاها”؛ با عضویت دانش آموزان ممتاز قرآنی مدارس دوره راهنمایی منطقه امیرآباد.

این گروه تا کنون در چندین مجموعه که از آنها دعوت به عمل آورده است؛ اجرای برنامه داشته و آمادگی حضور و اجرا در تمامی مساجد و مدارس و ارگان های دینی و فرهنگی را دارد.

 

 

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.