طوفان در بیشه نجف آباد یک کشته گرفت + تصاویر

طوفانی با سرعت هفتاد کیلومتر در ساعت عصر روز هفدهم خرداد ماه در نجف آباد جان یک زن جوان را گرفت.

0

طوفان در بیشه نجف آباد یک کشته گرفت + تصاویر

به گزارش نجف آباد نگار از نجف آباد نیوز طوفانی که با سرعت نزدیک به هفتاد کیلومتر در ساعت عصر روز هفدهم خرداد ماه بیشتر بخش‌های نجف ‌آباد را درنوردید، یک کشته هم داشت. زن جوانی که همراه خانواده برای تفریح به محور تفریحی و تازه افتتاح شده بوستان زندگی رفته بود.

در این حادثه، درخت چناری که حدود پنجاه سال سن داشت، به علت شدت وزش باد ریشه‌کن شده و با سقوط بر روی خانواده‌ای که درست زیر درخت نشسته بودند، جان زن جوان بیست و هشت ساله را در دم می‌گیرد.

مشاهدات میدانی و گفته شاهدان حاکی از این است ظاهرا به دلیل فاصله بسیار کم درخت با پیاده‌رو احداث شده در کنار آن، قربانی فرصتی برای فرار از خطر نداشته و به نوعی غافلگیر شده است.

صبح روز شنبه نیز محمد‌رضا توکلی دادستان نجف‌آباد شخصا در محل حادثه حضور یافت و گزارش شرایط این حادثه را تنظیم کرد. در این بازدید، تعدادی از مدیران شهرداری و کارشناسان جهاد کشاورزی شهرستان نیز برای اظهار نظر در خصوص این حادثه حضور داشتند.

بیشه نجف آباد
بیشه نجف آباد

هشت درخت سقوط کرد

طی طوفان این روز نزدیک به هشت درخت از انواع چنار و توت در این محور سقوط کرده و همین تعداد نیز در دیگر نقاط شهر نجف‌ آباد دچار سرنوشت مشابهی شده‌اند. در محل حادثه نیز درختان کاملا خشکی وجود دارند که به علت وزن پایین، وزش باد بر آن‌ها تاثیری نگذاشته و چند نمونه درخت مهار شده ار قبل نیز دیده می‌شود.

محور تفریحی بوستان زندگی یا در زمان محلی «بیشه»، از جاذبه‌های گردشگری و در عین حال تاریخی نجف‌آباد محسوب می‌شود که سال‌ها پیش توسط کشاورزان در مسیر انتقال بخشی از آب قنوات این شهر از غرب به شرق شهر ایجاد شده است.

در این مسیر چندین جوی آب و در دو طرف جوی‌ها صد‌ها اصله درخت کهنسال و بعضا جدید وجود دارد و از تقاطع خیابان امام خمینی در مقابل کارخانه سابق ریسندگی و بافندگی این شهر تا نزدیک گلزار شهدا به طول تقریبی شش کیلومتر ادامه پیدا کرده است.

شهرداری نجف‌آباد طی چند سال اخیر با سرمایه‌گذاری بخش خصوصی و استفاده از اعتبارات عمرانی از دو نقطه اقدام به احیا و بازسازی این مسیر گردشگری کرده و هم‌زمان با حفظ بافت طبیعی آن، زیرساخت‌های مختلفی در آن به منظور استفاده شهروندان و گردشگران ایجاد نموده است.

بیشه نجف آباد
بیشه نجف آباد
طوفان در بیشه نجف آباد یک کشته گرفت
طوفان در بیشه نجف آباد یک کشته گرفت

انتهای پیام / ۱۳۷

کد خبر : 5690 ساعت خبر : ۱۰:۰۴ ق٫ظ

لینک کوتاه مطلب : https://njfn.ir//?p=5690

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

3 × 2 =