بانوان نجف آبادی بر بام قله توچال

بانوان کوهنورد نجف آبادی به قله توچال صعود کردند.

0

بانوان نجف آبادی بر بام قله توچال

به گزارش نجف آباد نگار از روابط عمومی اداره ورزش و جوانان شهرستان نجف آباد ۹ نفر از بانوان کوهنورد باشگاه نگین دماوند نجف آباد در روز جمعه ۱۷ خرداد ۹۸ به قله ۳۹۶۴ متری توچال بام استان تهران به سرپرستی زهرا حجتی صعود کردند.

شرکت کنندگان:
زهره حسین زاده، مهسا قاهری، شکیبا قاهری، اعظم یوسف زاده، مریم رحیمی، انسیه بختیاری، بهناز لطفی، مژده اناری و زهرا حجتی.

 

مشخصات قله توچال به نقل از ویکی پدیا

توچال نام قلّه‌ای در شمال استان تهران به بلندای ۳٬۹۶۲ متر از سطح دریاست که بخشی از دامنهٔ رشته‌کوه‌های البرز می‌باشد. دامنهٔ جنوبی توچال در مجاورت شهر تهران و قلّهٔ آن نیز مشرف به این شهر است. این قلّه در جنوب منطقهٔ کوهستانی البرز مرکزی و بر روی خط‌الرأس شرقی – غربی واقع شده که از سمت شرق به قلّه‌های لزون غربی، لزون شرقی (پیازچال)، بند لارکرور، سیاهبند، شهربانو کُشَک، چنبره‌بند و دارآباد، و از جانب غرب نیز به قلّه‌های هومند توچال، هومند شاهنشین، شاه‌نشین، سی‌وسه چم، بازارک، نودشتک، لوارک، سه‌سنگ، منار و روستای مورود واقع در ۳۵ کیلومتری جادهٔ چالوس در مطقهٔ پل‌خواب منتهی می‌شود.

مشهورترین و پُررفت‌وآمدترین پناهگاه‌ها و جان‌پناه‌های توچال از شرق به غرب، به‌ترتیب عبارتند از: دارآباد (مونگچال)، کلک‌چال، شروین،شیرپلا، جان‌پناه قلهٔ توچال (اردلان)، امیری، هتل اوسون، ایستگاه پنجم تله کابین، جان‌پناه اسپیدکمر و پلنگ‌چال که همگی آن‌ها مشرف به تهران هستند. توچال در تقسیمات کشوری جزء استان تهران و شمال شهر تهران به‌عنوان بلندترین ارتفاع نزدیک به تهران است.

بانوان نجف آبادی بر بام قله توچال
بانوان نجف آبادی بر بام قله توچال

انتهای پیام / ۱۳۷

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.