افتتاح اولین کمپ ویژه زنان نجف آباد

0

به زودی شاهد افتتاح اولین کمپ ویژه زنان نجف آباد خواهیم بود

به گزارش نجف آبادنا علیرضا قناعتکار از افتتاح اولین کمپ ویژه زنان نجف آباد در روزهای آینده خبر داد.

در حال حاضر هفت کمپ با ظرفیت نگهداری از چهارصد معتاد به صورت شبانه روزی یا روزانه در سطح شهرستان نجف آباد فعال هستند که از این تعداد، پنج کمپ دارای کیفیت عملکرد بالاتری بوده و دستورالعمل های ابلاغی سازمان را به صورت کامل رعایت می کنند.

رییس اداره بهزیستی شهرستان با اعلام وجود ظرفیت خالی در کمپ های شهرستان گفت: تا پیش از این به دلیل نبود قوانین جامع و شفاف در این خصوص، با برخی مشکلات خاص در مدیریت کمپ ها مواجه بودیم ولی در حال حاضر سازمان بهزیستی یک پروتکل کشوری را به تمامی این مراکز ابلاغ کرده و اجرای دقیق و تدریجی موارد آن را دنبال می کند.

علیرضا قناعتکار از افتتاح اولین کمپ ویژه زنان نجف آباد در روزهای آینده خبر داد و افزود: سیاست بهزیستی اجرای قانون با همکاری و تعامل سازنده کمپ ها است و تلاش خواهیم کرد که کمترین استفاده ممکن از قوه قهریه را ببریم. خوشبختانه در حال حاضر می توانیم ادعا کنیم که بین شصت تا هفتاد درصد از الزامات قانونی در سطح کمپ های شهرستان عملیاتی شده اند.

کمپ ترک اعتیاد زنان
کمپ ترک اعتیاد زنان

رییس بهزیستی نجف آباد ادامه داد: باید اذعان کنیم که بازدهی نهایی کمپ ها در موضوع ترک اعتیاد پایین است و تا شخص خودش انگیزه نداشته باشد، امکان ترک کامل و موثر وجود نخواهد داشت.

وی از آگاه سازی و اطلاع رسانی به موقع به عنوان یک واکسن اجتماعی موثر یاد کرد و اظهار داشت: با تلاش های صورت گرفته موافقت اصولی فعالیت دو کلینیک مددکاری اجتماعی در نجف آباد اخذ شده و امیدواریم در سال جاری شاهد آغاز به کار آن ها باشیم.

قناعتکار در بخش پایانی سخنان خود با اشاره به گسترش آزمایشات ژنتیکی قبل از ازدواج به تمامی خانواده ها افزود: تا پیش از این تصور می شد بروز مشکلات ژنتیکی تنها منحصر به ازدواج های فامیلی باشد ولی کارشناسان به این نتیجه رسیده اند که همه اقشار باید به این موضوع حساسیت بیشتری داشته باشند تا با کمترین هزینه ممکن، از بروز بسیاری از مشکلات و تحمیل هزینه های سنگین جلوگیری گردد.

انتهای پیام / ۱۳۷

کمپ زنان در نجف آباد
کمپ زنان در نجف آباد
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.