استقبال با شکوه مردم نجف آباد از شهدا + تصاویر

مراسم تشییع دو تن از شهدای دفاع مقدس توسط با حضور مسئولان و مردم شهید پرور و ولایتمدار نجف آباد برگزار گردید.

0

استقبال با شکوه مردم نجف آباد از شهدا + تصاویر

به گزارش نجف آباد نگار مراسم شییع پیکر پاک یاران صادق شهید سعادت حاج علی عسگری و یکی از شهدای گمنام ۸ سال دفاع مقدس روز یکشنبه ۹ تیر ماه سال جاری ساعت ۸/۳۰ از مقابل کانون فرهنگی شاهد و ایثارگر (بنیاد شهید سابق واقع در خیابان شریعتی) با حضور مسئولین لشگری و کشوری و عموم مردم شهید پرور نجف آباد برگزار شد.

همچنین مراسم بزرگداشتی روز سه شنبه ۱۱ تیر ماه از ساعت ۹ الی ۱۱ صبح در مسجد جامع نجف آبادبرگزار می گردد.

حجت الاسلام مصطفی حسناتی امام جمعه نجف آباد امروز در مراسم تشييع شهدا گفت: این سنت الهی است که همواره انسان ها را امتحان کند تا انسان های خبیث و طاهر از یکدیگر جدا شوند.

ایشان در ادامه بیان کرد: عنایات الهی در کنار حضور مردم و مقاومت پاکان و خوبان عملی می شود. اراده الهی این است که ای پیامبر، من تو را با امدادهای غیبی یاری می کنم و با حضور مردم. هرکجا که مردم در صحنه نباشند از پیروزی و نصرت خبری نخواهد بود. نصرت الهی در کنار حضور مومنان است.

جهاد در کنار نماز و خانواده

امام جمعه نجف آباد مطرح کرد: وقتی از امام صادق علیه السلام سوال کردند افضل اعمال در این دنیا چیست؟ فرمود: اول نماز، دوم ارتباط قوی با خانواده و سوم جهاد در راه خدا. جهاد در کنار نماز و خانواده اصلی است که باعث عزت و شرافت جامعه می شود.

وی اظهار داشت: مردم عزیز، متدین، بصیر، ارزشمند و انقلابی امروز آمده اند تا از مجاهدان فی سبیل الله یاد کنند. آمده ایم ذره ای از حق بزرگی که شهدا به گردن ما دارند مانند وحدت ملی، تمامیت ارضی، عزت، امنیت و … را ادا کنیم. هرگز نمی توانیم تمامی حق آن ها را پاس بداریم. شهیدان اگر در زمین گمنام هستند، اگر ۳۵ سال استخوان های آن ها روی زمین ماند، پدران و مادرانشان به امید آمدنشان اشک ریختند؛ در آسمان ها شناخته شده اند.

ما آمده ایم بگوییم ای شهدا همه مردم فرزندان شما، برادر و خواهر شما هستند، شما جزء ذوی الحقوق ما هستید و شما عزیز هستید.

شهدا معجزه قرن ما هستند

حجت الاسلام حسناتی در ادامه افزود: شهدا معجزه قرن ما هستند، شهدا آزادی بخش ما هستند. اگر ما امنیت داریم، اگر نگذاشتیم یک وجب از خاک پاک کشورمان زیر پای کثیف دشمنان بماند، به برکت این خون ها بود. اگر بازاری ما با امنیت به مغازه می رود، مسئولان ما با امنیت سر کار خود می روند  و دانشجوی ما با امنیت به تحصیل می پردازد به برکت این شهداست.

وی بیان کرد: اگر سپاه پاسدارن ما هواپیمای بدون سرنشین پیشرفته دشمن را با قوت و قدرت و با توان داخلی منهدم می کند و با جسارت و جدیت اعلام می کنند که اگر روزی پای کثیفتان به این دیار کشیده شد، بدانید دوران بزن و در رو گذشت، اگر بزنید ده برابر و صد برابر می خورید. این اقتدار کشور ایران است که از این شهدا به وجود آمده است.

شهدا مامور هستند

ایشان در ادامه مطرح کرد: گویا شهدا مامور هستند که هر از چند گاهی با حضور خود در میان ما بگویند: ای مردم راه را گم نکنید، همه باید زمینه ساز ظهور حجت خدا باشیم.

حجت الاسلام حسناتی در پایان گفت: آمده ایم به این شهدا بگوییم از شما عذرخواهی می کنیم، اگر گاهی ظاهر جامعه ما زیبنده نیست، اگر گاهی جوان ما را فریب می دهند، عفت و حیای عمومی را لکه دار می کنند، اگر گاهی قلب امام زمان عجل الله و خانواده شهیدان را جریحه دار می کنند؛ شهیدان اکثر امت در راستای اجرای عدالت، عفت و پاکی در حرکت هستند.

استقبال با شکوه مردم نجف آباد از شهدا (1)
استقبال با شکوه مردم نجف آباد از شهدا
استقبال با شکوه مردم نجف آباد از شهدا (1)
استقبال با شکوه مردم نجف آباد از شهدا (۱)

کد خبر : 5877 ساعت خبر : ۴:۴۲ ب٫ظ

لینک کوتاه مطلب : https://najafabadnegar.ir/?p=5877

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.