سومین وقف ۲ میلیارد ریالی در نجف آباد

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان نجف‌آباد از ثبت سومین وقف در سال ۹۸ در شهرستان نجف آباد به ارزش دو میلیارد ریال خبر داد.

0

وقف ۲ میلیارد ریالی در نجف آباد

به گزارش خبرگزاری «حوزه» از نجف‌آباد، حجت‌الاسلام بیدرام رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان نجف‌آباد گفت: وقف ” سنّت حسنه‌اي است که از دير باز به اشکال گوناگون در تاريخ بشر وجود داشته است و اسلام نيز آن را در مسيري روشن، منطقي، هدفدار، مترّقي و دقيق مورد استفاده قرار داده است.

آياتي که در قرآن به انفاق احسان و عمل صالح و ايثار و … اشاره شده مي تواند مشوق وقف باشند و از سويي در قرآن در آيات بسياري با کنز، مال، تکاثر، تفاخر، استکبار، سرقت، طغيان، کسب حرام، حب مال، راندن مهر آميز يتيم، پرخاش از مسائل، خودبيني و… مبارزه شده که به شکلي مي تواند به مقام و جايگاه وقف در قرآن اشاره داشته باشد.

وقف زمینی به مساحت ۱۵۹۶ متر مربع

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان نجف‌آباد از ثبت سومین وقف در سال ۹۸ در شهرستان نجف آباد به ارزش دو میلیارد ریال خبر داد و اظهار داشت: واقف خیر اندیش رضا مصلحی بهارانچی زمینی به مساحت ۱۵۹۶ متر مربع را به نیت روضه خوانی ائمه اطهار علیهم السلام وقف نموده است.

وي ابراز داشت: مردم نبايد تصور كنند كه براي واقف شدن بايد سرمايه هنگفتي داشته باشند و ايد اين تصور كه وقف مخصوص ثروتمندان است اصلاح شود. حجت الاسلام بیدرام در ادامه افزود: تعبيـر خـداونـد چـه قـدر لطيـف و زيبا اسـت. خـدا کـه مالـک همـه چيـز است. مالـک همه ي ماسـت. مالـک لحظـات عمر ما و مالـک نفس هاي ماسـت. به ما مي گـويد به من قرض بدهـد آن هم با تعبيراتي که يک سائل مي گـويد.

شما به خدا قرض بدهيـد خدا به شما جـزا مي دهد.«من ذالـذي يقرض الله قرضاً حسناً فيضاعفه له اضعافاً کثيره و الله يقبض و يبسط و اليه ترجعون«؛ (سوره بقره، آيه ۲۴۵)

دليلش اين است که خدا مي خواهد از طريق ما انسان ها اين همکاري و همدلي اتفاق بيفتد. ” وقف ” مهم ترين وسيله ي اين راه است و تفاوتي که وقف با صدقات موقّتي دارد، پايدار بودن و ماندگار بودن آن است.

حجت الاسلام بیدرام تصريح كرد :‌هر فردي كه قصد وقف كردن بخشي از دارايي خود را دارد مي تواند با مراجعه به اداره اوقاف به ثبت موقوفه مورد نظر بپردازد.

سومین وقف 2 میلیارد ریالی در نجف آباد
سومین وقف ۲ میلیارد ریالی در نجف آباد

انتهای پیام / ۱۳۷

کد خبر : 6024 ساعت خبر : ۷:۲۹ ب٫ظ

لینک کوتاه مطلب : https://njfn.ir//?p=6024

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

12 + بیست =