غرق شدن دو نفر در دانشگاه آزاد نجف آباد در اثر سهل انگاری

مدیرکل دفتر ریاست دانشگاه آزاد نجف آباد در پی غرق شدن دو نفر در استخر جمع‌آوری آب دانشگاه گفت: فوت این دو نفر در اثر سهل‌انگاری خودشان بوده است.

1

غرق شدن دو نفر در دانشگاه آزاد نجف آباد در اثر سهل انگاری

به گزارش نجف آباد نگار از خبرگزاری دانشجو، مهدی رفیعی، مدیرکل دفتر ریاست دانشگاه آزاد نجف آباد از غرق شدن دو نیروی خدماتی وابسته به یک شرکت پیمانکاری فضای سبز این دانشگاه در استخر جمع آوری آب خبر داد.

رفیعی با بیان اینکه این حادثه عصر روز شنبه اتفاق افتاده، گفت: حادثه در ساعت ۱۶ و ۳۰ دقیقه و در استخری با سه متر عمق رخ داده است.

مدیرکل دفتر ریاست دانشگاه آزاد نجف آباد بیان کرد: ایمنی استخر برای جلوگیری از وقوع چنین حوادثی قبلا تأمین شده بود و دورتادور آن را تا ۲ متر فنس کشی کرده بودیم و در‌های آن هم قفل بوده است.

وی افزود: این دو نفر برای رسیدگی به درختانی که در فاصله نرده‌ها تا نقطه شروع استخر کاشته شده اند، با کلیدگرفتن از کارکنان دانشگاه وارد قسمت ممنوعه استخر شدند و احتمالا ابتدا یکی از قربانیان درون آب افتاده و نفر دوم برای نجات وی وارد استخر شده است.

رفیعی با بیان اینکه از پشت حصار فلزی هم امکان آبیاری محوطه بوده، فوت این دو نفر را در اثر سهل انگاری خودشان دانست.

وی بیان کرد: محوطه استخر مشکل ایمنی ندارد و این افراد نتوانستند از قطعات یونولیت قرارگرفته روی آب استفاده کنند.

غرق شدن دو نفر در دانشگاه آزاد نجف آباد
غرق شدن دو نفر در دانشگاه آزاد نجف آباد

به نقل از نجف آباد نیوز

به گفته منابع موثق دورتادور این استخر نرده کشی شده بوده و درهای آن نیز قفل بوده ولی این دو نفر برای رسیدگی به درختانی که در فاصله نرده ها تا نقطه شروع استخر کاشته شده اند وارد این محوطه شده بودند.

برخی افرادی که از نزدیک این استخر را دیده اند، معتقدند امکان آبیاری درختان از بیرون نرده ها نیز وجود داشته و به نظر نمی رسد بتوان دلیل منطقی به جز سهل انگاری شخصی برای ورود حادثه دیدگان به این باریکه پیدا کرد.

همچنین برخی گفته اند که شواهد نشان می دهد که غرق شدگان، اصرار داشته اند که از آب داخل استخر برای آبیاری درختان استفاده کنند که این موضوع، احتمال بروز چنین حوادثی را افزایش می دهد.

با توجه به استفاده از پوشش های پلاستیکی ویژه در کف و دیواره های این استخر ذخیره آب به منظور جلوگیری از اتلاف آب، احتمال داده می شود که یکی از قربانیان در مرحله اول سر خورده و داخل آب افتاده و نفر دوم نیز برای نجات او وارد استخر شده باشد.

این استخر به حالت یک هرم ناقص ساخته شده و حفاظ اطراف آن در مجموع نزدیک به یکصد متر طول دارد.

هم اکنون دستگاه های مسئول در حال بررسی دقیق علت حادثه هستند و تلاش داریم با مدیران دانشگاه آزاد نجف آباد نیز در این خصوص گفت و گو کنیم.
بعد از انتشار این متن توسط نجف آباد نیوز ایشان اقدام به انتشار مطلبی با عنوان “سهل انگاری؛ کلیدواژه رفع تکلیف در دانشگاه آزاد نجف آباد + جوابیه دانشگاه” نمود که در لینک قابل مشاهده است.

 

انتهای پیام / ۱۳۷

کد خبر : 6070 ساعت خبر : ۷:۱۳ ب٫ظ

لینک کوتاه مطلب : https://njfn.ir//?p=6070

1 نظر
 1. ناشناس می گوید

  احتمال مرگ دسته جمعی دانشجویان دردانشکده کامپیوتر دانشگاه آزاد اسلامی به دلیل سمپاشی
  امروز توی دانشکده کامپیوتر دانشگاه آزاد اسلامی نزدیک بود یک حادثه تلخ دیگر رخ دهد. گروهی برای سمپاشی و از بین بردن سوسک های دانشکده در ساعت کاری امده بودند. و مسئولین هیچ کدام، به ما برای خروج از ساختمان اطلاع نداند و فرایند سمپاشی در ساعت کاری دانشکده رخ داد. بو ی بسیار زیاد ناشی از سم وارد مکانی که نشسته بودیم شد و ما به سختی و با عجله راه پله ها را طی کردیم تا به هوای ازاد برای تنفس برسیم. در این حین افرادی را می دیدیم که با ماسک بودند و در حال سمپاشی دانشکده. ریاست و معاونین دانشکده زودتر و بدون اطلاع به دانشجویان دانشکده را ترک کرده بودند. می توانستند با بلندگویی که در دانشکده نصب هست اطلاع رسانی کنند. اما اول خودشان را نجات دادند و سوار ماشین هایشان شدند و رفتند-پر گاز.
  این سومین اتفاقی است که در طی ماه های اخیر توی این دانشگاه رخ داده است ، و هیچ کس برایش آدم ها اهمیتی نداره. اهمیت ها کجا گمشده است. ما ادم ها چطور شده ایم؟
  این سمها مانند بمب شیمایی و بسیار خطرناک است. ساله ا است که وزارت بهداشت استفاده از ان را ممنوع کرده است. حتما دکتر نقش هزینه ها را سنجیدی و تصمیم گرفتی با حداقل هزینه این تصمیم را مانند طراحی استخر های غیر استانداردت پیاده سازی کنی. دکتر نقش عدم تدبیر تو در مسئولیت چنین حوادثی را یک به یک داره ایجاد میکنه. کجایی؟ و فکرت به چه سمتی است که ما مدام خبرهای ناگوار جانی می شنویم. و این بار برای خودمان رخ داد. دکتر نقش بدان که ایده های هر چند ازشون به خاطر کاهش هزینه خرسند می شی ولی داره با جان ما بازی می کنه.
  مردان این دانشگاه کجا هستند؟ چرا به این بی تدبیری ها رسیدگی نمی کنند.
  این مطلب توسط یکی از مخاطبین ارسال شده است و فقط جهت احترام به این کار بر نظر ایشان متشر می شود.
  در صورت وجود تکذیبیه از سوی دانشگاه آزاد متن تکذیبیه ارسال شده از سمت دانشگاه آزاد نیز منتشر خواهد شد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

4 × چهار =