آغاز دوره انس با حوزه در نجف‌آباد

دوره «انس با حوزه» ویژه داوطلبان ورود به حوزه علمیه جامعه الامام المنتظر (عج) نجف‌آباد آغاز شد.

0

آغاز دوره انس با حوزه در نجف‌آباد

به گزارش نجف آباد نگار از خبرگزاری «حوزه»، امروز به مناسبت آغاز دوره انس با حوزه در نجف‌آباد حجت الاسلام حیدر علی ایوبی مدیر حوزه علمیه جامعه الامام المنتظر (عج) نجف‌آباد در خصوص رویکرد مناسب داوطلبین برای ورود به حوزه گفت: در زمانی که در دوران غیبت امام زمان عجل الله تعالی فرجه الشریف به سر می‌بریم بار تبیین دین و ابلاغ این رسالت به دوش علما است. داوطلبینی که وارد حوزه می‌شوند با این رویکرد که ما وارث علوم، معارف و تعالیمی هستیم که انبیا علیهم السلام داشته‌اند و ما آمده‌ایم آن‌ها را فرا بگیریم وارد حوزه شوند و به فضل الهی بتوانیم آن علوم، معارف و تعالیم را گسترش دهیم.

در ادامه این گفت‌وگو حجت الاسلام حسنعلی نورمحمدی معاون آموزش حوزه علمیه جامعه الامام المنتظر نجف‌آباد در خصوص دوره انس گفت: دوره انس با حوزه با رویکرد ارائه بسته‌ای کامل از برنامه‌های حوزه در طول سال تحصیلی می باشد و افزون بر مسائل تربیتی و اخلاقی به مسائل آموزشی نیز می‌پردازد تا داوطلبان ورود به حوزه از همان ابتدا با برنامه‌های حوزوی آشنا شوند.

"آغاز

انس با حوزه به مدت ۳ هفته

ایشان افزود: دوره انس با حوزه به مدت ۳ هفته برگزار می‌گردد که با افتتاح رسمی با حضور داوطلبان و خانواده‌ها آغاز می‌شود و با اختتامیه رسمی با حضور داوطلبان و خانواده‌ها روز پنج شنبه ۲۴ مرداد ۹۸ به کار خود پایان می‌دهد. در افتتاحیه و اختتامیه سعی می شود ضمن آشنایی خانواده‌ها با حوزه‌های علمیه به سوالات خانواده‌ها در مورد حوزه نیز پاسخ داده شود.

حجت الاسلام نورمحمدی افزود: یکی از ویژگی‌های حوزه علمیه نجف‌آباد در هنگام مصاحبه داوطلبان این است که حتماً باید والدین فرد متقاضی حین مصاحبه در حوزه حضور یابند و قبل از مصاحبه داوطلب با اساتید مصاحبه گیرنده، اساتید بدون حضور فرد متقاضی با خانواده آن فرد گفت‌وگویی انجام می‌دهند، پس از ترک اتاق توسط خانواده فرد داوطلب، مصاحبه شخص متقاضی ورود به حوزه توسط اساتید انجام می‌گیرد.
معاون آموزش حوزه علمیه نجف‌آباد افزود: از ۱۰۰ نفری که در مصاحبه امسال شرکت کردن ۵۰ نفر وارد دوره انس با حوزه شدند.

انتهای پیام / ۱۳۷

جشن تکلیف ۱۸۰۰ دانش آموز پسر در حوزه علمیه نجف آباد برگزار شد + تصاویر

سخنرانی و جزءخوانی قرآن کریم در حوزه علمیه الحجه (عج) برگزار می گردد

کد خبر : 6128 ساعت خبر : ۹:۰۵ ق٫ظ

لینک کوتاه مطلب : https://njfn.ir//?p=6128

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دو × 4 =