یکی از مختصات مقاومت، عدم تبعیت از دشمن است

حجت الاسلام احمدی: دومین مختصات مقاومت، عدم تبعیت از دشمن است که در حقیقت شاه کلید مقاومت و استقامت است؛ قرآن کریم در سوره شوری، آیه پانزدهم می‌فرماید «از خواسته دشمن تبعیت نکن و اهل استقامت باش».

0

یکی از مختصات مقاومت، عدم تبعیت از دشمن است

 

به گزارش نجف آباد نگار از خبرگزاری فارس، حجت الاسلام اکبر احمدی شامگاه چهارشنبه در مراسم تکریم و معارفه رابط نمایندگی ولی فقیه در حوزه مقاومت بسیج امام حسن مجتبی (ع) نجف آباد گفت: رهنمودهای ولی فقیه ضامن بقاء انقلاب و نظام و پیروزی بر توطئه‌های دشمن است.

مسؤول نمایندگی ولی فقیه سپاه ناحیه نجف‌آباد با اشاره به روایتی از امام صادق (ع) در مورد ارکان اسلام گفت: طبق روایت، نماز، روزه، حج، زکات، ولایت را از پایه‌های اسلام برشمردند و در این بین ولایت را مهم‌تر از چهار رکن دیگر دانسته و در حقیقت رکن مرکزی اسلام به حساب آوردند و تصریح کرده‌اند که علت اهمیت ولایت به این جهت است که ولایت دلیل و راهنمای چهار رکن دیگر است.

وی ادامه داد: علاوه بر این حدیث ما خود نیز در طول چهل سال گذشته اهمیت جایگاه ولی را به تجربه دیده‌ایم و می‌دانیم که بهره مندی از تدابیر و رهنمودهای ولی فقیه ضامن بقاء انقلاب و نظام و پیروزی بر مشکلات و توطئه‌های دشمن است.

یکی از مختصات مقاومت، عدم تبعیت از دشمن است
یکی از مختصات مقاومت، عدم تبعیت از دشمن است

مسئله مقاومت

احمدی در ادامه گفت: یکی از مسائلی که مقام ولایت بسیار روی آن تأکید دارند مسئله مقاومت است و معنای مقاومت لزوماً جنگ نیست، بلکه مقاومت این است که انسان راهی را مشخص کند و با مقاومت و تدبیر از موانع سر راه عبور کند نه اینکه هر جا به مانعی برخورد کرد با دشمن سازش کند و از حرکت باز ایستد.

مسؤول نمایندگی ولی فقیه سپاه ناحیه نجف‌آباد ضمن اینکه دور زدن تحریم‌ها را مصداقی از مقاومت دانست تصریح کرد: مقاومت مختصاتی دارد، یکی از مختصات آن همراهی امت با ولی است.

وی ادامه داد: خداوند متعال هم در قران کریم به همین امر دستور داده و در سوره هود خطاب به پیامبر فرموده است، استقامت کن همانگونه که به تو امر شده است و هر که همراه تو شد باید اهل استقامت باشد.

از خواسته دشمن تبعیت نکن

احمدی افزود: دومین مختصات مقاومت، عدم تبعیت از دشمن است که در حقیقت شاه کلید مقاومت و استقامت است؛ قرآن کریم در سوره شوری، آیه پانزدهم می‌فرماید «از خواسته دشمن تبعیت نکن و اهل استقامت باش».

مسؤول نمایندگی ولی فقیه سپاه ناحیه نجف‌آباد شناخت دشمن را سومین مختصات مقاومت برشمرد و خاطر نشان کرد: متأسفانه هستند افرادی که هنوز دشمن و نقاط ضعف دشمن را نشناخته و از قدرت واقعی نظام جمهوری اسلامی به درستی آگاه نیستند؛ در حالی که نظام امروز از قدرت نظامی و نفوذ سیاسی زیادی برخوردار است که دشمنان بارها آن را محک زده و به آن پی برده‌اند.

انتهای پیام / ۱۳۷

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.