دومین سالگرد شهادت مدافع حرم محسن حججی در نجف آباد + تصاویر

بعدازظهر پنج‌شنبه 17 مرداد 98 دومین سالگرد شهادت مدافع حرم محسن حججی با سخنرانی امام جمعه موقت تهران در یادمان شهدای شهرستان نجف آباد با حضور اقشار مختلف مردم و مسئولان برگزار شد.

0

دومین سالگرد شهادت مدافع حرم محسن حججی در نجف آباد

به گزارش نجف آباد نگار از خبرگزاری فارس، بعدازظهر پنج‌شنبه حجت‌الاسلام کاظم صدیقی در دومین سالروز شهادت محسن حججی اظهار داشت: در شب شهادت امام محمدباقر(ع) مهمان شهدای نجف‌آباد و مهمان معجزه انقلاب هستیم، مهمان یک جوان جوانمردیم که خدا عاشقش کرد آنچه آرزو کرده بود خدا بی‌سر به او داد و بی‌سر حجت ما و حجت همه جامعه شد.

امام‌جمعه موقت تهران عنوان کرد: شهید حججی یک دانشگاهی از معرفت، اعجاز از عشق و محبت برای ما تأسیس کرد. نه نجف‌آباد، نه استان اصفهان و نه کشور از شهادتش سربلند شد، بلکه جبهه مقاومت به پهنای جهان احساس افتخار کرد و خود بالید که اکسیر احساس، خودش را نشان داد. دلی از جوان‌ها می‌برد و چه دل‌هایی را به این شهر سربلند می‌کشاند. من هم به خودم می‌بالم که شهید حججی را دوست دارم و مردم شریف نجف‌آباد را ویژه دعا می‌کنم.

وی ابراز داشت: کشته شدن ملاک فضیلت نیست، اگر درراه دوست کشته شد این فضیلت است، راه خدا نیت و اخلاص انسان است. کسی که برای دستور خدا و دفاع از حرم الهی قدم در میدان مبارزه و نبرد بردارد و با چهره خونین به محضر خدا برود قتیل فی سبیل الله است.

شهید با اکسیر شهادت نور می‌شود

صدیقی افزود: کسی که می‌خواهد شهید شود تا دینش، شرف زن‌ها، عفت دختران و سلامت ادارات پابرجا بماند مجاهد درراه خداست. این‌ها اولین مدالی که خدا برایشان در نظر گرفته این است که عملشان رنگ خدا می‌گیرد. آنچه شهید در پرونده زندگی‌اش نوشته‌شده همه‌اش موجود است و به ثوابش هم خواهد رسید، شهید با اکسیر شهادت نور می‌شود و تمام پرونده‌اش نورانی می‌شود و هیچ گمشده‌ای ندارد.

امام‌جمعه موقت تهران ادامه داد: این شهید حججی چرا نذرونیاز می‌کرد و امام رضا(ع) را واسطه قرار داد، از خدا بخواهیم از آن نگاه‌هایی که به شهدا کرده به ما هم بکند. این شهدا برای شما ثروتی آورده‌اند که نمونه‌اش هیچ کجا نیست. شهید حججی و امثال او ثروت شما هستند.

وی عنوان کرد: شهید حججی نه امیر، نه سردار و نه دکتر بود او هیچ نبود اما چون خودش را خدایی کرد، خدا هم او را خرید. خدا جنس بد نمی‌خرد، خدا بانفوذی و منافق و رشوه‌خوار و با مردم‌آزاری که پشت میز نشسته معامله نمی‌کند. خدا از مؤمن می‌خرد ،خدا جان و هم مال مؤمن را می‌خرد تا سرمایه شود.

جنگ اقتصادی

صدیقی گفت: در جنگ اقتصادی تمام کسانی که اعتقادی به شهید دارند باید آتش به اختیار باشند یادگاران دفاع مقدس باید با دعای خود به میدان بیایید تا دشمن در جنگ اقتصادی نتواند به کشور ضربه بزند. اقتصاد را سیاست به هم می‌ریزد، کشور یک مجلس و یک دولتی در تراز شهید حججی نیاز دارد که از همه‌چیز بگذرد نه اینکه برای خودش جمع کند و بچه‌هایش بیرون و دو تابعیتی باشد.

امام‌جمعه موقت تهران در پایان ابراز داشت: شما نجف‌آبادی‌ها برای همه ما افتخار هستید، شهری که شهید حججی را تقدیم انقلاب کرد. دوست داشتم تا پاسی از شب در خدمت شما و شهدا باشم تا ببینیم شهدا دلمان را به کجا می‌برند.

دیگر برنامه ها

برپایی غرفه ها و نمایشگاه های متعدد فرهنگی، اجرای سرود و مداحی از دیگر برنامه های این مراسم بود. همچنین در روز جمعه نیز در گلزار شهدای نجف‌آباد مراسم پر فیض دعای ندبه و سخنرانی حجت‌الاسلام والمسلمین بیات از نماز صبح برگزار شد.

شهید حججی

شهید محسن حججی از نیرو‌های لشکر زرهی ۸ نجف اشرف و از نیرو‌های فعال مؤسسه شهید احمد کاظمی بود. این شهید والامقام ۲۵ ساله روز دوشنبه ۱۶ مرداد ۱۳۹۶ در منطقه مرزی عراق و سوریه طی یورش داعش، اسیر و دو روز بعد از اسارت (چهارشنبه ۱۸ مرداد ۱۳۹۶) در سوریه به درجه رفیع شهادت نائل شد. پیکر مطهر شهید حججی پس از گذشت بیش از ۵۰ روز از شهادتش وارد میهن اسلامی شد.

دومین سالگرد شهادت مدافع حرم محسن حججی
دومین سالگرد شهادت مدافع حرم محسن حججی
دومین سالگرد شهادت مدافع حرم محسن حججی
دومین سالگرد شهادت مدافع حرم محسن حججی
دومین سالگرد شهادت مدافع حرم محسن حججی
سالگرد شهید حججی

انتهای پیام/ ۱۳۷

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.