احساس امنیت گاهی مهم‌تر از خود امنیت است

فرمانده انتظامی شهرستان گفت: احساس امنیت گاهی مهم‌تر از خود امنیت است و اگر گاهی با وجود برقراری امنیت، شاهد ایجاد احساس امنیت نیستیم، عملکرد ما در حوزه اطلاع‌رسانی ضعیف بوده یا رسانه‌ها نتوانسته‌اند با مجموعه انتظامی هماهنگ شوند.

0

سرهنگ محمد‌حسین باباکلانی:

احساس امنیت گاهی مهم‌تر از خود امنیت است

به گزارش نجف آباد نگار از ایمنا، فرمانده انتظامی شهرستان نجف آباد در نشستی که به مناسبت سالروز خبرنگار با حضور اصحاب رسانه نجف آباد برگزار گردید اعلام داشت: احساس امنیت گاهی مهم‌تر از خود امنیت است و اگر گاهی با وجود برقراری امنیت، شاهد ایجاد احساس امنیت نیستیم، عملکرد ما در حوزه اطلاع‌رسانی ضعیف بوده یا رسانه‌ها نتوانسته‌اند با مجموعه انتظامی هماهنگ شوند.

سرهنگ محمد‌حسین باباکلانی فرمانده نیروی انتظامی شهرستان خاطر نشان کرد: گاهی به دلیل برخوردهای انتظامی و قضایی در نقطه‌ای خاص، شاهد کوچ جرایم از نقطه‌ای به نقطه دیگر هستیم و امکان دارد در مکان جدید شاهد بالا رفتن بیش از حد میزان وقوع جرمی خاص باشیم و به همین دلیل سطح امنیت را در کل شهرستان ارزیابی می‌‌کنیم و نمی‌توانیم به شکل نقطه‌ای آن‌را تحلیل نماییم.

باباکلانی از محدودیت‌های اطلاع‌رسانی در خصوص برخی جرایم سخن گفت و بیان داشت: انتشار برخی اطلاعات از وقوع یک جرم، می‌تواند تا ماه‌ها و حتی سال‌ها تعقیب و دستگیری عوامل وقوع آن‌را به تاخیر بیاندازد و به همین دلیل اصحاب رسانه نباید انتظار داشته باشند در همان ساعات اولیه وقوع برخی جرایم، از جزئیات آن اطلاعات خاصی ارائه شود.

کاهش ۸ درصدی وقوع جرم در نجف آباد

فرمانده انتظامی شهرستان نجف آباد گفت: با وجود تشدید مشکلات اقتصادی که بالطبع زمینه‌ساز افزایش انواع جرایم خواهد بود ولی آمارها نشان می‌دهد میزان وقوع جرم در شهرستان از ابتدای سال جاری تاکنون در مقایسه با مدت زمان مشابه سال گذشته هشت درصد کاهش داشته است.

فرمانده نیروی انتظامی شهرستان اعلام داشت: چیزی به نام سانسور نداریم ولی در انعکاس برخی اخبار مصلحت‌اندیشی لازم را داریم تا احساس امنیت مردم خدشه‌دار نشود. آماده هر گونه همکاری با اصحاب رسانه به عنوان چشم بینای مردم در مسیر تقویت احساس امنیت در جامعه هستیم.

باباکلانی در پایان اذعان داشت: اطلاع‌رسانی یکی از حساس‌ترین مشاغل است که در این حوزه خبرنگاران سهم عمده‌ای دارند و بایستی دارای ویژگی‌هایی مانند شجاعت، شهامت و جسارت جهت انجام هر چه بهتر این وظیفه باشند.

احساس امنیت گاهی مهم‌تر از خود امنیت
احساس امنیت گاهی مهم‌تر از خود امنیت

انتهای پیام / ۱۳۷

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.