نشست تشکل های مردم نهاد شهرستان نجف آباد برگزار گردید + تصاویر

نشست تشکل های مردم نهاد شهرستان نجف آباد با حضور مسئولان این تشکل ها و اصحاب رسانه نجف آباد برگزار گردید.

0

نشست تشکل های مردم نهاد شهرستان نجف آباد برگزار گردید + تصاویر

به گزارش نجف آباد نگار از خبرگزاری فارس، مجتبی راعی در جلسه تشکل‌های مردم‌نهاد و مشارکت‌های اجتماعی اظهار داشت: حکومت ما یک حکومت مردم‌سالار دینی است و تشکل‌های مردم‌نهاد یکی از اهرم‌های اصلی برای اداره جامعه به‌حساب می‌آیند و سمن‌ها یکی از ارکان توسعه و پیشرفت در کشور محسوب می‌شوند.

فرماندار نجف‌آباد عنوان کرد: تشکل‌ها به‌ عنوان بازویی در کنار دولت به‌ حساب می‌آیند زیرا دولت برآمده از مردم است و همین امر باعث تعامل بیشتر دولت و مردم خواهد بود و یقیناً تشکل‌ها می‌توانند مشارکت‌های مردم را در عرصه‌های مختلف نهادینه کنند و در این شرایط اقتصادی به هم نوع یاری برسانند.

وی افزود: در کنار مباحث اقتصادی و اشتغال که ضرورت کشور است نقش تشکل‌های مردم‌نهاد در زمینه اقتصادی بیش‌ از پیش پررنگ خواهد بود زیرا در ساختار نامناسب اقتصادی کشور تنها با اقتدار مردمی می‌توان مقابله کرد؛ یقیناً برای جامعه بهتر نیاز به حفظ انسجام و وحدت است.

راعی گفت: مجموعه فرمانداری به‌ صورت خاص و هدفمند سعی در گسترش ارتباط بین تشکل‌ها و ارگان‌ها دارد که در صورت تحقق باعث کارکرد مؤثرتری در سطح شهرستان می‌شود؛ از همین رو تأکید و توصیه بر این است که فعالیت سمن‌ها تخصصی‌تر شود حتی بخشی از فعالیت‌های دولت نیز به تشکل‌ها واگذار شود.

فرماندار نجف‌آباد ابراز داشت: در شهرستان نجف‌آباد ۱۱۷ تشکل به ثبت رسیده که با توجه به صبغه دینی و اعتقاد به ایثار و دستگیری از هم نوع در شهرستان نجف‌آباد، فعالیت بیشتر این سمن‌ها در حوزه خیریه و درمان است.

انتهای خبر / به نقل از فارس

نشست تشکل های مردم نهاد شهرستان نجف آباد
نشست تشکل های مردم نهاد شهرستان نجف آباد

خبر نشست به نقل از پایگاه اطلاع رسانی فرمانداری ویژه شهرستان نجف آباد

*نشست تشکل های مردم نهاد شهرستان نجف آباد برگزار گردید

نشست تشکل های مردم نهاد شهرستان به ریاست معاون محترم استاندار و فرماندار ویژه شهرستان و با حضور معاون محترم سیاسی و اجتماعی فرماندار، سرپرست محترم شهرداری نجف آباد، رئیس محترم شورای اسلامی شهرستان نجف آباد و جمعی از مسئولین دستگاه های اجرایی و امدادی شهرستان و اعضاء و نمایندگان سازمان های مردم نهاد شهرستان و اصحاب رسانه برگزار گردید.

نشست تشکل های مردم نهاد شهرستان به ریاست معاون محترم استاندار و فرماندار ویژه شهرستان و با حضور معاون محترم سیاسی و اجتماعی فرماندار، سرپرست محترم شهرداری نجف آباد، رئیس محترم شورای اسلامی شهرستان نجف آباد و جمعی از مسئولین دستگاه های اجرایی و امدادی شهرستان و اعضاء و نمایندگان سازمان های مردم نهاد شهرستان و اصحاب رسانه برگزار گردید.

در این جلسه آقای مهندس راعی، ضمن عرض شادباش اعیاد خجسته قربان و غدیر، آغاز دهه ولایت را به مردم فهیم و شریف شهرستان تهنیت گفتند و همچنین ۲۲ مرداد ماه روز ملی تشکل ها و مشارکت های اجتماعی در کشور را به همه مشارکت جویان در عرصه خدمات عام المنفعه تبریک گفتند.

معاون محترم استاندار و فرماندار ویژه شهرستان با بیان اینکه امروز شهرستان از حضور بالغ بر ۱۱۷ تشکل مردم نهاد بهره مند گردیده که ۹۸ مورد آنها مجوز فعالیت خود را از فرمانداری، ۱۳ مورد آنها از نیروی انتظامی، ۳ مورد از اداره ورزش و جوانان و ۳ مورد نیز از اداره بهزیستی شهرستان دریافت نموده اند، این میزان را گواهی ارزشمند بر شاخص بالای مسئولیت پذیری اجتماعی و هوش جمعی مردم شهرستان خواندند و افزودند: با توجه به این میزان سازمان مردم نهاد در شهرستان فضا برای ایجاد فعالیت های بیشتر و تاسیس دیگر سازمان های مردم نهاد با محوریت های تخصصی بسیار ضروری و درخور است.

ایشان با اشاره به سبقه مذهبی شهرستان و روحیه ایثارگری حاکم بر افکار عمومی و سپهر جمعی شهرستان، لزوم ایجاد سازمان های مردم نهاد را بسیار بیشتر از زمان حاضر برشمردند و از مسئولان شهرستان نیز خواستند تا زمینه حضور مردمی را در ایجاد سازمان های مردم نهاد به شکلی موثر و ملموس تسهیل و ترغیب نمایند.

آقای مهندس راعی، با بیان این نکته که سازمان های مردم نهاد با ارائه شفاف بیلان کاری خود به افکار عمومی می بایست در زمینه تصدی گری اموری که دولت قصد واگذاری آنها را به بخش های غیر دولتی دارد، فعالانه وارد شوند، افزودند: سرمایه اجتماعی ما در سایه فعالیت‌های گروه‌های مردمی است.

دولت نه قادر است و نه مفید است که همه وظایف را خود به تنهایی بر دوش بگیرد. توسعه پایدار بر مبنای حضور مشتاقانه سازمان های مردم نهاد شکل می پذیرد. ما هرگز تشکل‌ها و سازمان‌های مردم نهاد را نه تنها تهدید نمی‌ دانیم، بلکه آنها را به عنوان فرصتی ارزشمند تلقی می‌ نماییم که سعی در تعالی اجتماعی و فرهنگی و اقتصادی جامعه داشته و دارند و معتقد هستیم برای توسعه کشور، نیازمند به جامعه قدرتمند بر پایه حضور جمعی و خیرخوانه همه اقشار هستیم.

ما معتقدیم جامعه قدرتمند نیازمند به مشارکت همه جانبه و پایای مردمی است. ما هر چه بتوانیم مشارکت مردم را در زمینه‌های مختلف تسهیل کنیم، جامعه ما توانمندتر و قدرتمندتر می‌شود و بی شک دولت قدرتمند در جامعه قدرتمند می‌تواند شکل بگیرد.

در ادامه تعدادی از نمایندگان سازمان های مردم نهاد شهرستان به تبیین محوریت عنوان موسسه خود و مواضع و درخواست هایشان پرداختند و مسئولین دستگاه های حاضر در جلسه پیرامون زمینه های همکاری و تعامل موثرتر با تشکل ها سخنانی ایراد نمودند.

در انتهای جلسه از سازمان های مردم نهاد و تشکل های برگزیده با ارائه لوح تقدیر قدردانی صورت پذیرفت.

انتهای پیام / ۱۳۷

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.