نماز جمعه نجف آباد : مسؤولان از دعوا و کشمکش پرهیز کنند

امام‌جمعه نجف‌آباد با تأکید بر اینکه مسؤولان باید بدون هیچ منتی به جامعه خدمت کنند؛ گفت: هر مسؤولی گوشه‌ای از کار را به عهده بگیرد و از دعوا و کشمکش پرهیز کنند چرا که امروز وحدت جامعه برای حفظ نظام واجب است.

0

مسؤولان از دعوا و کشمکش پرهیز کنند

امام‌جمعه نجف‌آباد با تأکید بر اینکه مسؤولان باید بدون هیچ منتی به جامعه خدمت کنند؛ گفت: هر مسؤولی گوشه‌ای از کار را به عهده بگیرد و از دعوا و کشمکش پرهیز کنند چرا که امروز وحدت جامعه برای حفظ نظام واجب است.

 

به گزارش نجف آباد نگار از خبرگزاری فارس، حجت‌الاسلام مصطفی حسناتی ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه این شهر اظهار داشت: مؤمن باید سیاستمدار باشد، یعنی خودش را مدیریت کند و بتواند  بر نفس خود غلبه کند. فرمانده کل قوای او عقلش است و عادت به یکنواختی و جاه‌طلبی برای زندگی او زهر است، یک عادت غلط باعث می‌شود زندگی انسانی تباه شود.

امام‌جمعه نجف‌آباد گفت: این ماه‌ها برای خودسازی است گاهی جامعه یادش می‌رود برای چه می‌جنگد. در ایام حج به شیطان درون سنگ می‌زنیم تا نفس خود را پاک‌کنیم و به اهداف بزرگ الهی برسیم.

پول حج را بدهید جهیزیه بخرید اشتباه است

وی ادامه داد: اینکه می‌گویند پول حج را بدهید جهیزیه بخرید اشتباه است هیچ ثوابی جای حج واجب را نمی‌گیرد؛ همه دنیا کمر بسته حج ابراهیمی را از بین ببرد، به لطف خدا حج صاحب دارد و هیچ دولتی نمی‌تواند این وحدت و شکوه را خدشه‌دار کند. این مغناطیس همه دل‌ها را جذب می‌کند و نمی‌گذارد دشمنان به اهدافشان برسند.

حسناتی تصریح کرد: جمهوری اسلامی جنگ‌افروز نیست و همه تجهیزات و علمش برای جلوگیری از جنگ است، اگر این‌چنین نبود الآن مثل سوریه و یمن دچار جنگ بودیم. این عظمت و کرامت را ایرانیان در حج نشان می‌دهند.

اشاره به هفته دولت

امام جمعه نجف‌آباد با اشاره به هفته دولت خاطرنشان کرد: کل نظام اگر خوب کار کند خدمتش با هیچ‌ چیزی قابل‌مقایسه نیست، مسؤولان باید بدون هیچ منتی به جامعه خدمت کنند و هر فرد گوشه‌ای از کار را به عهده بگیرد و از دعوا و کشمکش پرهیز کنند چرا که امروز وحدت جامعه برای حفظ نظام واجب است.

به مناسبت فرارسیدن هفته دولت مجتبی راعی فرماندار ویژه نجف‌آباد به همراه معاونین بعد از نماز جمعه پاسخگوی سؤالات و مشکلات مردم و نمازگزاران بودند.

نماز جمعه نجف آباد مسؤولان از دعوا و کشمکش پرهیز کنند
نماز جمعه نجف آباد حجت الاسلام حسناتی

انتهای پیام/۱۳۷

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.