مراسم افتتاحیه سال تحصیلی جدید حوزه علمیه نجف آباد برگزار شد

مراسم افتتاحیه سال تحصیلی 98_ 99 حوزه علمیه نجف آباد با حضور مسئولین اساتید و طلاب برگزار شد.

0

مراسم افتتاحیه سال تحصیلی جدید حوزه علمیه نجف آباد برگزار شد

به گزارش نجف آباد نگار از خبرگزاری «حوزه»، مراسم افتتاحیه سال تحصیلی ۹۸_۹۹ حوزه علمیه جامعه الامام المنتظر عجل الله تعالی فرجه الشریف نجف‌آباد امروز با حضور مسئول حوزه حجت الاسلام مصطفی حسناتی، مدیر حوزه حجت الاسلام حیدر علی ایوبی، اساتید و طلاب در نمازخانه این حوزه برگزار شد.

حجت الاسلام حسناتی با دعوت طلبه ها به نشاط، نظم و نزاکت از طلاب خواست که نیت های بلند داشته باشند.
وی در ادامه گفت: آمده ایم بر سر سفره قرآن و عترت طوری هدایت شویم که عالم را هدایت کنیم و همان گونه که در دعای عهد می‌خوانیم حوائج امام زمان عجل الله تعالی فرجه الشریف را برآورده کنیم.

آدمها مثل معدن هستند

مسئول حوزه علمیه نجف آباد در ادامه بیان کرد: آدمها مثل معدن هستند ابتدا احتیاج به کشف شدن دارند، استخراج شوند و سپس ارزش مند شوند.
آدمها معدن‌طلا هستند که امام زمان آنها را کشف کرده و هدایت به حوزه می‌کند، در حوزه باید استخراج صورت گیرد که البته با سختی همراه است.

حجت الاسلام ایوبی در این مراسم بیان کرد: ادبیات عرب و سایر درس های حوزه را می‌خوانیم به این نیت که زبان قرآن، روایات و دین خود را بیاموزیم.

مدیر حوزه علمیه نجف آباد با اشاره به نعمت طلبگی افزود: خیلی شاکر خدا باشیم و خود را تحت فضل و کرم خدا ببینیم. این دنیا در نگاه خداوند و قرآن واقعا کم بهاست.

ایشان خاطرنشان کرد: قله ها را مد نظر بگیرید و طی تپه های در راه، شما را از هدف غافل نکند. با این پاکی و صفایی که شما دارید به این قله ها می‌رسید.

افتتاحیه سال تحصیلی جدید حوزه علمیه نجف آباد
افتتاحیه سال تحصیلی جدید حوزه علمیه نجف آباد

جوانگرایی و بها دادن به جوانان

وی در ادامه افزود: مقام معظم رهبری در مقاطع مختلف تاریخی یک شعاری راهگشا و کارآمد مطرح می‌کند. ایشان در بیانیه گام دوم انقلاب بر جوانگرایی و بها دادن به جوانان مومن، متدین و انقلابی تاکید می‌کند.
حوزه‌های علمیه هم باید در تحقق بخشیدن آن در عمل قدم بردارند. ایشان به نمونه کارهای جوانان در پیشرفت انرژی هسته‌ای و هوافضای سپاه در عصر حاضر و سال‌های دفاع مقدس اشاره کرد.

مجموعه‌ای پویا و بانشاط

حجت الاسلام ایوبی مدیر حوزه علمیه نجف آباد در جمع طلاب این حوزه بیان کرد: باید دست به دست هم مجموعه‌ای پویا و بانشاط داشته باشیم و در عمل مسئولیت پذیر باشیم. انتظار نداشته باشیم دیگران به صحنه بیایند. از خود سوال کنیم “من در این حوزه چه مسئولیتی دارم؟” و بعد دنبال کنید که من باید در این مجموعه یک کاری بکنم. اگر همه اینگونه باشند مجموعه‌ای پویا، فعال و با نشاط خواهیم داشت. اما اگر توقع داشته باشیم که فقط دیگران فعالیت کنند مجموعه پویایی خود را از دست می‌دهد.

افتتاحیه سال تحصیلی جدید حوزه علمیه نجف آباد
افتتاحیه سال تحصیلی جدید حوزه علمیه نجف آباد

انتهای پیام / ۱۳۷

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.