وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی: باید توزیع عادلانه خدمات را جدی بگیریم

سید عباس صالحی با اشاره به شعار "ایران فقط تهران نیست" خاطر نشان کرد: باید توزیع عادلانه خدمات را جدی بگیریم.

0

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی:

سید عباس صالحی: باید توزیع عادلانه خدمات را جدی بگیریم

 

به گزارش خبرگزاری نجف آباد نگار از حوزه ، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی سید عباس صالحی امروز بعد از ظهر در مراسم افتتاح گذر فرهنگ و هنر نجف‌آباد با اشاره به سه هدف اقتصادی، ایجاد دسترسی راحت تر و کمک به هویت شهری برای گذرهای فرهنگی بیان کرد: در هدف اول گذرهای فرهنگ و هنر به اقتصاد فرهنگ و هنر کمک می کند و باعث ایجاد ارتباط بین تولید کنندگان محصولات هنری و مصرف کنندگان این محصولات و افزایش فروش می شود.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی باید توضیع عادلانه خدمات را جدی بگیریم
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی باید توزیع عادلانه خدمات را جدی بگیریم

وی با اشاره به هدف دوم بیان کرد: ایجاد گذر های فرهنگی دسترسی به رویدادهای فرهنگی را سریع تر می کند و باعث می شود هنرمندان در رشته‌های مختلف بتوانند ساده تر با مخاطبان ارتباط برقرار کنند و مخاطبان آثار آن‌ها را ساده تر ببینند. فرصت دیده شدن آثار هنری با ایجاد گالری‌ها و فضاهای باز در گذرهای فرهنگی، این امکان را فراهم می کند که در گذر فرهنگی نجف‌آباد این فضا کاملاً فراهم شده است.

ایشان در ادامه به بیان هدف سوم پرداخت و گفت: شهرها هویت شهری خود را از طریق تابلویی فرهنگ و هنر پیدا می کنند میدان‌های فرهنگ و هنر می توانند مراکز فرهنگ و هنر شهرها باشند و دیگران با مراجعه به این فضاها به سادگی با فرهنگ و هنر آن محل آشنایی پیدا می کند.

نجف‌آباد چشم و چراغ ایران عزیز بوده است

صالحی در ادامه با اشاره به پیشینه نجف‌آباد گفت: نجف‌آباد چشم و چراغ ایران عزیز بوده است به خصوص در ایام انقلاب اسلامی ایران و زمانی که مرزهای ایران در خطر قرارگرفت نجف‌آباد ۲۵۰۰ شهید در دوران دفاع مقدس تقدیم انقلاب کرد و در زمان‌های بعد از جنگ که نیاز به سرمایه‌های اجتماعی بود این شهر پیش قدم بود.

وزیر ارشاد با اشاره به شعار “ایران فقط تهران نیست” خاطر نشان کرد: باید توزیع عادلانه خدمات را جدی بگیریم و با این نگاه در دو سال اخیر فعالیت‌هایی صورت گرفته است از جمله‌ی از این فعالیت‌ها سفرهای برنامه ریزی شده به ۱۳ استان مختلف و بررسی و تنظیم نقشه فرهنگی است. ایشان با اشاره به طرح برش استانی بیان کرد طبق این طرح امکانات از تهران به طرف استان‌ها انتقال داده می شود.

 

انتهای پیام / ۱۳۷

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.