نماز جمعه نجف آباد: مبارزه با استعمار بزرگ‌ترین معروف است

امام‌جمعه نجف‌آباد گفت: معروف‌ترین کار مقابله با هرکسی است که می‌خواهد مسلمین را خار کند.

0

نماز جمعه نجف آباد: مبارزه با استعمار بزرگ‌ترین معروف است

به گزارش نجف آباد نگار از خبرگزاری فارس، حجت‌الاسلام مصطفی حسناتی ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه این هفته ابراز داشت: بدترین مدیریت‌ها، مدیریتی است که به افراد زیردست فرصت اظهارنظر ندهیم، چه در جامعه و چه در ادارات. آن‌هایی که کلامشان و حکمشان شرط است در مقابل باید به گوش دادن حرف هر دو طرف بیشتر اهتمام کنند.

امام‌جمعه نجف‌آباد اظهار کرد: بدترین مورد برای جامعه لجاجت است و اثرش جنگ خواهد بود. عمده جنگ‌ها ریشه‌اش لجاجت و جنگ‌طلبی است؛ انبیاء و اولیاء خدا هیچ جا جنگ نکردند و آغازکننده نبودند بلکه دفاع می‌کردند، لجاجت افرادی که قدرت و پول‌دارند اما عقل ندارند در دنیا باعث این کشمکش‌ها شده است.

حسناتی ابراز داشت: اول سال قمری با ماه محرم شروع می‌شود، ماهی که زمینه‌ای برای خودسازی و شناخت اهل حق است. کربلا و سیدالشهدا کشتی نجات است، عاشورا بی‌حساب نیست. اسلام را محرم و صفر نگه‌داشته و بقاء اسلام با سیدالشهدا گره خورد.

برای حفظ خدا، قرآن و توحید باید از همه‌چیز گذشت

وی گفت: امام حسین رفت که به همه بشریت بفهماند برای حفظ خدا، قرآن و توحید باید از همه‌چیز گذشت. خدا خیر بدهد به همه آن‌هایی که به میدان می‌آیند و محرم را زنده نگه می‌دارند، محفل و مجلس حسینی طوری باشد که کسانی که شرکت می‌کنند چیزهای جدید یاد بگیرند. مسؤولین هیأت‌ها در آموزش مسائل اولیه دین موظف‌اند.

نماز جمعه نجف آباد مبارزه با استعمار بزرگ‌ترین معروف است
نماز جمعه نجف آباد مبارزه با استعمار بزرگ‌ترین معروف است

امام‌جمعه نجف‌آباد عنوان کرد: خدا رحمت کند پیر غلامان قدیمی را هیأت‌هایشان موظف بود به آموزش مردم، اما گاهی می‌بینیم که عده‌ای بدون هیچ هدفی جمع می‌شوند.

حسناتی افزود: هفته امربه‌معروف و نهی از منکر با آغاز محرم شروع می‌شود، جامعه باید قدم بردارد و منکرات را در کشور و حتی دنیا شناسایی کند و معروف‌ها را زنده نگه‌دارند.

وی گفت: بزرگ‌ترین منکر در عالم ظلم و بی‌عدالتی است باید حرکت و تلاشمان جوری باشد که مقابل ظلم باشیم. مبارزه با جنگ و خونریزی و استعمارگری نیز بزرگ‌ترین معروف است، معروف‌ترین کار مقابله با هرکسی است که می‌خواهد مسلمین را خار کند.

امام‌جمعه نجف‌آباد عنوان کرد: آمریکایی‌ها با التماس می‌خواهند تا با ما مذاکره کنند، این‌ها در دنیا ضایع شدند و هیچ راهی جز مذاکره ندارند، این نتیجه صبر و استقامت دولت اسلامی است. یک عده از مردم سخت‌ترین شرایط را سپری می‌کنند اما به لطف خدا استقامت خود را از دست نداده‌اند.

انتهای پیام/ ۱۳۷

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.