ابوترابی: توجه به تفریحات سالم در کشور مد نظر قرار گیرد

ابوالفضل ابوترابی با انتقاد از برنامه‌های بی‌محتوا به بهانه افزایش سطح شادی در جامعه گفت: توجه به موضوع تفریحات سالم در کشور باید مد نظر قرار گیرد و آموزش و پرورش در زمینه پرورش جامعه‌ای با هنر شاد زیستن ورود کند.

0

نماینده نجف‌آباد در مجلس شورای اسلامی

ابوترابی: توجه به تفریحات سالم در کشور مد نظر قرار گیرد

ابوالفضل ابوترابی با انتقاد از برنامه‌های بی‌محتوا به بهانه افزایش سطح شادی در جامعه گفت: توجه به موضوع تفریحات سالم در کشور باید مد نظر قرار گیرد و آموزش و پرورش در زمینه پرورش جامعه‌ای با هنر شاد زیستن ورود کند.

به گزارش نجف آباد نگار «ابوالفضل ابوترابی» در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری شبستان اصفهان، نشاط را نیاز هر جامعه ای عنوان کرد و اظهار داشت: هر جامعه ای احتیاج به نشاط دارد اما باید توجه داشت که شادی و لودگی، دو مقوله کاملا جدا از هم هستند و نباید این موضوعات را با هم اشتباه گرفت و به نام شادی، به مسائل انحرافی دامن زد.

نماینده مردم نجف آباد و تیران و کرون به توضیح نشاط و شادی سالم پرداخت و بیان کرد: با بررسی بسیاری از کشورهای ظاهرا شاد درمی‌یابیم آمار مشکلات و معضلات اجتماعی مانند خودکشی در این کشورها نسبت به سایر کشورها بالاتر است مثل کره جنوبی که در ظاهر یک کشور جهان اولی، مدرن، پیشرفته و شاد است ولی رتبه نخست خودکشی در دنیا از آن همین کشور جهان اولی شاد است. در واقع ظاهر شادی که این کشورها و جوامع دارند باطن و حقیقتی تلخ و غم‌افزا دارد چراکه آن ها مصداق های شادی را اشتباه دریافته اند.

شادی و نشاط باید از دل جامعه باشد

وی با بیان اینکه شادی و نشاط باید از دل جامعه باشد، افزود: شادی در واقع ساختاری مبتنی و حاکم بر متن جامعه است که طی آن افراد آن جامعه با آسودگی خاطر بتوانند امور روزانه و اجتماعی خود را برطرف کنند. به عنوان مثال در سبک رانندگی، نظام اداری، سبک نظام قضایی، سبک نظام اقتصادی وغیره ساختار به گونه ای باشد که افراد بتوانند به یکدیگر اعتماد کنند و به هم افزایی زندگی ها بپرازند.

ابوترابی از عوامل موثر در شادی جامعه گفت و ادامه داد: عوامل مختلفی بر شادی یک اجتماع تاثیر دارند. آلودگی هوا می تواند تا حد زیادی یک جامعه را به سمت افسردگی سوق دهد. سبک پوشش، نوع غذا و خوراکی ها از دیگر عوامل موثر بر شادی هستند. در همین استان اصفهان جاری بودن زاینده رود تاثیر بسیار زیادی بر روی بعد روانی زندگی شهروندان دارد و تفاوت ایامی که آب در این رودخانه جریان دارد با زمانی که رودخانه خشک است بر شادی مردم کاملا مشهود است.

وی با انتقاد از برنامه های بی محتوا به بهانه افزایش سطح شادی تصریح کرد: تجربه نشان داده برنامه های بی محتوا، سطحی و مقطعی که به اسم شادی و مبتنی بر جِلف بازی ها نه تنها در افزایش شادی سهیم نیستند، بلکه افسردگی خاطر و دلگیری و کدورت قلب را به همراه دارد. در واقع شادی واقعی در معنویات بیشتر نمود و بروز دارد و معمولا افرادی که به معنویات پایبندتر هستند از زندگی های بی دغدغه تر و شادتری بهره مند هستند.

ابوترابی توجه به تفریحات سالم در کشور مد نظر قرار گیرد
ابوترابی توجه به تفریحات سالم در کشور مد نظر قرار گیرد

رسالت آموزش و پرورش در زمینه آموزش زندگی شاد

نماینده مردم نجف آباد و تیران و کرون به رسالت آموزش و پرورش در زمینه آموزش زندگی شاد اشاره و خاطرنشان کرد: رسالت آموزش و پرورش آن گونه که از نام این نهاد روشن است آموزش است و پرورش که تاکنون خوشبختانه در زمینه آموزش عملکرد قابل قبولی داشته ایم و رتبه های برتر علمی در المپیادهای مختلف و معتبر، دلیلی است بر این مدعا اما متاسفانه آموزش و پرورش ما در پرورش جامعه ای با هنر شاد زیستن موفق نبوده است.

وی با اشاره به تعریف سواد در عرصه بین المللی تصرح کرد: امروزه سواد در عرصه بین المللی، توانایی خوب و سالم زندگی کردن تعریف می شود و بنابر این تعریف، کسی باسواد است که بتواند شاد و سالم زندگی کند یعنی از کارهایی مثل اعتیاد، خلاف، الکل وغیره پرهیز کند، در برابر وسوسه های و پیشنهاد های نادرست، قدرت نه گفتن داشته باشد و متاسفانه آموزش و پرورش ما در این زمینه کوتاهی کرده است.

پایان پیام/ ۱۳۷

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.