امام جمعه نجف آباد: شهادت نهایت آرزو و آمال یک مؤمن است

امام‌جمعه نجف‌آباد گفت: اگر این لبیک را نگویید یعنی در جبهه دشمنان امام حسین هستید و باعث خوشحالی دشمنان می‌شوید.

0

امام جمعه نجف آباد: شهادت نهایت آرزو و آمال یک مؤمن است

به گزارش نجف آباد نگار از خبرگزاری فارس، حجت‌الاسلام مصطفی حسناتی ظهر روز جمعه در خطبه‌های نماز جمعه ابراز داشت: اگر انسان عقل را که فرمانده اوست خاموش کند نابود می‌شود، ازاین‌رو چنانچه در حرف زدنمان هم تفکر نکنیم مصداق انسان نادان هستیم.

امام‌جمعه نجف‌آباد اظهار کرد: بنده متفکر و صبور به خدا وصل می‌شود و بالاترین شیرینی آن‌هم شهادت است و شهید تنها کسی است که لذت چشیدن آن را تجربه می‌کند. نهایت آمال و آرزوی یک مؤمن شهادت است چون به‌حق می‌رسد و سایرین را بشارت می‌دهد.

حسناتی ابراز داشت: مهم‌ترین مسأله امروز اربعین حسینی است، همه تلاش‌های دشمن این است که بعد از شهادت شهدا نام و یاد آن‌ها را حذف کند. اعجاز اربعین زنده نگه‌داشتن اسلام و آغاز تأثیر پیروزی خون بر شمشیر است.

وی در ادامه گفت: زیارت اربعین خاصه حضور در عراق نیست و همین‌جا هم می‌توان به زائرین خدمت کرد.

امام‌جمعه نجف‌آباد ضمن تشکر از حضور مردم در برپایی موکب‌ها عنوان کرد: حدود ۸ موکب در مسیر کربلا دایر شده که باعث خوشحالی زائران امام حسین (ع) شد.

صبح اربعین در میدان امام خمینی نجف آباد

حسناتی افزود: حدود هزار و ۷۰۰ شهید در نجف‌آباد داریم که عموماً از میدان امام خمینی تشییع شدند و بر همین اساس از همه مردم دعوت می‌کنیم صبح اربعین در این میدان حضور داشته و در این گردهمایی بزرگ شرکت کنند.

وی ضمن مهم خواندن حضور والدین در مدارس گفت: منزل، مدرسه و مسجد اگر به وظیفه خود درست عمل کنند نسل جوان به‌درستی تربیت می‌شود و اگر یکی از این سه دسته کم‌کاری کند خیانت کرده است.

امام‌جمعه نجف‌آباد عنوان کرد: دشمن در حال نقشه کشیدن، به‌ویژه نقشه نرم است. باهم پیمان‌های خود هم وارد جنگ شده و راه به‌جایی ندارد. آن‌ها با حرکت‌های نرم فرهنگی می‌خواهند سوءاستفاده کنند.

دولتمردان هم باید باتدبیر عمل کنند

حسناتی افزود: دولتمردان هم باید باتدبیر عمل کنند، چرا یک‌باره نان باید ۴۰درصد گران شود این مصداق بی‌تدبیری است. مردم به‌سختی زندگی می‌کنند مگر نیاید سالی ۱۰درصد گران شود.

وی در پایان گفت: چرا بازار بی‌دروپیکر شده است اگر نیروی انسانی کم است از بسیجیان استفاده کنید. حالا نوبت ماست که با کمک مردم پیشگیری کنیم از این فشار اقتصادی.

انتهای پیام/ ۱۳۷

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.