۲۵۰ ویژه برنامه دهه وقف در استان اصفهان برگزار می شود

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان اصفهان از اجرای 250 ویژه برنامه دهه وقف در استان اصفهان خبر داد.

0

۲۵۰ ویژه برنامه دهه وقف در استان اصفهان برگزار می شود

به گزارش نجف آباد نگار از روابط عمومی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان اصفهان حجت‌الاسلام محمدحسین بلک با اشاره به برنامه‌های تدوین شده در هفته وقف اظهار داشت: پنج روز پایانی ماه صفر و ۵ روز آغازین ماه ربیع را دهه وقف می‌نامند و باتوجه به اینکه رسول مکرم اسلام نخستین واقف دین اسلام بوده‌اند ایام شهادت ایشان را به‌نام دهه وقف نامگذاری کرده‌اند.

بهره‌وری موقوفات و رونق تولید

وی افزود: دهه وقف از تاریخ ۴ آبان ماه آغاز و به مدت ۱۰ روز ادامه دارد که براساس سیاست‌های سازمان برای هرروز از این دهه یک شعار تعیین شده است.
مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان اصفهان تصریح کرد: شعار نخستین روز از این دهه جمله “وقف، بهره‌وری موقوفات و رونق تولید”، شعار دومین روز از این دهه که با شهادت رسول اکرم(ص) و امام حسن مجتبی(ع) مصادف شده جمله “وقف، ترویج فرهنگ قرآنی و عترت”، شعار سومین روز جمله” وقف، خدمات اجتماعی و اجرای امینانه نیات واقفین” و شعار چهارمین روز از این دهه جمله” وقف، بقاع متبرکه زمینه‌ساز تحقق گام دوم انقلاب” انتخاب شده است.

وقف، بنیان خانواده و کاهش آسیب‌های اجتماعی

بلک ادامه داد: برای پنجمین روز از این دهه جمله “وقف، بنیان خانواده و کاهش آسیب‌های اجتماعی”، برای روز ششم جمله “وقف، مهدویت و تمدن دین اسلامی”، برای روز هفتم جمله”وقف، توسعه پژوهش و فناوری دانش‌بنیان”، برای روز هشتم جمله”وقف، موسسات خیریه و توسعه مشارکت مردمی” و برای روز نهم جمله”وقف، رسانه تکریم واقفان خیراندیش” به عنوان شعار انتخاب شده است.

وی عنوان کرد: براساس شعارهای انتخاب شده در ۱۱۰ بقعه متبرکه استان اصفهان برنامه‌هایی متناسب با این شعارها به اجرا می‌رسد، همچنین ویژه‌برنامه روز شهادت حضرت محمد(ص) و امام حسن مجتبی(ع) در ۱۶۸ بقعه متبرکه استان اصفهان درقالب عزاداری، قرائت زیارت رسول‌الله و حرکت دسته‌جات به سمت بقاع متبرکه به انجام می‌رسد.

حرکت دسته‌جات در ۲۳۰ بقعه متبرکه سراسر استان اصفهان

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان اصفهان خاطرنشان کرد: برای روز شهادت علی‌ابن‌موسی‌الرضا(ع) ویژه‌برنامه عزاداری و حرکت دسته‌جات در ۲۳۰ بقعه متبرکه سراسر استان اصفهان به انجام می‌رسدکه شاخص ترین برنامه در روز شهادت امام رضا (ع,) همایش بزرگ رضویون در امامزاده اسحاق هرند است همچنین در روند اجرای برنامه‌های دهه وقف از حضور ۱۴ مبلغ اعزامی از استان قم و ۸۰مبلغ بومی و در مجموع از حضور ۹۴ مبلغ استفاده می‌شود تا به اجرای برنامه‌های مناسبتی آخرین ایام ماه صفر بپردازند.

بیشتر بخوانید: برنامه های دهه وقف در شهرستان نجف آباد اعلام شد

250 ویژه برنامه دهه وقف در استان اصفهان برگزار می شود
۲۵۰ ویژه برنامه دهه وقف در استان اصفهان برگزار می شود

برپایی خیمه‌های معرفت

بلک بیان کرد: مبلغین منتخب در این ایام با برپایی خیمه‌های معرفت در ۱۰ بقعه شاخص استان اصفهان با حضور حداکثر دو یا تعداد بیشتری مبلغ در هر خیمه به گروه‌های سنی مختلف مشاوره‌های لازم را ارائه می‌دهند.
وی افزود: براساس روند برگزاری مراسم یاوران وقف هرساله از واقفین، خیرین، اعضای هیئات امنایی، اصحاب وقف و افرادی که در این حوزه فعالیت شاخص به انجام رسانده‌اند تقدیر و تشکر به عمل می‌آید که در این دهه و در قالب استانی مشابه این برنامه‌ها در استان اصفهان نیز به اجرا می‌رسد.

مدیرکل اوقاف و امورخیریه استان اصفهان ادامه داد: برگزاری نشست‌های تخصصی با صنوف مختلف، مدیرکل آموزش‌وپرورش و معاونین این حوزه، مدیران حوزه‌های علمیه خواهران و برادران و اصحاب رسانه درسطح استان و شهرستان ها در دستورکار قرار دارد تا با استفاده از تجارب این مجموعه‌ها بتوانیم گامی در زمینه ترویج فرهنگ وقف و نهادینه‌ساختن آن برداریم.

اقدامات انجام شده در ادارات اوقاف و امورخیریه استان اصفهان

بلک عنوان کرد: ارائه گزارشات فعالیت و اقدامات انجام شده در ادارات اوقاف و امورخیریه استان اصفهان در خطبه‌های نماز جمعه این دهه ازجمله برنامه‌های تعیین شده است که در این ایام به انجام برسد، دیدار با خانواده شهدا ، ایثارگران واقف، عیادت از بیماران، عطرفشانی و غبارروبی از بقاع شاخص استان اصفهان و برگزاری سخنرانی ها با محوریت بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی در ۱۰ بقعه متولی این برنامه با حضور اساتید مطرح استان ازدیگر برنامه‌های مدنظر برای اجرا در این دهه است.

وی درادامه بیان کرد: دیدار با نماینده ولی‌فقیه در استان اصفهان، مسئولین استان، ائمه جمعه و فرمانداران شهرستان‌ها از دیگر برنامه‌های تعیین شده در ایام دهه وقف است.

افزایش بهره‌بری از موقوفات

مدیرکل اوقاف و امورخیریه استان اصفهان عنوان کرد: در مجموع تعداد ۲۵۰ عنوان برنامه برای اجرا در دهه وقف پیش‌بینی شده که در سراسر استان اصفهان به اجرا برسد، همچنین باتوجه به اینکه برخی از موقوفات محدودیت بسیاری دارند درنظر داریم اطلاعاتی در حوزه وقف به واقفان ارائه دهیم تا میزان بهره‌بری از موقوفات افزایش یابد.

250 ویژه برنامه دهه وقف در استان اصفهان برگزار می شود
۲۵۰ ویژه برنامه دهه وقف در استان اصفهان برگزار می شود

انتهای پیام / ۱۳۷

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.