جوان هرچه بیشتر تلاش کند شاداب‌تر می‌شود

امام‌جمعه نجف‌آباد گفت: جوان هرچه بیشتر تلاش کند شاداب‌تر می‌شود و همین امر باعث رشد تحصیلی و رسیدن به درجات عالی علمی می‌شود.

0

به مناسبت هفته بسیج دانش‌آموزی

امام جمعه نجف آباد: بسیجیان برای حل مسائل فرهنگی و اقتصادی تلاش کنند

به گزارش نجف آباد نگار از خبرگزاری فارس، حجت‌الاسلام مصطفی حسناتی روز پنج شنبه ۹ آبان ماه سال ۱۳۹۸ در جمع فرماندهان و بسیجیان فعال شورای بسیج دانش‌آموزی و به مناسبت هفته بسیج دانش‌آموزی اظهار داشت: بسیج درخت تنومندی است که باید مرتب شاخه اضافه کند و بشریت از آن بهره ببرد؛ اکنون شاهد مراکز بسیج که در خارج از کشور ایجاد شده هستیم که شاخ و برگ همین بسیج داخل کشور هستند و این‌طور زنده و پایدار برای مقابله با متجاوزین و دشمنان ایستاده‌اند.

امام‌جمعه نجف‌آباد عنوان کرد: در زمان طاغوت هم مجبور بودند برای جوانان محلی را در مدارس ایجاد کنند که همان انجمن اسلامی بود، در سال ۵۱ صبحگاه‌ها را همین انجمن‌های اسلامی برگزار می‌کردند که باعث پررنگ شدن نقش جوانان در شهر و جامعه می‌شدند.

بسیج یک کلاس عملی است

حسناتی بیان کرد: جوانان دانش‌آموز که علاوه بر درس خواندن مسؤولیت دیگری را انتخاب کردند هیچ‌گاه آن را مزاحمت برای درس خود ندانند زیرا بسیج یک کلاس عملی است. یک دانش‌آموز بسیجی درسش هم خوب است و این دو باهم تعارضی ندارد.

وی گفت: ویژگی یک بچه مسلمان این است که یک کار جمعی در جهت افکار اسلام و پیامبر را رها نمی‌کند و به کار شخصی برسد؛ دانش‌آموزی که کار جمعی انجام می‌دهد در آینده تحصیلی و در دانشگاه‌ها به فعالیت گروهی می‌پردازد که این عمل باعث بالا رفتن سطح علمی و تحمل او می‌شود.

تحصیل، تهذیب و ورزش

امام‌جمعه نجف‌آباد تحصیل، تهذیب و ورزش را سه اصل اساسی مورد نیاز یک بسیجی دانست و افزود: بسیجی باید به این سه اصل اهمیت دهد، الان با تثبیت انقلاب، جنگ نظامی کمتر شده و بسیجی باید برای حل مشکلات فرهنگی و اقتصادی وارد شود.

حسناتی عنوان کرد: جوان هرچه بیشتر تلاش کند شاداب‌تر می‌شود و همین امر باعث رشد تحصیلی و رسیدن به درجات عالی علمی می‌شود، نمونه‌اش نشاندن پهپادی که بهتر از چندین عملیات جنگی است.

انتهای پیام/ ۱۳۷

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.